Skiepijimas nuo Covid-19

Būtina išankstinė registracija. Užsiregistruoti galima atvykus, telefonu 0 (387) 68227, arba IPR informacinėje sistemoje.

Daugiau informacijos https://www.svencioniursc.lt/vakcinacija-nuo-covid-19-ligos/

Pasiskiepyti nuo Covid-19 ligos galima VšĮ Švenčionių rajono sveikatos centre.

Vakcinacija vyksta trečiadieniais nuo 8.00 val. – 12.00 val.,

VšĮ Švenčionių rajono sveikatos centre, adresu Švenčionių m., Strūnaičio g. 3, (309 kabinete)

Šiuo metu galima pasiskiepyti Comirnaty JN.1 vakcina. Taip pat, vakcinacija užtikrinama ir vaikams (nuo 6 mėn. iki 4 m. amžiaus ir nuo 5 m. iki 11 m. amžiaus).

Išmoka vaikui

Taip, toliau bus mokama universali išmoka vaikui. Pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 1 dalį kiekvienam vaikui nuo gimimo dienos iki 18 metų arba iki nepilnametis vaikas pripažįstamas emancipuotu ar sudaro santuoką ir emancipuotam ar susituokusiam nepilnamečiam vaikui ir vyresniam kaip 18 metų asmeniui, jeigu jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant asmenis, kurių mokymą pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa vykdo profesinio mokymo teikėjai, iki šie asmenys baigs bendrojo ugdymo programą, taip pat akademinių atostogų, profesinio mokymo teikėjų suteiktų dėl ligos, nėštumo ar vaiko priežiūros, laikotarpį), bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 23 metai, yra skiriama ir mokama 1,75 bazinės socialinės išmokos dydžio (96,25 Eur) išmoka per mėnesį.

Vadovaujantis Išmokų vaikams įstatymo 18 straipsnio 3 dalimi, universali išmoka vaikui skiriama iki vaikui sukaks 18 metų. Pasibaigus paskirtos išmokos vaikui mokėjimo laikotarpiui arba jeigu nepilnametis vaikas pripažįstamas emancipuotu, arba vaikas (asmuo) sudaro santuoką, ir jeigu šie asmenys arba vyresnis kaip 18 metų asmuo ir toliau mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, dėl tolesnio išmokos vaikui skyrimo asmuo turi teisę kreiptis ir pateikti būtinus dokumentus išmokai gauti, iki pilnametis asmuo, emancipuotas asmuo arba susituokęs vaikas (asmuo) baigs bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau, iki jam sukaks 23 metai.

Dėl išmokos skyrimo gali kreiptis vienas iš vaiko tėvų (įtėvių), bendrai gyvenančių asmenų, globėjas (rūpintojas), pats pilnametis asmuo, turintis teisę gauti išmoką, arba visiškai veiksniu (emancipuotu) pripažintas ar susituokęs nepilnametis vaikas, turintis teisę gauti išmoką, vaikas nuo 14 iki 18 metų, turintis tėvų ar rūpintojų sutikimą, arba šių asmenų įgalioti asmenys, taip pat neveiksnių šioje srityje asmenų globėjai (Išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo nuostatų 9 punktas).

Prašymą gauti išmoką vaikui galima pateikti seniūnijose dirbantiems Socialinės paramos skyriaus specialistams, seniūnijų specialistams  arba elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) www.spis.lt

Išmoką vaikui ( vaiko pinigai) mokami nuo einamojo mėnesio 12 iki 25 dienos.

Būsto šildymo išlaidų, geriamojo vandens ir karšto vandens išlaidų kompensavimas

Dėl kompensacijų skyrimo asmenys turi kreiptis į seniūnijose dirbančius Socialinės paramos skyriaus specialistus ar seniūnijos specialistus, jeigu šie asmenys savo gyvenamąją vietą yra deklaravę Švenčionių rajone ar būstą nuomojantys Švenčionių rajone. Prašymą galima pateikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) www.spis.lt.

Dokumentai (pažymos) kompensacijoms gauti:

  • asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (nereikia, kai prašymas–paraiška teikiama elektroniniu būdu);
  • prašymas–paraiška piniginei socialinei paramai gauti;
  • pažyma apie 3 praėjusių mėnesių iki mėnesio, nuo kurio skiriama piniginė socialinė parama, pajamas (atskirais atvejais, pvz., praradus pajamų šaltinį arba atsiradus naujam, pasikeitus šeimos sudėčiai ir pan., – mėnesio, nuo kurio prašoma skirti paramą, pajamas), jei informacija nėra gaunama iš valstybės registrų ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų;
  • priklausomai nuo aplinkybių, gali būti teikiami ir kiti dokumentai (pažymos), reikalingi paramai skirti, jei informacija nėra gaunama iš valstybės registrų ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų.

 

Tikslinė kompensacija

Tikslines kompensacijas skiria ir moka savivaldybės, kurioje gyvena asmuo, turintis teisę gauti tikslinę kompensaciją, administracija.

Mūsų rajono gyventojai dėl tikslinių kompensacijų skyrimo ir mokėjimo gali kreiptis į Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių arba į Seniūnijas pagal faktinę gyvenamąją vietą. Taip pat prašymą galima pateikti paštu arba elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) www.spis.lt

Dėl tikslinių kompensacijų skyrimo ir mokėjimo reikia pateikti:

  1. prašymą tikslinei kompensacijai gauti;
  2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  3. asmens, turinčio teisę gauti tikslinę kompensaciją, vieno iš tėvų (įtėvių), globėjo ar rūpintojo asmens dokumentą;
  4. vaiko gimimo liudijimą;
  5. asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotą individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikio sprendimą;
  6. banko atsiskaitomosios sąskaitos rekvizitus.

Parama mirties atveju

Laidojantis asmuo dėl laidojimo pašalpos gavimo turėtų kreiptis į savivaldybės administraciją pagal mirusio asmens buvusią deklaruotą gyvenamąją vietą, o jeigu jo gyvenamoji vieta nebuvo deklaruota, – pagal paskutinę buvusią gyvenamąją, pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą arba pagal juridinio asmens buveinės adresą ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo teisės į laidojimo pašalpą atsiradimo dienos.

Švenčionių rajone dėl laidojimo pašalpos skyrimo ir mokėjimo turi kreiptis į Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Vilniaus g. 19, Švenčionys) arba į Socialinės paramos skyriaus specialistus dirbančius Švenčionėlių ir Pabradės seniūnijų patalpose. Taip pat prašymą galima pateikti paštu arba elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) www.spis.lt

Kreipiantis dėl paramos mirties atveju turi būti pateikti:

  1. Asmens, turinčio teisę gauti paramą, tapatybę patvirtinantis dokumentas;
  2. Prašymas paramai mirties atveju gauti; 
  3. Medicininis mirties liudijimas (tais atvejais, kai vaikas gimė negyvas – medicininis perinatalinės mirties liudijimas), jeigu asmens mirtis neįregistruota Lietuvos Respublikos gyventojų registre;
  4. Kai kreipiamasi dėl paramos palaikams parvežti – ir dokumentai, įrodantys patirtas palaikų parvežimo į Lietuvos Respubliką išlaidas, bei dokumentai apie bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gautas pajamas, jeigu informacija negali būti gaunama iš valstybės registrų ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų.

Vienkartinė išmoka įsikurti

Vienkartinė išmoka įsikurti skiriama asmenims, kuriems buvo nustatyta vaiko globa (rūpyba), pasibaigus vaiko globai (rūpybai) dėl pilnametystės, emancipacijos ar santuokos sudarymo.

Vienkartinė 75 bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžio išmoka įsikurti (1 BSI – 55,00 Eur, 75 BSI – 4125,00 Eur). Vienkartinė išmoka įsikurti pinigais neišmokama, išskyrus atvejus, kai lieka nepanaudota mažesnė negu 2 BSI dalis (110,00 Eur), kuri gali būti išmokama grynaisiais pinigais pačiam išmokos gavėjui.

Vienkartinė pašalpa gydymosi išlaidoms kompensuoti

Dėl vienkartinės pašalpos gydymosi išlaidoms kompensuoti  vienas gyvenantis asmuo ar bendrai gyvenantys asmenys, kreipiasi į Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių ar Savivaldybės administracijos seniūnijas pagal faktinę gyvenamąją vietą.

Kreipdamasis dėl vienkartinės pašalpos gydymosi išlaidoms kompensavimo asmuo užpildo patvirtintos formos prašymą, nurodydamas pašalpos reikalingumo motyvus ir pateikia šiuos dokumentus:

– asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

– dokumentus iš sveikatos priežiūros įstaigų apie sveikatos būklę, gydymą, atliktas operacijas (išrašus iš medicininių dokumentų, epikrizes, medicininę pažymą ir kt.), o taip pat dokumentus įrodančius patirtas (patiriamas) išlaidas (sąskaitas – faktūras, pinigų paėmimo kvitus, kasos čekius, išankstines sąskaitas, gydytojų išduotus galiojančius receptus).

– pažymas apie paskutinių 3 mėnesių iki kreipimosi pajamas;

– dokumentus, patvirtinančius turėtas išlaidas gydymo bei medicininės reabilitacijos tikslams, kai kreipiamasi dėl kompensacinės technikos ar protezavimo išlaidų kompensavimo (sąskaita-faktūra ar (ir) kasos orderis).

Tikslinė pašalpa gydymosi išlaidoms kompensuoti gali būti skiriama šiais atvejais:

sunkios ligos, įrašytos į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą Sunkių ligų sąrašą (toliau – Sunkių ligų sąrašas), atveju ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintų Sunkių ligų, kuriomis sergantiems vaikams iki 18 metų stacionare, ambulatoriškai ar medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigoje slaugyti išduodamas nedarbingumo pažymėjimas ne ilgiau kaip 180 kalendorinių dienų sąrašą (toliau – Sunkiomis ligomis sergančių vaikų sąrašas) atveju:

  • kai kreipiamasi pirmą kartą, kai vidutinės bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamos vienam šeimos nariui neviršija 4 VRP dydžio per mėnesį – iki 3 VRP dydžių;
  • kai kreipiamasi antrą ir paskesnius kartus dėl šios ligos tęstinio gydymo, kai vidutinės bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamos vienam šeimos nariui neviršija 3,5 VRP dydžio per mėnesį – iki 2 VRP dydžių.

sergantiems onkologine liga:

  • kai kreipiamasi pirmą kartą ir yra taikomas aktyvus gydymas (atlikta transplantacinė operacija, medicininė operacija, taikomas radioterapinis, chemoterapinis ar kitas gydymas) dėl šios ligos, kai vidutinės bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamos vienam šeimos nariui neviršija 5 VRP dydžių per mėnesį – iki 3 VRP dydžio;
  • kai kreipiamasi antrą ir paskesnius kartus, kai reikalingas tęstinis gydymas dėl šios ligos, kai vidutinės bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamos vienam šeimos nariui neviršija 5 VRP dydžio per mėnesį – iki 2 VRP dydžių.

medicininės operacijos, įrašytos į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą Didžiųjų operacijų sąrašą (toliau – medicininė operacija) ir smegenų insulto, miokardo infarkto ar sunkios traumos atvejais, kai vidutinės bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamos vienam šeimos nariui neviršija 3,5 VRP dydžio per mėnesį:

  • kai taikomas reabilitacinis gydymas, skiriama iki 2,5 VRP dydžio;
  • kai nėra taikomas reabilitacinis gydymas, skiriama iki 2 VRP dydžių.
  • nekompensuojamų, gydytojo paskirtų būtinų vaistų bei mokamų medicininių tyrimų, kurių nėra galimybės atlikti nemokamai, atlikimo ir kitoms būtinoms gydymo išlaidoms iš dalies kompensuoti. Gali būti skiriama tikslinė pašalpa, kai vidutinės bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamos vienam šeimos nariui neviršija 2,5 VRP dydžio per mėnesį – iki 1,5 VRP dydžio.
  • iš dalies apmokėti gydytojų paskirtų nekompensuojamų medicininių techninės pagalbos priemonių, naudojamų namų sąlygomis (klausos aparatų, insulino pompų, endoprotezų, dirbtinių akies lęšiukų ir kt.) ir akinių įsigijimą, kai vidutinės bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamos vienam šeimos nariui neviršija 2 VRP dydžio per mėnesį – iki 2 VRP dydžių.
  • iš dalies apmokėti išlaidas neįgaliųjų enterinei mitybai, kai vidutinės bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamos vienam šeimos nariui neviršija 4 VRP dydžio per mėnesį – iki 2 VRP dydžių.
  • gali būti skiriama asmeniui, neturinčiam neįgalumo, būtinos kelionės į sveikatos priežiūros įstaigą išlaidoms padengti, kai vidutinės bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamos vienam šeimos nariui neviršija 2 VRP dydžių per mėnesį – iki 1,5 VRP dydžių.

Periodinė pašalpa asmeniui gali būti skiriama apdrausti asmenis, nedraustus sveikatos draudimu, arba apmokėti sveikatos priežiūros paslaugas pagal Valstybinių ligonių kasų nustatytus įkainius, asmenims, neturintiems jokių pajamų, kai dėl specifinių aplinkybių kyla grėsmė asmens sveikatos būklei ir reikalingas gydymas. Periodinė pašalpa skiriama laikotarpiui, kurį asmuo bus gydomas, tačiau ne ilgiau kaip 3 mėnesiams.

Sąlyginė pašalpa yra 1 VRP dydžio ir gali būti skiriama asmens gydymuisi priklausomybės nuo alkoholio, narkotikų ar kitų psichotropinių medžiagų ligų, kai vidutinės bendrai gyvenančių arba vieno gyvenančio asmens pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 VRP dydžio per mėnesį ir pašalpa mokama kas mėnesį, bet ne ilgiau kaip 3 mėnesius.

Vidutinės bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamos per mėnesį apskaičiuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 17 straipsnyje nustatyta tvarka, imant trijų mėnesių iki kreipimosi arba kreipimosi mėnesio pajamas.

Vienkartinė pašalpa gali būti skiriama vieną kartą per kalendorinius metus, išskyrus asmenis, kurių susirgimai įtraukti į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą sunkių ligų sąrašą, kuriems vienkartinė pašalpa gali būti skiriama pagal poreikį, bet ne daugiau kaip keturis kartus per kalendorinius metus.

Socialinė kortelė

Asmenys, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui šiuo metu neviršija 264 euro (1,5 VRP) per mėnesį.

Išimtiniais atvejais, kai vieno gyvenančio asmens ir (ar) bendrai gyvenančio asmens pajamos per mėnesį vienam šeimos nariui neviršija 440 eurų (2,5 VRP):

  • vienas gyvenantis asmuo ar vienas iš bendrai gyvenančių asmenų yra su negalia;
  • vaiką (-us) augina vienas iš tėvų;
  • asmuo ar bendrai gyvenantys asmenys augina 3 ir daugiau vaikų;
  • vaikas globojamas (rūpinamas) šeimoje ir asmenys nuo 18 metų, kuriems paskirta globos (rūpybos) išmoka;
  • yra prieglobsčio prašytojas;
  • yra trečiųjų šalių pilietis;

pensinio amžiaus asmuo gyvena vienas, o bendrai gyvenantiems pensinio amžiaus asmenims, neviršija 2,2 VRP

Magnetinė ir (arba) lustinė atsiskaitomoji kortelė skirta paramos gavėjui atsiskaityti už įsigyjamus maisto produktus ir būtinojo vartojimo prekes. Paramos gavėjas, pildydamas prašymą kortelei gauti, renkasi kurio vieno prekybos tinklo ar parduotuvės kortelę jis nori gauti.

Galima įsigyti maisto produktų ir kitų prekių, pvz., asmens higienos, buities apyvokos daiktų, namų švaros prekių, kūdikių prekių, drabužių, avalynės ir kt.
Draudžiama įsigyti alkoholinių gėrimų, tabako, loterijos bilietų. Taip pat negalima sumokėti už trečiųjų šalių paslaugas.

Lėšos į korteles bus pervedamos 4 kartus per metus. Preliminariai:
– kovo 15 d. (kadangi pratęstas I ketvirčio prašymų priėmimo terminas, lėšos bus pervedamos papildomai ir balandžio 15 d.)
– birželio 15 d.
– rugsėjo 15 d.
– gruodžio 15 d.
Naudoti lėšas galima nuo jų gavimo momento iki ateinančių kalendorinių metų kovo 14 d. (imtinai).

Vienam asmeniui 2024 m. ketvirčio suma yra 25 eurai. Priklausomai kiek asmenų sudaro namų ūkį, atitinkamai tiek lėšų bus pervedama į šeimai (bendrai gyvenantiems asmenims) išduotą socialinę kortelę.

Būsto pritaikymas neįgaliesiems

Dėl būsto pritaikymo gali kreiptis asmenys su negalia, kuriems nustatytas neįgalumo ar dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo ar specialiųjų poreikių lygis), jeigu jie nėra įrašyti į savivaldybės ar valstybės eilę ilgalaikei socialinei globai gauti arba negauna ilgalaikės socialinės globos paslaugų valstybės, savivaldybės ar privačioje socialinės globos įstaigoje, arba negauna paliatyviosios pagalbos paslaugų valstybės, savivaldybės ar privačioje įstaigoje, ir:

  1. individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos pirmo ar antro lygio poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – specialusis nuolatinės slaugos poreikis) ir asmuo turi judėjimo sutrikimų, arba
  2. judėjimo techninės pagalbos priemonių poreikis, arba
  3. individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – specialusis nuolatinės slaugos poreikis ar specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis) dėl psichikos ar proto negalios, arba
  4. individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos pirmo ar antro lygio poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – specialusis nuolatinės slaugos poreikis) dėl regos sutrikimo.

Laisvos formos prašymą pritaikyti būstą gali pateikti asmuo, turintis judėjimo ir apsitarnavimo sutrikimų, arba tokiam asmeniui atstovaujantys asmenys – tėvai, vaikai, globėjai (rūpintojai), sutuoktinis ar gyvenamosios vietos savivaldybės socialinis darbuotojas (toliau – pareiškėjas). Prašymas gali būti pateikiamas (atvykus į savivaldybės administraciją, registruotu paštu arba elektroninėmis ryšio priemonėmis).

Kartu su prašymu yra teikiami šie dokumentai:

– neįgaliojo pažymėjimo kopija;

– asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija;

– mokinio ar studento pažymėjimo kopija (teikia besimokantys asmenys);

– išrašas ar jo kopija iš asmens medicininių dokumentų (Forma Nr. 027/a), jei neįgaliajam yra paskirtos dializės procedūros;

– kita pareiškėjui svarbi informacija.

būstas turi būti asmens, kuriam prašoma pritaikyti būstą, įstatymų nustatyta tvarka deklaruota ir faktinė nuolatinė gyvenamoji vieta;

būsto savininkui nėra apribotos daiktinės teisės į būstą, išskyrus hipoteką;

dėl būsto teisinio statuso nėra iškelta civilinė byla (dėl arešto, nuosavybės nustatymo ir t.t.);

būsto savininkas arba bendro naudojimo patalpų savininkai sutinka, kad jam (jiems) priklausantis būstas arba atitinkamai bendro naudojimo patalpos būtų pritaikytos;

būstas įregistruotas nekilnojamojo turto registre;

naujos statybos būstas baigtas statyti ir teisės aktų nustatyta tvarka pripažintas tinkamu naudoti;

būstas turi priklausyti nuosavybės teise pareiškėjui ar bet kuriam kitam fiziniam asmeniui arba savivaldybei (socialinis būstas);

būstas nėra nuomojamas (išskyrus socialinį būstą).

Būstas pritaikomas neįgaliajam, kuriam teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas:

– specialusis nuolatinės slaugos poreikis – labai ryškūs judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimai;

– bet kurio tipo neįgaliojo vežimėlio poreikis – ryškūs judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimai;

– kitų, nei nurodyta 2 punkte, techninės pagalbos neįgaliesiems priemonių poreikis (vaikštynės, ramentai ir pan.) – vidutiniai judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimai.

Vaiko laikinoji priežiūra tėvų prašymu

Turi teisę tik svarbioms priežastims (pvz. gydymo, įdarbinimo, profesinės ar savanoriškos veiklos ne Lietuvos Respublikoje).

Vaiko tėvai ar kiti jo atstovai pagal įstatymą, pageidaujantys, kad jų atstovaujamam vaikui būtų nustatyta laikinoji priežiūra, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui (atvykę į savivaldybės administraciją, registruotu paštu arba elektroninėmis ryšio priemonėmis) privalo pateikti:

– prašymą nustatyti vaiko laikinąją priežiūrą pas vaiko giminaičius, su vaiku emociniais ryšiais susijusius asmenis ar kitus vaiko tėvų ar jo atstovų pagal įstatymą nurodytus asmenis ne ilgesniam kaip šešių mėnesių terminui nuo vaiko laikinosios priežiūros nustatymo dienos;

– išrašą  iš vaiko gimimo įrašo ar vaiko asmens tapatybę patvirtinančio dokumento teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą kopiją (jeigu prašymas pateikiamas tiesiogiai savivaldybės administracijai, pateikiamas išrašas iš vaiko gimimo įrašo arba vaiko asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, kuris, padarius jo kopiją, grąžinamas prašymą pateikusiam asmeniui);

– tėvų ar kitų vaiko atstovų pagal įstatymą asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas kopijas (jeigu prašymas pateikiamas tiesiogiai savivaldybės administracijai, pateikiamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, kuris, įsitikinus prašymą pateikusio asmens tapatybe, jam grąžinamas);

– asmens, galinčio laikinai prižiūrėti vaiką, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą kopiją;

– dokumentus (arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas jų kopijas), įrodančius priežastis, dėl kurių vaikui prašoma nustatyti laikinąją priežiūrą (pvz.: gydymo įstaigos pateiktą pažymą, įdarbinimo, profesinės ar savanoriškos veiklos ne Lietuvos Respublikoje dokumentus (darbo sutarties, paslaugų teikimo sutarties kopijas, laišką, patvirtinantį įdarbinimą, komandiruotę, stažuotę arba dalyvavimą profesinėje ar savanoriškoje programoje ir jos trukmę patvirtinančio įsakymo kopijas, potvarkio, kvietimo kopijas ar kt.);

– jei vaiko laikinąją priežiūrą prašo nustatyti ne jo tėvai, o kiti jo atstovai pagal įstatymą (globėjai (rūpintojai)), – teismo sprendimo dėl vaiko globėjo (rūpintojo) paskyrimo kopiją arba savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo dėl vaiko laikinojo globėjo (rūpintojo) paskyrimo kopiją.

Vaiko laikinoji priežiūra nustatoma ne ilgesniam kaip šešių mėnesių terminui.

Vaiko laikinoji priežiūra Globos centre (budinčio ir nuolatinio globotojo šeimoje)

Asmuo norintis tapti budinčiu ar nuolatiniu globotoju turi kreiptis į gyvenamosios vietos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinį skyrių.

Budinčiu globotoju galite tapti jei Jums jau 21, bet ne daugiau nei 65 metai. Jeigu jums 65 arba daugiau metų, galite globoti vaiką, ne jaunesnį nei 10 metų. Artimi giminaičiai globėjais gali tapti sulaukę 18 metų. Privaloma turėti ne žemesnį nei vidurinį išsilavinimą.

Budintis globotojas vienu metu gali prižiūrėti kelis, bet ne daugiau kaip 3 vaikus.

Prižiūrimų vaikų skaičius gali būti didesnis išimtiniais atvejais, kai neišskiriami broliai bei seserys ir tai suderinta su Globos centru ir budinčiu globotoju.

Jei norinčio būti budinčiu globotu šeimoje jau auga vaikų, tuomet bendras galimas maksimalus vaikų skaičius – 6.

Budintis globotojas – fizinis asmuo, pagal tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį, sudarytą su globos centru, prireikus laikinai prižiūrintis be tėvų globos likusius (išskyrus vaikus, kuriems įstatymų nustatyta tvarka nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) ir kurie atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 23 straipsnio 3 dalyje nustatytus požymius) ir (ar) socialinę riziką patiriančius vaikus, su kuriais jis nesusijęs giminystės ryšiais.

Nuolatinis globotojas – fizinis asmuo, pagal tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį, sudarytą su globos centru, prižiūrintis likusį be tėvų globos vaiką, kuriam įstatymų nustatyta tvarka yra arba turi būti nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), su kuriuo nesusijęs giminystės ryšiais ir kuris atitinka bent vieną iš Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų Įstatymo 23 straipsnio 3 dalyje nurodytų požymių.

Savivaldybės administracija Globos centrui už budinčio ir nuolatinio globotojo, prižiūrimą vaiką, kurio gyvenamoji vieta yra Savivaldybėje, skiria ir moka:

  1. atlygį budinčiam globotojui:

1.1. kai budinčiam globotojui teikiamos laikino atokvėpio paslaugos ar kai Globos centras neperduoda budinčiam globotojui prižiūrėti vaiko, jam mokamas 1 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu nustatytos minimalios mėnesinės algos (toliau – MMA);

1.2. jeigu vaikas (-ai) perduotas (-i) prižiūrėti budinčiam globotojui, jo (jų) priežiūros laikotarpiu:

1.2.1. atlygis didinamas 0,5 MMA dydžio išmoka už kiekvieną faktiškai prižiūrimą vaiką;

1.2.2. atlygis didinamas 0,75 MMA dydžio išmoka per mėnesį už vaiką iki 3 metų ar vaiką nuo 12 metų, ar vaiką su negalia.

  1. atlygį nuolatiniam globotojui:

2.1. kai vaikas (-ai) perduotas (-i) prižiūrėti nuolatiniam globotojui, jam mokamo atlygio dydis yra 2 MMA dydžiai per mėnesį už faktiškai prižiūrimą vaiką;

2.2. kai nuolatinis globotojas prižiūri daugiau kaip vieną vaiką, atlygis jam didinamas už kiekvieną kitą vaiką po 0,75 MMA dydžio per mėnesį;

3. kai, pasibaigus vaiko globai (rūpybai) dėl pilnametystės, asmuo ir toliau yra prižiūrimas budinčio ar nuolatinio globotojo ir mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą, šio asmens mokymosi laikotarpiu budinčiam, nuolatiniam globotojui mokamas atlygis, bet ne ilgiau, iki asmeniui sukaks 24 metai;

Vaikus globojančiai budinčiam globotojui ir nuolatiniam globotojui už vaikų priežiūrą ar globą (rūpybą) skiriamų pagalbos pinigų suma diferencijuojama, atsižvelgiant į prižiūrimų vaikų, įsipareigojamų vienu metu prižiūrėti pagal budinčio globotojo, nuolatinio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį su globos centru, skaičių ir amžių:
1. Budinčiam globotojui ir nuolatiniam globotojui, kai vaikui, gyvenančiam budinčio ar nuolatinio globotojo šeimoje, nustatyta globa (rūpyba) globos centre, už kiekvieną globojamą (rūpinamą) ar prižiūrimą vaiką nuo gimimo iki 18 metų ir vyresnį vaiką iki jam sueis 24 metai, skiriama 100 Eur suma per mėnesį;
2. budinčiam globotojui ar nuolatiniam globotojui, kai vaikui, gyvenančiam budinčio ar nuolatinio globotojo šeimoje, nustatyta globa (rūpyba) globos centre, už kiekvieną prižiūrimą vaiką iki 3 metų papildomai skiriama 50 Eur suma per  mėnesį.

Socialinės paslaugos

Kreiptis dėl socialinių paslaugų skyrimo reikia į Švenčionių rajono socialinių paslaugų centrą adresu Vilniaus g. 130, Švenčionėlių m., Švenčionių r. sav., tel. 8 387 31 318, el. p. centras@svencioniurspc.lt  ar seniūniją, pagal gyvenamąją vietą.

Asmuo norintis gauti socialines paslaugas turi pateikti:

– prašymas-paraiška socialinėms paslaugoms gauti

(Prašymo-paraiškos forma socialinėms paslaugoms gauti (SP-8 forma), patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005-06-27 įsakymu Nr. A1-183 „Dėl kai kurių socialinei paramai gauti reikalingų formų  patvirtinimo”);

– asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas, asmens tapatybės kortelė ar leidimas laikinai gyventi Lietuvoje (ne ES valstybės narių piliečiams);

– pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą arba pažyma, patvirtinanti, kad asmuo įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą (tik tuo atvejų, jei nėra duomenų gyvenamosios vietos apskaitos dokumentuose);

– medicinos dokumentų išrašas (F 027/a), kuriame turi būti pateikta išvada apie globos namų tipą, kuriuose asmuo gali gyventi, sveikatos būklę (pateikiama tik tuo atveju, kai asmuo pageidauja gauti ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos paslaugas);

– neįgaliojo pažymėjimas (neįgalumo lygio pažyma, darbingumo lygio pažyma, pažyma dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo) ar (ir) specialiojo nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikio nustatymo pažymos jei asmeniui nustatyti specialieji poreikiai ir (ar) specialiųjų poreikių lygis;

– pažymos apie kiekvieno asmens (šeimos nario) pajamas už 3 paskutinius mėnesius (duomenis, kurių Socialinės paramos skyrius negauna pagal duomenų teikimo sutartis (darbo užmokestis, alimentai, dividendai, nedarbo draudimo pašalpa ir kt.);

– prireikus pateikiama globą (rūpybą), atstovavimą patvirtinantys dokumentai;

– kiti dokumentai (atsižvelgiant į aplinkybes).

Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas, o tais atvejais, kai asmuo pradėjo gauti ilgalaikę socialinę globą po 2007 m. sausio 1 d. – ir į turtą.

Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį neturi viršyti 80 procentų asmens pajamų, įskaitant atvejus, kai asmens, pradėjusio gauti ilgalaikę socialinę globą po 2007 m. sausio 1 d., turto vertė yra mažesnė už jo gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą. Kai asmuo pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 procentų) skiriama mokėjimui už ilgalaikę socialinę globą padengti.

Jeigu suaugusio asmens, pradėjusio gauti ilgalaikę socialinę globą po 2007 m. sausio 1 d., turto vertė yra didesnė už jo gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą, mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį padidėja vienu procentu, skaičiuojant nuo turto vertės, viršijančios normatyvą.

Atkreiptinas dėmesys, kad asmenys, laikinai socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka išvykę iš ilgalaikę socialinę globą teikiančios socialinių paslaugų įstaigos, už išvykimo laiką nuo ketvirtos išvykimo paros moka 30 procentų jiems nustatyto mokėjimo dydžio. Už 3 pirmąsias išvykimo paras (įskaitant ir tuos atvejus, kai išvykstama trumpiau kaip 3 paroms) mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis nemažinamas.

Taip, jei globos įstaigoje nėra laisvų vietų, tokiu atveju asmuo yra įrašomas į eilę ilgalaikei socialinei globai.

Tais atvejais, kai asmeniui skirta ilgalaikė socialinė globa valstybiniuose (specialiuosiuose) globos namuose, į eilę socialinės globos paslaugoms gauti  įrašo (ir tas eiles tvarko) Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Informaciją apie eiles savivaldybės pavaldumo socialinės globos namuose skelbiama savivaldybės internetinėje svetainėje adresu www.svencionys.lt

valstybiniuose suaugusiųjų socialinės globos namuose galite rasti Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje.

Comments are closed.

Close Search Window