Naujienos|

Vakar ištyrus laboratorinius mėginius, Valstybinės maisto ir veterinarijos (VMVT) specialistai patvirtino labai patogenišką paukščių gripą H5N1 (toliau – LPPG)  – 7 upinių žuvėdrų gaišenos, rastos Kretuono ežero saloje.

LPPG virusu užkrėstose vietose VMVT pastatė informacinius ženklus apie nustatytą ligą, kuriuose nerekomenduojamas žmonių lankymasis, laukinių paukščių lesinimas.

Šiuo metu vykstančios laukinių paukščių migracijos laikotarpiu labai svarbu užkirsti kelią šios pavojingos ligos plitimui, todėl specialistai dar kartą primena pagrindines apsaugos priemones:

– Nesilankyti vietose pažymėtose “LPPG užkrėsta vieta”, nelesinti laukinių paukščių, vengti kontakto su laukiniais paukščiais. 
– Jei kontaktą su laukiniais paukščiais vis dėlto turėjote laikykitės griežtos asmens higienos, jokiu būdu nesilankykite naminių paukščių vietose su galimai virusu užteršta avalyne ir rūbais.
– Esant galimybei rekomenduojama ir apdengti naminių paukščių laikymo ar buvimo vietą, eliminuoti bet kokią kontakto su laukiniais paukščiais galimybę.
– Laikyti paukščių lesalą uždarose patalpose.
– Nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių naminiams paukščiams girdyti.
– Paukščių gripą galite parnešti ir įsigiję jau sergančių naminių paukščių iš neregistruoto augintojo ar prekybininko. Pirkite naminius paukščius tik iš legalių pardavėjų.
– Medžiotojams rekomenduojama elgtis atsargiai apdorojant paukščius, laikytis biologinio saugumo priemonių, išsivalyti ir dezinfekuoti naudotą inventorių.

 VMVT ir toliau vykdys laukinių ir naminių paukščių stebėseną.

Žemės ūkio skyriaus informacija

Comments are closed.

Close Search Window