Aktualijos (socialinė parama), Naujienos|

Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius primena, kad teisę gauti paramą maistu ir higienos prekėmis iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo turi nepasiturintys gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam asmeniui neviršija 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio (220,50 Eur).

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. balandžio 10 d. įsakymu Nr. A1 – 307 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 5 patvirtinimo“,  rajono gyventojams parama maisto produktais gali būti skiriama ir kitais atvejais, kai vienam gyvenančiam asmeniui ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam nariui yra didesnės nei 1,5 VRP (193,50 Eur) dydžio, bet neviršija 2,5 VRP (367,50 Eur) dydžių per mėnesį, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens materialinę padėtį (yra vienišas ir neįgalus, sukakęs pensinį amžių ir gyvena vienas, šeima ar vienas gyvenantis asmuo patiria dideles išlaidas ligos ar nelaimės atveju, šeima augina 3 ir daugiau vaikų, šeima augina neįgalų vaiką, vaiką (vaikus) augina vienas iš tėvų, globojami šeimose vaikai ir asmenys nuo 18 metų, kuriems paskirta globos (rūpybos) išmoka).

Prašymai dėl paramos maisto produktais ir higienos prekėmis iš Europos pagalbos labiausiai  skurstantiems asmenims fondo 2022 metams  priimami  visus metus.

Nauji paramos gavėjai prašymus  maisto produktais ir higienos priemonėms paramai gauti gali teikti nuotoliniu būdu, t.y., telefonu, elektroniniu paštu ir pan.

2022 m. spalio mėnesio  maisto produktai  iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo   dalinami nuo spalio 17 d.

Spalio  mėnesio maisto produktų krepšelį sudaro šie produktai:

  1. Greito paruošimo avižų košė su džiovintais vaisiais, 0,06 kg pakuotė  – 1 vnt.
  2. Vištienos konservai, 0,400 kg pakuotė – 1 vnt.
  3. Kiaulienos konservai, 0,400 kg pakuotė – 1 vnt.
  4. Konservuota šiupintina sriuba, 0,480 kg. pakuotė – 1 vnt.
  5. Ryžių kruopos (virimo pakeliuose), 0,500  kg. pakuotė – 1 vnt.
  6. Konservuoti žali žirneliai, 0,400 kg. pakuotė ­– 1 vnt.
  7. Pirmos rūšies kvietiniai miltai, 1,000 kg. pakuotė – 1 vnt.
  8. Ekologiškas baltasis cukrus, 1,000 kg. pakuotė  1 vnt.
  9. Ekologiškas UAT pienas (2-2,5 proc.), 1,029 kg. pakuotė – 1 vnt.
  10. Ekologiškos grikių kruopos (virimo pakeliuose), 0,500 kg pakuotė – 2 vnt.

 Paramos maisto produktais ir higienos prekėmis gavimo klausimais darbo dienomis telefonu, elektroniniu paštu arba atvykus į gyvenamosios vietos seniūniją informaciją ir konsultacijas teikia gyvenamosios vietos seniūnijos specialistai.

Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus informacija

Comments are closed.

Close Search Window