Naujienos|

Kasmetinė viešųjų erdvių tvarkymo akcija šiemet vyks balandžio 22-23 dienomis ir skatins gyventojus visoje Lietuvoje ne tik rinkti atliekas, tačiau ir jas rūšiuoti bei pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Akcijoje gali dalyvauti pavieniai asmenys, šeimos, miestų ir miestelių bendruomenės, organizacijos, verslo įmonės ir visi, kam rūpi aplinkosauga. Dalyvių registracija šiemet nebus vykdoma, o surinktas ir išrūšiuotas atliekas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles pristatys patys akcijos dalyviai. Švenčionių rajono savivaldybėje veikia dvi didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės:

– Lauko g. 31, Maleikėnų k., Pabradės sen., aikštelės darbuotojo tel. 8 620 35893, ir

– Pliauškių k. 4, Švenčionėlių sen., aikštelės darbuotojo tel. 8 615 34362.

VŠĮ „Mes Darom“ vadovė Toma Buivydaitė, komentuodama akcijos formato pasikeitimus teigė, kad tokia tvarka siekiama didesnio žmonių sąmoningumo ne tik surenkant, rūšiuojant, bet ir sutvarkant atliekas iki paskutinio žingsnio.

„Per beveik 15 metų sofų miškuose randame mažiau, tačiau žmonių žinios, kas yra atliekų tvarkymo centrai, kaip jie veikia, kokias funkcijas atlieka, kiek kainuoja atliekų tvarkymas vis dar yra labai ribotos“, – teigia T. Buivydaitė.

Atliekų surinkimo aikštelės bus pažymėtos „MES DAROM“ programėlėje kartu su savivaldybėse rekomenduotinomis tvarkyti viešosiomis erdvėmis (pridedamas Švenčionių rajono savivaldybės tvarkytinų viešųjų erdvių sąrašas). O atsižvelgiant į šių metų formatą, savanorių pagalbos bus prašoma  tik atliekų tvarkymo aikštelėse. „Mes Darom“ koordinuos savanorius, kurie atliekų surinkimo aikštelėse padės atliekų centrų darbuotojams priimti dalyvių atvežtas atliekas.

Šiemet dalyviai savarankiškai turės pasirūpinti ir būtinomis priemonėmis. Akcijos maišus VŠĮ „Mes Darom“ perdavė humanitarinės pagalbos pakavimui Ukrainai, todėl dalyviai kviečiami atliekoms rinkti ir rūšiuoti reikalingais maišais pasirūpinti patiems.

„Savo pirminę idėją išaugo ne tik pati akcija, tačiau ir jos dalyviai. Todėl neabejojame, jog karučiais, priekabomis šiukšlių išvežimui į atliekų surinkimo aikšteles ir kitais būtinais įrankiais bendruomenės, šeimos ir draugų kompanijos pasirūpins savarankiškai. Atkreipiu dėmesį, jog akcijos dalyviai turėtų nepamiršti pasidomėti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių tvarka bei su savimi būtinai turėti asmens dokumentus“, – sako „Mes Darom“ vadovė.

Kalbėdamas apie organizacijos viziją, projekto vadovas Gintautas Dulskas teigia, kad Lietuvoje šiukšlių problema nebus išspręsta tol, kol neužaugs nauja karta, gerbianti ir tausojanti gamtą – jos nešiukšlinanti.

„Vien šiukšlių rikimu nieko neišspręsime, tad reikalingas ne tik naujas formatas, atvedantis dalyvius iki paskutinės atliekų tvarkymo stotelės, bet ir nauji ilgalaikiai projektai jaunajai kartai, kuriuos planuojame inicijuoti“, – sako G. Dulskas.

Visuomeninė organizacija „Mes Darom“ – šviečia jaunimą, buria bendruomenes, kuria inovatyvius sprendimus ir padeda atkurti aplinkos būklę. Tai viena reikšmingiausių pilietinių iniciatyvų, siekianti kovoti su atliekų problema. Kasmetinis aplinkos švarinimas prisideda prie sąmoningumo didinimo bei sutelkia žmones, institucijas ir verslą vieningoms pastangoms tai spręsti.

Akcija „Darom“ vyks 2022 m. balandžio 22-23 dienomis visoje Lietuvoje. Daugiau informacijos: www.mesdarom.lt bei facebook paskyroje „Mes Darom“.

Kontaktai: Toma Buivydaitė (VŠĮ „Mes Darom“), el. p. toma@mesdarom.lt, tel. +370 623 04983

VŠĮ „Mes Darom“ parengta informacija

Comments are closed.

Close Search Window