Pavadinimas
Aprašymo turinys
Pavadinimas
Socialinės pašalpos skyrimas ir mokėjimas
Paslaugos teikimo periodas
Nuo 2000-05-02
Aprašymas
Bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į socialinę pašalpą, jeigu kreipimosi dėl socialinės pašalpos metu atitinka šiuos ir kitus Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme (toliau – Įstatymas) nustatytus reikalavimus:
1) vidutinės pajamos, tenkančios vienam iš bendrai gyvenančių asmenų arba vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį, yra mažesnės kaip 1,1 valstybės remiamų pajamų dydžio (toliau – VRP);
2) kiekvienas vyresnis kaip 18 metų bendrai gyvenantis asmuo, vienas gyvenantis asmuo arba vaikas (įvaikis) nuo 16 iki 18 metų atitinka Įstatyme nustatytas sąlygas, kurioms esant bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į piniginę socialinę paramą.
Socialinės pašalpos dydis vienam gyvenančiam asmeniui, turinčiam teisę ją gauti, sudaro:
skirtumą tarp 1,4 valstybės remiamų pajamų dydžio vienam gyvenančiam asmeniui ir vidutinių vieno gyvenančio asmens pajamų mėnesį – kai socialinė pašalpa mokama ne ilgiau kaip 6 mėnesius;
skirtumą tarp 1,2 valstybės remiamų pajamų dydžio vienam gyvenančiam asmeniui ir vidutinių vieno gyvenančio asmens pajamų per mėnesį – kai socialinė pašalpa mokama nuo 6 iki 12 mėnesių;
skirtumą tarp 1,1 valstybės remiamų pajamų dydžio vienam gyvenančiam asmeniui ir vidutinių vieno gyvenančio asmens pajamų per mėnesį – kai socialinė pašalpa mokama ilgiau kaip 12 mėnesių.
Socialinės pašalpos dydis bendrai gyvenantiems asmenims, turintiems teisę ją gauti, taip pat ir tais atvejais, kai socialinė pašalpa skiriama tik vaikui (įvaikiui) ar vaikams (įvaikiams), įskaitant pilnamečius vaikus (įvaikius), kai jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ir laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, sudaro:
– pirmam bendrai gyvenančiam asmeniui – skirtumą tarp 1,1 valstybės remiamų pajamų dydžio vienam iš bendrai gyvenančių ir vidutinių bendrai gyvenančių asmenų pajamų vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį;
– antram bendrai gyvenančiam asmeniui – 90 procentų skirtumo tarp 1,1 valstybės remiamų pajamų dydžio vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ir vidutinių bendrai gyvenančių asmenų pajamų vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį;
– trečiam ir paskesniems bendrai gyvenantiems asmenims; – 70 procentų skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų dydžio vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ir vidutinių bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį.
Papildomai socialinė pašalpa skiriama ir mokama už kiekvieną pagal darbo sutartį ar darbo santykiams prilygintų teisinių santykių pagrindu dirbtą mėnesį, bet ne ilgiau kaip už 12 dirbtų mėnesių, ir jos dydis bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui sudaro:
pirmą – trečią papildomai mokamos socialinės pašalpos mokėjimo mėnesį – 100 procentų socialinės pašalpos, mokėtos per praėjusius 6 mėnesius iki įsidarbinimo, vidutinio dydžio;
ketvirtą – šeštą papildomai mokamos socialinės pašalpos mokėjimo mėnesį – 80 procentų socialinės pašalpos, mokėtos per praėjusius 6 mėnesius iki įsidarbinimo, vidutinio dydžio;
šeštą – dvyliktą papildomai mokamos socialinės pašalpos mokėjimo mėnesį – 50 procentų socialinės pašalpos, mokėtos per praėjusius 6 mėnesius iki įsidarbinimo, vidutinio dydžio.
Bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui tais atvejais, kai bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų arba vienas gyvenantis asmuo yra darbingo amžiaus darbingas, bet nedirbantis asmuo (išskyrus, kai nedirbama dėl Įstatyme nustatytų objektyvių priežasčių), socialinės pašalpos dydis, išskyrus socialinę pašalpą vaikui (įvaikiui) ar vaikams (įvaikiams), įskaitant pilnamečius vaikus (įvaikius), kai jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ir laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, yra mažinamas:
– gavusiam (gavusiems) socialinę pašalpą nuo 12 mėnesių iki 24 mėnesių socialinės pašalpos dydis mažinamas 20 procentų;
– gavusiam (gavusiems) socialinę pašalpą nuo 24 mėnesių iki 36 mėnesių socialinės pašalpos dydis mažinamas 30 procentų;
– gavusiam (gavusiems) socialinę pašalpą nuo 36 mėnesių iki 48 mėnesių socialinės pašalpos dydis mažinamas 40 procentų;
– gavusiam (gavusiems) socialinę pašalpą nuo 48 mėnesių iki 60 mėnesių socialinės pašalpos dydis mažinamas 50 procentų.
Gavusiam (gavusiems) socialinę pašalpą ilgiau kaip 60 mėnesių socialinė pašalpa bendrai gyvenantiems asmenims (išskyrus socialinę pašalpą vaikui (įvaikiui) ar vaikams (įvaikiams), įskaitant pilnamečius vaikus (įvaikius), kai jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ir laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos), arba vienam gyvenančiam asmeniui 24 mėnesius neskiriama.
Savivaldybės administracija turi teisę nemažinti socialinės pašalpos dydžio, jeigu socialinės pašalpos teikimo laikotarpiu Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar kitų valstybių valstybinės įdarbinimo tarnybos nepasiūlė darbo arba nepasiūlė dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse, dalyvauti organizuojamoje visuomenei naudingoje veikloje.
Prašymą paslaugos vykdytojui galima pateikti tiesiogiai, asmeniui atvykus į atitinkamą seniūniją pagal gyvenamąją vietą ar į savivaldybės administraciją, galima atsiųsti paštu arba pateikti elektroniniu būdu Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje SPIS (www.spis.lt).
Priimant asmens prašymą, informacija apie trūkstamus dokumentus įrašoma į informacinį lapelį. Trūkstami dokumentai pateikiami ne vėliau kaip per mėnesį nuo prašymo-paraiškos pateikimo dienos. Trūkstami dokumentai gali būti pateikiami per 2 mėnesius tais atvejais, kai pajamos paramai gauti apskaičiuojamos pagal mėnesio, nuo kurio skiriama parama, pajamas (tai yra, kai pasikeitęs pajamų šaltinis palyginti su 3 praėjusiais mėnesiais, arba tą mėnesį, nuo kurio skiriama parama, yra gauta vienkartinė išmoka, ar iš karto už 2 ir daugiau mėnesių išmokėtos kas mėnesį gaunamos pajamos arba pasikeitę bendrai gyvenančių asmenų sudėtis ar vieno gyvenančio asmens šeiminė padėtis).
Socialinė pašalpa gali būti teikiama:
1. Pinigais.
2. Nepinigine forma.
3. Pinigais ir nepinigine forma.
Savivaldybės administracija turi teisę tikrinti asmens gyvenimo sąlygas, turimą turtą ir užimtumą, papildomai apklausti asmenis, tikrinti jų pateiktus dokumentus ir reikalauti papildomų duomenų, pasitelkti asmenis visuomenei naudingai veiklai, pasitelkti seniūnaičius, bendruomenės narius ir kitus suinteresuotus asmenis svarstant klausimus dėl paramos skyrimo.
Sprendimas dėl socialinės pašalpos skyrimo / neskyrimo priimamas ne vėliau kaip per mėnesį nuo prašymo ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos.
Asmuo apie priimtą sprendimą informuojamas prašyme nurodytu informavimo būdu.
Paslaugos gavėjai
Fiziniams asmenims ne verslo tikslais
Paslaugos tipas
El. būdu teikiama paslauga ne per el. valdžios vartus
Ne el. būdu teikiama paslauga
Funkcija, kurią vykdant teikiama paslauga
Savarankiška funkcija
Paslaugos rezultatas
Atsakymas apie priimtą sprendimą dėl išmokos skyrimo / neskyrimo.
Teisės aktai
Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymas
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.215633/asr
Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimas Nr. T-17 „Dėl piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“
https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/5ffbeba0ac3f11e48ebccd46991dfff9/asr
Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2018 m. birželio 29 d. sprendimas Nr. T-137 „Dėl socialinių išmokų teikimo socialinę riziką patiriantiems asmenims Švenčionių rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“
https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/eca79dc0e91e11ea9342c1d4e2ff6ff6/asr
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. gegužės 24 d. įsakymas Nr. A1-255 „Dėl Telkimo visuomenei naudingai veiklai atlikti tvarkos aprašo patvirtinimo“
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.425518/asr
Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. rugpjūčio 31 d. įsakymas Nr. A-641 „Dėl telkimo visuomenei naudingai veiklai atlikti tvarkos aprašo patvirtinimo“
https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/8f3d09d08e4111e7a3c4a5eb10f04386
Už paslaugos suteikimą atsakingi asmenys
Vardas, pavardė: Laima Boliaku
Pareigos: Socialinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė
priimanti Švenčionėlių seniūnijos patalpose
Telefonas: 8 387 31133
El. paštas: laima.boliaku@svencionys.lt
Vardas, pavardė: Rimutė Vilkaitienė
Pareigos: Socialinės paramos skyriaus specialistė
priimanti Švenčionėlių seniūnijos patalpose
Telefonas: 8 387 33164
El.paštas: rimute.vilkaitiene@svencionys.lt
Vardas, pavardė: Meri Steckienė
Pareigos: Socialinės paramos skyriaus specialistė
priimanti Švenčionėlių seniūnijos patalpose
Telefonas: 8 387 33164
El.paštas: meri.steckiene@svencionys.lt
Vardas, pavardė: Armintė Dervinienė
Pareigos: Socialinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė
priimanti Švenčionių seniūnijos patalpose
Telefonas: 8 387 52646
El.paštas: arminte.derviniene@svencionys.lt
Vardas, pavardė: Galina Čuvalova
Pareigos: Socialinės paramos skyriaus specialistė
priimanti Švenčionių seniūnijos patalpose
Telefonas: 8 387 51944
El. paštas: galina.cuvalova@svencionys.lt
Vardas, pavardė: Giedrė Jurcevičienė
Pareigos: Socialinės paramos skyriaus specialistė
priimanti Švenčionių seniūnijos patalpose
Telefonas: 8 387 52646
El. paštas: giedre.jurceviciene@svencionys.lt
Vardas, pavardė: Jurga Aksenavičienė
Pareigos: Socialinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė
priimanti Pabradės seniūnijos patalpose
Telefonas: 8 387 54538
El. paštas: jurga.aksenaviciene@svencionys.lt
Vardas, pavardė: Gelena Verik
Pareigos: Socialinės paramos skyriaus specialistė
priimanti Pabradės seniūnijos patalpose
Telefonas: 8 387 54538
El.paštas: gelena.verik@svencionys.lt
Vardas, pavardė: Jovita Vasiliauskienė
Pareigos: Socialinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė
Telefonas: 8 387 66358
El.paštas: jovita.vasiliauskiene@svencionys.lt
Paslauga mokama
Ne
Paslaugos grupės ir pogrupiai
Socialinės apsaugos paslaugos
Gyvenimo atvejai
Norint gauti socialinę išmoką
Inicijavimo forma
1. Prašymo-paraiškos piniginei socialinei paramai gauti SP-4 forma;
2. Prašymo-paraiškos piniginei socialinei paramai gauti (kai nesikeičia anksčiau pateikti duomenys) SP- 4 (A) forma;
3. Prašymo-paraiškos skirti papildomą socialinės pašalpos dalį įsidarbinus SP-4 (B) forma.
https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/seima-ir-vaikai/prasymu-formos-socialinei-paramai-gauti
Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo
1. Prašymą-paraišką (atsižvelgiant į aplinkybes):
1.1. prašymą-paraišką piniginei socialinei paramai gauti;
1.2. prašymą-paraišką piniginei socialinei paramai gauti (kai nesikeičia anksčiau pateikti duomenys);
1.3. prašymą-paraišką skirti papildomą socialinės pašalpos dalį įsidarbinus.
2. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
3. Pažymas apie pajamas, gautas per 3 praėjusius mėnesius iki mėnesio, nuo kurio skiriama parama, arba, jeigu pajamų šaltinis pasikeitęs arba tą mėnesį, nuo kurio skiriama parama, yra gauta vienkartinė išmoka ar iš karto už du ir daugiau išmokėtos kas mėnesį gaunamos pajamos, pajamas to mėnesio, nuo kurio skiriama parama.
4. Pareiškėjas (atsižvelgiant į jo ar bendrai gyvenančių asmenų situaciją) turi pateikti:
4.1. atsiskaitomosios sąskaitos banke numerį;
4.2. teismo nutartį dėl vaiko (-ų), įvaikio (-ių) išlaikymo, tėvystės nustatymo arba teismo patvirtintą nutartį dėl vaiko (-ų), įvaikio (-ių) materialinio išlaikymo;
4.3. įmonės, įstaigos, organizacijos, antstolio išduotą pažymą apie lėšas vaikui (vaikams) išlaikyti;
4.4. sveikatos priežiūros įstaigos pažymą apie nėštumą,
kai likę ne daugiau kaip 70 kalendorinių dienų iki numatomos gimdymo datos;
4.5. ikiteisminio tyrimo įstaigos, prokuratūros ar teismo išduotą dokumentą, kad asmuo augina vaiką, kuris gimė po nusikalstamos veikos (kaip jos pasekmė);
4.6. kitus dokumentus (atsižvelgiant į aplinkybes), patvirtinančius paramos reikalingumą.
Išorinis paslaugos adresas
Raktažodžiai
Socialinė pašalpa, socialinė, pašalpos mokėjimas
Neelektroninė paslauga
Neelektroninės paslaugos teikimo proceso aprašymas
1. Paslaugos gavėjas pateikia prašymą atvykęs į instituciją arba išsiunčia jį paštu.
2. Paslaugos vykdytojas išnagrinėja prašymą ir priima sprendimą dėl išmokos skyrimo / neskyrimo, arba informuoja paslaugos gavėją dėl prašymo papildymo.
3. Paslaugos gavėjas apie priimtą sprendimą informuojamas prašyme nurodytu informavimo būdu.
Neelektroninės paslaugos suteikimo trukmė
Paslaugos suteikimo
trukmė:
Dienų tipas:
31
Kalendorinės dienos
Elektroninė paslauga
Elektroninės paslaugos trumpas pavadinimas
Socialinės pašalpos skyrimas ir mokėjimas
Elektroninės paslaugos nuoroda
https://www.spis.lt/
Elektroninės paslaugos brandos lygis
(IV) bendradarbiavimo lygis – visa paslauga užsakoma ir teikiama el. būdu, paslaugos gavėjui nereikia atlikti formalių procedūrų, pvz.: vykti į paslaugą teikiančią instituciją.
Elektroninės paslaugos teikimo proceso aprašymas
1. Paslaugos gavėjas prisijungia prie Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (https://www.spis.lt/).
2. Paslaugos gavėjas užpildo ir pateikia elektroninę prašymo formą.
3. Paslaugos vykdytojas išnagrinėja prašymą ir priima sprendimą dėl išmokos skyrimo / neskyrimo, arba informuoja paslaugos gavėją dėl prašymo papildymo.
4. Paslaugos gavėjas apie priimtą sprendimą informuojamas prašyme nurodytu informavimo būdu.
Elektroninės paslaugos suteikimo trukmė
Paslaugos suteikimo
trukmė:
Dienų tipas:
31
Kalendorinės dienos
Užsakant paslaugą reikalingas tapatybės nustatymas
Taip
Elektroninės paslaugos užsakymo prisijungimo būdai
Fiziniams asmenims ne verslo tikslais:
El. parašo naudotojams
ES šalių tapatybės kortelė (STORK)
Bankai
Asmens tapatybės kortelė