Pradinis Events - Švenčionių rajono savivaldybė Kino teatras Dokumentinis filmas „Laisvė ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“

Dokumentinis filmas „Laisvė ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“

JAV Ambasada Lietuvoje kviečia į nemokamus 2022-aisiais sukurto ir Lietuvoje dar nerodyto dokumentinio filmo „Laisvė ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“ seansus. Jie vyks vasario 25-28 dienomis Vilniuje, Šalčininkuose, Pabradėje, Klaipėdoje ir Kaune. Filmų peržiūrose dalyvaus ir su žiūrovais bendraus filmo kūrėjas Jevgenijus Afinejevskis.

Dokumentinė juosta „Laisvė ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“ pasakoja apie nuo 2014-ųjų metų Rusijos vykdomą agresiją prieš Ukrainą ir ragina į invazijos sukeltą humanitarinę krizę pažvelgti ukrainiečių žurnalistų, karių, gydytojų, menininkų, savanorių, dvasininkų, vaikų ir motinų akimis. Sukrečiantys vaizdai, kuriuos visas pasaulis sekė žiniasklaidoje nuo pat praėjusių metų vasario 24-osios, ir išskirtiniai interviu su žmonėmis, paliestais besitęsiančio karo, „Laisvė ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“ atskleidžia Ukrainos vienybės dvasią net ir tamsiausiomis šalies valandomis bei meta iššūkį tarptautinei bendruomenei kartu pasipriešinti tironijai.
„Išleisdamas filmą dabar, tikiuosi suteikti aiškumo žiūrovams, sutrikusiems dėl tyčinės dezinformacijos kampanijos apie dabartinius įvykius Ukrainoje“, – dalinasi J. Afinejevskis. Režisieriaus teigimu, vienas pagrindinių jo tikslų buvo išsamiai nupasakoti kasdienius sunkumus, susijusius su informacijos perdavimu tiesiai iš priešakinių fronto linijų.

Filmo peržiūra ir susitikimas su režisieriumi Jevgenijumi Afinejevskiu vyks
2023 m. vasario 26 d., sekmadienį, 16 val., Pabradės miesto kultūros centre.

Filmas rodomas ukrainiečių ir rusų kalbomis su subtitrais lietuvių ir anglų kalbomis. Diskusijos su režisieriumi vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Filmas „Laisvė ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“, kurio įžangą įgarsino „Oskaro“ laureatė Helen Mirren, jau pelnė apdovanojimus Hamptonų tarptautiniame, Savanos, Mill Valley ir Bragacine kino festivaliuose, sulaukė „Kineo“ apdovanojimo bei nominacijos Stokholmo kino festivalyje. Rusų kilmės amerikiečių režisierius Jevgenijus Afinejevskis Lietuvoje anksčiau yra pristatęs „Oskarui“ nominuotą dokumentinę juostą „Žiema ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“.

Plačiau: https://lt.usembassy.gov/…/jav-ambasada-pristato…/

Data

Vas 26 2023
Renginys pasibaigė!

Laikas

16:00 - 18:00

Vieta

Pabradės miesto kultūros centre
Vilniaus g. 46, Pabradė
Kategorija

Comments are closed.

Close Search Window