Dmitrijus Buriakas gimė 1957 m. gruodžio 7 d. Pradinę mokykla pradėjo lankyti Mongolijos Respublikoje, kur su tėvais išvyko 1965 m. Į Maskvą grižo besimokydamas septintoje klasėje.
1975 m. baigė vidurinę mokyklą ir įstojo į tuometinį Ordžonikidzės vardo geologijos tyrimų institutą .
Nuo 1976 m. iki 1978 m. tarnavo armijoje tuometinėje Vokietijos Demokratinėje Respublikoje.
1983 m. baigė institutą ir dirbo inžinieriumi – geologu šalies miestuose.
1988 m. įkūrė vieną pirmųjų šalyje kooperatyvų.
1990 – 1995 m. buvo tarptautinio verslo holdingo prezidentu (veikla, susijusi su juodųjų ir spalvotųjų metalu atsargų įvertinimu, taip pat įvairių juridinių asmenų apjungimas į vieną vienetą su vieninga vertikalia vadovavimo sistema).
1996 m. D. Buriakas įkūrė kompaniją VISION INTERNATIONAL PEOPLE GROUP ir tapo jos prezidentu. Jis yra vienas Šiaurės Europos krepšinio lygos savininkų. Vilniaus pramogų centro FORUM PALACE bendrasavininkas. Nuo 2000 m. D. Buriakas yra krepšinio komandos „Kyev” savininkas ir prezidentas.
Vienai jo konsorciumo kompanijų priklauso UAB „Švenčionių vaistažolės”.
Nuo 1999 m. D. Buriakas yra UAB „Švenčionių vaistažolės” savininkas. 2000 m. jis investavo daug lėšų į šios bendrovės statybas, plėtrą, gamybinius įrengimus. Jo dėka UAB „Švenčionių vaistažolės” išlaikytos buvusios ir sukurta nemažai naujų darbo vietų.
2001 m. D. Buriakui už aktyvią veiklą skatinant verslo plėtrą Lietuvoje ir labdaringų akcijų rengimą buvo suteikta Lietuvos pilietybė.
D. Buriakas realią pagalbą ir paramą skyrė Švenčionių miestui: Zigmo Žemaičio gimnazijoje įrengtos informatikos klasės, nupirkta kompiuterinė įranga – tam skirta daugiau nei 40 tūkst. litų, suteikta parama miesto parko tvarkymui – įrengiant aikštę, pastatant joje skulptūrų kompoziciją. Verslininko ateities planuose numatyta skirti paramą Švenčionių miesto bažnyčios remontui, numatytas bendrovės „Švenčionių vaistažolės” tolesnis standartizavimas, atitinkantis Europos Sąjungos reikalavimus.
Jaučiamas verslininko dėmesys Švenčionių miestui, jo gyventojų bendruomenei, D. Buriakas, atgaivindamas UAB “Švenčionių vaistažolės” veiklą, prisidėjo sprendžiant aktualią rajonui bedarbystės problemą. Rajono vadovai, miesto gyventojai verslininką D. Buriaką žino kaip žmogų, galintį ir norintį ištiesti pagalbos ranką plėtojant verslą, puoselėjant Švenčionių miestą bei garsinant jo vardą.

Švenčionių rajono Garbės piliečio vardas suteiktas 2003-06-03 Švenčionių rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr.T-75.

[Atgal] [į viršų]

Comments are closed.

Close Search Window