Balandžio 22 d. Švenčionių rajono savivaldybėje vyko projekto „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų Sostinės regione, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione“ atvejo vadybininkų, dirbančių su psichikos ir (ar) intelekto negalią turinčiais asmenimis, susitikimas.
Į susitikimą atvyko atvejo vadybininkai iš Biržų, Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio, Utenos bei Elektrėnų savivaldybių. Renginį atidarė ir susirinkusius pasveikino Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Eglė Jakštaitė-Rouda.
Susitikimo tikslas – pristatyti savivaldybių patirtis įgyvendinant projektą, aptarti teikiamas paslaugas, iššūkius, su kuriais susiduriama praktikoje, bei pasidalinti statistiniais duomenimis ir įžvalgomis, susijusiomis su asmenų integracija į bendruomenę.
Renginio metu dalyviai pristatė savo savivaldybių situaciją, aptarė bendruomeninių paslaugų plėtrą, pasidalino sėkmingais atvejo vadybos pavyzdžiais bei įvardijo pagrindinius sunkumus –paslaugų prieinamumas regionuose, asmenų motyvacijos stoka ar ribotos įsidarbinimo galimybės.
Tokio pobūdžio susitikimai yra itin naudingi, nes sudaro galimybę specialistams ne tik pasidalinti gerąja praktika, bet ir kartu ieškoti sprendimų sudėtingomis situacijomis. Diskusijų metu buvo išgrynintos bendros problemos, aptarti galimi jų sprendimo būdai bei stiprinamas tarpinstitucinis bendradarbiavimas.
Šis susitikimas – tai ir specialistų profesinis tobulėjimas (dalyviai turėjo galimybę susipažinti su kitų savivaldybių taikomais metodais, įgyti naujų idėjų bei įžvalgų, kurias galės pritaikyti savo kasdieniame darbe).
Tokie susitikimai yra svarbūs siekiant užtikrinti kokybiškesnes paslaugas, didinti asmenų su negalia savarankiškumą bei skatinti jų integraciją į visuomenę.
Švenčionių rajono savivaldybės administracijos informacija ir nuotraukos




