Kovo 19 d. Tauragėje vyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) organizuotas nacionalinės diasporos politikos tema seminaras, kuriame dalyvavo ir Švenčionių rajono savivaldybės atstovai. Renginys subūrė savivaldybių specialistus, diasporos koordinatorius, valstybės institucijų, verslo bei nevyriausybinio sektoriaus atstovus aptarti aktualiausius diasporos politikos klausimus bei pasidalinti gerąja patirtimi.
Seminaro metu daug dėmesio skirta savivaldybių vaidmeniui stiprinant ryšius su užsienyje gyvenančiais lietuviais, kuriant ilgalaikę bendradarbiavimo vertę bei skatinant diasporos įsitraukimą į regionų gyvenimą.
Renginio programoje buvo pristatyta keletas aktualių temų:
- Pranešimą „LR Seimas ir diaspora: politika, iniciatyvos ir bendradarbiavimas“ skaitė Dalia Asanavičiūtė, Lietuvos Respublikos Seimo narė ir Seimo bei Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininko pavaduotoja.
- Lietuvos diasporos politiką apie grįžimo situaciją Lietuvoje aptarė Užsienio reikalų ministerijos Globalios Lietuvos departamento atstovai Laura Dilytė ir Tadas Kubilius.
- Pranešimą „Veiksminga komunikacija su diaspora: realūs pavyzdžiai“ skaitė Užimtumo tarnybos atstovės Agnė Skučaitė-Leonavičienė ir Eglė Martinkėnienė. Jos pasidalijo praktiniais komunikacijos su diaspora pavyzdžiais bei įrankiais, padedančiais efektyviai pasiekti užsienyje gyvenančius lietuvius.
- Apie bendradarbiavimo galimybes su tarptautiniu tinklu „Global Lithuanian Leaders“ kalbėjo Global Lithuanian Leaders vadovė Neringa Smolskė.
- Seminaro pabaigoje vyko savivaldybių patirčių pristatymai, kuriuose savo gerąja praktika dalijosi Tauragės rajono savivaldybė, Alytaus miesto savivaldybė ir Akmenės rajono savivaldybė.
Seminaras tapo puikia platforma dalintis žiniomis, ieškoti naujų bendradarbiavimo formų ir stiprinti savivaldybių vaidmenį įgyvendinant nacionalinę diasporos politiką.
Švenčionių rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos





