Prasidėjus pavasariui ir tirpstant sniegui, miestuose vėl išryškėjo ilgą laiką po sniego sluoksniu slėpta, tačiau vis dar labai opi problema. Viešosiose erdvėse – kiemuose, parkuose, ant šaligatvių bei pėsčiųjų takų – vis dažniau matyti nesurinkti augintinių palikti ekskrementai.
Primename, kad vadovaujantis Gyvūnų laikymo Švenčionių rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėmis (https://www.etar.lt/portal/lt/legalAct/2f7cf8f0eae111e7acd7ea182930b17f), vedžiodami augintinius jų šeimininkai privalo surinkti gyvūnų paliktus ekskrementus ir tinkamai juos pašalinti. Tai paprasta, tačiau labai svarbi atsakingo augintinio laikytojo pareiga, padedanti palaikyti švarą ir tvarką bendrose miesto erdvėse.
Tvarkingi ir švarūs praėjimo takai bei šaligatviai yra svarbūs visų gyventojų gerovei bei užtikrina higienišką aplinką kitiems augintiniams. Nesurinkti gyvūnų ekskrementai ne tik gadina aplinkos estetinį vaizdą, bet ir gali kelti pavojų sveikatai.
Atkreipiame dėmesį, kad nesurinkti augintinių ekskrementai laikomi viešosios tvarkos pažeidimu. Už šį pažeidimą gali būti taikoma administracinė atsakomybė.
Informuojame, kad jau kitą savaitę, nuo kovo 9 dienos, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus specialistai atsakingi už viešąją tvarką vykdys patikrinimus įvairiuose miestų kvartaluose ir viešosiose erdvėse. Patikrinimų metu bus stebima, ar gyventojai laikosi augintinių vedžiojimo ir viešosios tvarkos reikalavimų.
Būkime atsakingi – pasirūpinkime ne tik savo augintiniais, bet ir aplinka, kurioje gyvename.
Švenčionių rajono savivaldybės informacija
