Naujienos|

Vasario 20 d. Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius dalyvavo trečiojoje tarptautinėje konferencijoje „Lietuva – Ukrainai. Ukraina – Lietuvai“, skirtoje ketvirtosioms plataus masto Rusijos karo prieš Ukrainą metinėms paminėti. Renginio globėjas ir iniciatorius – Seimo Pirmininkas Juozas Olekas.

Konferencija surengta geopolitinio neapibrėžtumo ir augančių saugumo iššūkių Europoje kontekste. Jos tikslas – ne tik išreikšti nuoseklią Lietuvos politinę paramą Ukrainai, bet ir stiprinti praktinį bendradarbiavimą, atsparumą bei institucinių patirčių mainus tarp Lietuvos ir Ukrainos partnerių.

Renginys subūrė Lietuvos ir Ukrainos politikos lyderius, savivaldos atstovus, diplomatijos, saugumo ir gynybos ekspertus. Konferencijoje Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius skaitė pranešimą savivaldos teminėje sesijoje tema „Nuo popierinių planų prie realių pajėgumų: savivaldos pasirengimo progresas ir spragos“.

Konferencijoje taip pat dalyvavo aukšto lygio svečiai iš Lietuvos, Ukrainos ir Europos institucijų. Programoje numatyti pranešimai apėmė temas nuo civilinės saugos iki karinės patirties.

Renginys dar kartą patvirtino, kad Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimas išlieka tvirtas, o savivaldos institucijos – svarbi šio bendradarbiavimo dalis, stiprinanti regiono atsparumą ir pasirengimą ateities iššūkiams.

Švenčionių rajono savivaldybės informacija

Seimo kanceliarijos nuotraukos (autorė Olga Posaškova)

Comments are closed.

Close Search Window