Vasario 6 d. įvyko Švenčionių rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdis, kuriame aptarti aktualūs klausimai dėl atliekų tvarkymo, pasirengimo galimiems potvyniams bei sergamumo gripu ir COVID-19 situacijos rajone.
Posėdžio metu nuspręsta neatšaukti savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos, paskelbtos 2025 m. balandžio 30 d. dėl neplanuoto mišrių komunalinių atliekų surinkimo nutraukimo. Nors šiuo metu atliekų surinkimas rajone vykdomas pagal grafiką, situacija išlieka nestabili dėl didelių atliekų kiekių ir galimų technologinių sutrikimų atliekų tvarkymo įmonėse. Ekstremaliosios situacijos režimas leidžia operatyviau reaguoti į galimus iššūkius.
Taip pat aptartas pasirengimas galimiems potvyniams. Didžiausia potvynio grėsmė nustatyta Pabradės seniūnijoje, palei Žeimenos upę. Nuspręsta informuoti rizikos zonoje gyvenančius gyventojus, užtikrinti institucijų tarpusavio bendradarbiavimą bei pasirengimą, esant poreikiui, organizuoti gyventojų evakavimą.
Posėdyje pristatyta ir 2025–2026 m. gripo sezono epidemiologinė situacija. Nors bendras sergamumas ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis atitinka daugiametį vidurkį, stebimas sezoninis gripo atvejų augimas. Šiuo metu epidemija neskelbiama, tačiau situacija nuolat vertinama. Nuspręsta pavesti Švenčionių rajono sveikatos centrui aktyviau informuoti gyventojus apie galimybę rizikos grupių asmenims nemokamai pasiskiepyti nuo gripo.
Švenčionių rajono savivaldybės informacija

