Naujienos|

Per artimiausius porą mėnesių Švenčionių rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos specialistai kartu su Aplinkos apsaugos departamento, Švenčionių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnais vykdys prevencinę priemonę prie užšalusių vandens telkinių.

Šios priemonės metu žvejai ir poilsiautojai bus supažindinami su saugaus elgesio ant ledo reikalavimais bei nelaimių prevencijos principais.

Vasario 8 d., sekmadienį, pareigūnai lankėsi ant Bėlio, Bėlaičio, Sėtikio ir Lazdinių ežerų ledo. Pažeidimų nenustatyta, sutikti asmenys buvo tinkamai pasiruošę ir laikėsi saugaus elgesio ant ledo taisyklių.

Primename, kad ant vandens telkinių ledo draudžiama:

  • būti ant ledo neturint specialių smaigų, o tamsiuoju paros metu – be šviesą atspindinčių elementų;
  • palikti vaikus iki 14 metų be suaugusiojo priežiūros;
  • vykdyti bet kokią veiklą esant neblaiviam ar apsvaigusiam nuo psichiką veikiančių medžiagų;
  • rengti renginius, įrengti čiuožyklas ar naudoti transporto priemones be savivaldybės leidimo (išskyrus leidžiamus atvejus);
  • būti ant ledo, jei jo storis mažesnis nei 7 cm arba ledo struktūra nevienalytė;
  • palikti nepažymėtas eketes – iškirstą eketę, didesnę nei 20×20 cm, būtina aiškiai pažymėti ryškiomis, aplinkos neteršiančiomis priemonėmis, kad ji būtų matoma visiems.

Ledas gali būti klastingas, todėl saugokime save ir kitus.

Esant pavojingoms situacijoms skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112.

Švenčionių rajono savivaldybės administracijos informacija

Comments are closed.

Close Search Window