Naujienos, Programa „Tūkstantmečio mokyklos“|

2024 metų spalio 23 d. 6a klasės mokiniai, lydimi mokytojų Astos Činčikienės ir Zitos Karneckienės, dalyvavo Tūkstantmečio mokyklų (TŪM) programos ilgalaikio integruoto projekto „Pažink Švenčionėlius“ pamokose „Švenčionėlių istorijos vingiais“. Šios pamokos vyko netradicinėje aplinkoje – Švenčionių „Nalšios“ muziejuje, kur jas vedė muziejaus darbuotoja Nadežda Spiridonovienė, kartu su mokytojomis. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Švenčionių rajono gamta, istorija, papročiais ir tradicijomis, aktyviai atsakinėjo į klausimus ir sužinojo daugybę įdomių faktų apie gimtuosius Švenčionėlius, pradedant nuo Juodiškio dvaro, kuris laikomas miestelio istorijos pradžia. Mokiniai aktyviai fiksavo svarbiausius faktus ir dalijosi medžiaga projekto Facebook grupėje. Tikimasi, kad ši patirtis padės ugdyti mokinių pažinimo, kūrybiškumo, skaitmeninius, pilietinius ir kultūrinius įgūdžius, skatindama juos tapti visapusiškomis, savo kraštą mylinčiomis asmenybėmis.

2024 metų gruodžio 11 d., 8a klasės mokiniai tęsė TŪM projekto veiklas ir susitiko su knygų autore, tautodailininke, dailės mokytoja Ramune Čebručenko. Viešnia papasakojo apie Švenčionėlius nuo jų įkūrimo iki Antrojo pasaulinio karo, pasakojimas buvo gausiai iliustruotas senomis miestelio nuotraukomis. Mokiniai susidomėję klausėsi, tačiau laikas greitai prabėgo, ir, dėkodami už pasakojimą, jie susitarė dėl kitų susitikimų.

2024 metų gruodžio 12 d. gimnazijoje vyko dar vienas susitikimas, šįkart su kūrybininkų bendruomenės „Miško uostas“ nariais – Aurimu Ražanausku ir Ieva Ginkevičiūte. Susitikimas buvo skirtas kitokiam žvilgsniui į Švenčionėlius, o svečiai pasidalino savo patirtimi apie kūrybą ir bendruomenės puoselėjimo svarbą mažame miestelyje. Mokiniai aktyviai įsitraukė į diskusijas ir veiklas, pasisemdami naujų idėjų apie savo gimtojo miesto puoselėjimą.

2025 metų sausio 9 d. įvyko dar viena TŪM projekto pamoka „Pasivaikščiojimas po Švenčionėlius“, kurią vedė Jūratė Guigienė. Pamokoje dalyvavo 6a ir 8a klasės mokiniai, o taip pat ir devintokai bei dešimtokai, kurie stebėjo pamoką. Susitikimo metu mokytoja Jūratė vedė mokinius taku pagal Žeimeną, paaiškindama, kodėl upė yra tokia vingiuota. Mokiniai aplankė buvusią vėžių supirkimo įmonę, garvežių depą, du vandens bokštus, taip pat Holokausto aukų atminimo vietą ir susipažino su žymiais miestelio litvakais bei buvusiais stambiais pramonės objektais. Pamokos pabaigoje mokiniai dalyvavo įdomioje viktorinoje apie savo miestą.

Šie susitikimai ir veiklos, vykdomos TŪM projekto „Pažink Švenčionėlius“ metu, suteikė mokiniams galimybę ne tik gilintis į savo gimtojo miestelio istoriją ir kultūrą, bet ir ugdyti įvairias kompetencijas, kurios padės jiems tapti atsakingais ir kūrybingais piliečiais.

Programa finansuojama #NextGenationEU lėšomis.
Programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra
Informacija parengė Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazija

Comments are closed.

Close Search Window