Lapkričio 21 d. Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijoje įvyko rajoninė mokslinė konferencija „Karalius Mindaugas istorijos ir literatūros puslapiuose“. Šis renginys subūrė mokinius ir mokytojus iš kelių Švenčionių rajono mokyklų, skatinant gilintis į Lietuvos istoriją, karaliaus Mindaugo palikimą ir jo atspindžius literatūroje.
Konferenciją pradėjo Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos mokinių meninė improvizacija „Žodis ainiams“, perteikusi tautos istorinę dvasią. Sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė Asta Turskienė, kuri pabrėžė, kad karalius Mindaugas buvo tas žmogus, kuris sugebėdavo sujungti žmones, ugdydamas bendruomeniškumą. Būtent tai atsispindėjo ir šiandieninio renginio metu. Direktorė taip pat pažymėjo, kad tokie renginiai prisideda prie jaunimo tautinės savimonės ir kūrybinės raiškos ugdymo.
Konferencijoje dalyvavo ir Švenčionių rajono savivaldybės mero patarėja Teresa Sansevičienė,
Pranešimai ir kūrybiniai pasirodymai
Konferencijoje buvo skaitomi pranešimai, analizuojantys įvairius istorinius ir literatūrinius aspektus, susijusius su karaliaus Mindaugo asmenybe ir veikla. Mokiniai gvildeno Mindaugo valdymo laikotarpį, jo giminės istoriją, šeimos vardų etimologiją bei reikšmę kuriant Lietuvos valstybę.
Literatūrinėje konferencijos dalyje daug dėmesio skirta Justino Marcinkevičiaus dramai „Mindaugas“. Konferencijos dalyviai nagrinėjo pagrindinių veikėjų – Mindaugo ir Mortos – portretus, valdovo temą lietuvių literatūroje ir svarbiausius kūrinyje aptariamus istorinius faktus. Kūrybinę atmosferą praturtino ištraukų skaitymai ir diskusijos apie dramos kontekstą.
Taip pat vyko forumo debatai „Karaliaus Mindaugo įvaizdis istorijoje ir literatūroje“, kurių metu dalyviai aktyviai diskutavo apie skirtingus karaliaus Mindaugo įvaizdžius tiek istoriniuose šaltiniuose, tiek literatūriniuose kūriniuose, analizuodami teigiamą ir neigiamą jo paveikslą.
Renginio pabaigoje pasirodė šokių kolektyvas „Erdvė“ (vad. Renata Grigianecienė), atlikęs kūrybinį šokį „Perkūnas ir Žemė“, o gimnazijos direktorė Asta Turskienė padėkojo visiems dalyviams už įkvepiančius pranešimus ir aktyvų dalyvavimą. Po oficialios dalies mokiniai turėjo galimybę aplankyti gimnazijos muziejų bei ekskursijos metu susipažinti su mokyklos istorija.
Rajoninė konferencija tapo reikšminga erdve, kurioje susijungė istorija, literatūra ir jaunimo kūrybiškumas, parodant, kaip šios sritys gali būti integruotos ugdant tautinį identitetą.
Švenčionių rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos