Naujienos|

2024 m. balandžio 11–12 d. Briuselyje vyko 9-asis Sanglaudos forumas, kuriame dalyvavo ir Švenčionių rajono savivaldybės meras, Vilniaus regiono plėtros tarybos kolegijos pirmininkas Rimantas Klipčius.

Forume Europos komisijos pirmininkė Ursula von der Layen, sveikindama dalyvius, akcentavo sanglaudos politikos koncentraciją į regioninių skirtumų mažinimą. Už sanglaudą ir reformas atsakinga Europos Komisijos narė Elisa Ferreira pristatė Devintąjį pranešimą apie ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą. „Sanglaudos politika sukuria didelę investicijų grąžą. Kiekvienas euras, investuotas nuo 2014 iki 2027 metų, iki 2030 metų sukurs 1,3 Eur BVP, o 2043 m. pabaigoje – beveik tris kartus daugiau. Tačiau tam tikrų spragų išlieka: konvergencija nacionaliniu lygmeniu išryškino vidinius regionų skirtumus, o kai kurie regionai pateko į vystymosi spąstus ir išgyvena ekonominį sąstingį. Be to, dabartiniai iššūkiai, tokie, kaip geopolitinė įtampa, geoekonominė konkurencija, klimato kaita, demografijos problemos ir technologinė transformacija labiau paveikia skurdesnius ES regionus. Štai kodėl turime visada atsižvelgti į asimetrinį transformacijų ir naujų iššūkių poveikį ir parengti žmonėms ir vietai jautrią politiką jiems spręsti,“ – pabrėžė Elisa Ferreira.
Vykusiose ekspertų diskusijose dalyviai išsakė savo poziciją, diskutavo apie miestų regionų plėtros vaidmenį, sanglaudos politikos sričių bendrus tikslus, didėjančią gyventojų koncentraciją dideliuose miestuose, apie tai, kokią sanglaudos politiką mato ES šalys.

Daugiau apie Devintąjį pranešimą: https://bitly.ws/AACp

Comments are closed.

Close Search Window