Naujienos|

Trečiadienį Vyriausybė nusprendė nuo šešių iki keturių sumažinti pasienio kontrolės punktų (PKP) Lietuvos pasienyje su Baltarusija. Nuo penktadienio nebeveiks tarptautiniai Šumsko ir Tverečiaus PKP.

Tad nuo rugpjūčio 18-osios liks keturi pasienio su Baltarusija kontrolės punktai – Medininkų, Lavoriškių, Raigardo ir Šalčininkų.

Nutarimo projekte nurodoma, jog dviejų PKP veiklą siūloma laikinai sustabdyti atsižvelgiant į geopolitines aplinkybes ir siekiant sumažinti iškilusias grėsmes. Per Šumsko ir Tverečiaus PKP valstybės sieną kerta lengvieji automobiliai, pėstieji bei dviratininkai, tai pat – tušti krovininiai automobiliai.

Į Baltarusiją ir iš jos vykstančių automobilių srautas bus nukreiptas į baigiamą rekonstruoti, didžiausią ir techniškai aprūpintą Medininkų PKP. Skirtingai nei Tverečiaus ir Šumsko PKP, jame veikia rentgeno kontrolės sistema, efektyviai kovojanti su kontrabanda, pirmiausia – rūkalų.

Uždaryti du pasienio kontrolės punktus nuspręsta reaguojant į galimas grėsmes dėl į Baltarusiją persikėlusių „Wagner“ samdinių. Skirtingais duomenimis, šiuo metu ten jų sutelkta apie 4–4,5 tūkst., nemaža dalis – netoli Lietuvos ir Lenkijos sienų.

Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos piliečiams nuo pernai pavasario Baltarusija įvedė bevizį režimą. Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius į Baltarusiją buvo išvykę apie 230 tūkst. Lietuvos piliečių, vidutiniškai apie 52 tūkst. per mėnesį. Dalį jų Baltarusijos pasienio punktuose mėginta verbuoti.

VSAT informacija ir nuotraukos

Comments are closed.

Close Search Window