Naujienos|

Norėtumėte pagyventi Vilniuje, bet tik keletą metų, nes žinote, kad vis tiek geriausia – gimtuosiuose Švenčionyse? Netolimuose jūsų planuose – nuosava veterinarijos klinika, o gal unikalus restoranėlis netoli Baluošo ežero? Sakote, tėveliai turi derlingos žemės, norite likti ūkyje ir „imti“ žaliojo kurso kryptį? O gal geriausiai save įsivaizduojate kuriančius kraštovaizdžio dizainą (jam skirtą tinklalaidę ar pan.)? O gal jums sekasi chemija ir norėtumėte tapti cheminės analizės specialistais, kurių kaip oro šiandien trokšta darbdaviai? Jei į bent vieną klausimą atsakėte teigiamai, Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultetas laukia jūsų! Ir dar… hmmm… bendrabutis miesto centre. VILNIAUS miesto centre! Šalia – kolegija, joje – nemokamas internetas ir puikios buities sąlygos.

Be to, galimybė studijų metais kurį laiką studijuoti ir semtis patirties užsienyje, jau nekalbant apie stipendijas – jos gali būti net prezidentinės!

Vilniuje mokomasi šiuolaikiškai ūkininkauti

Daugelis nustemba, kad Vilniaus kolegijoje galima pasirinkti studijų programas, susijusias su žemės ūkiu: agroverslo technologiją, veterinariją, maisto technologiją, kraštovaizdžio dizainą, cheminę analizę. Beje, cheminė analizė, kraštovaizdžio dizainas ir veterinarija – tai vienintelės koleginių studijų programos Lietuvoje.

Vilniaus kolegija, atnaujinusi agroverslo technologijų studijų programą, siekia ugdyti studentų kompetencijas, būtinas tvariam ūkininkavimui. Siūlomos dvi naujos specializacijos – Tvaraus ūkininkavimo sistemos ir Žaliasis kursas. Ekologinė žemdirbystė yra sparčiausiai visoje Europos Sąjungoje auganti žemės ūkio sritis.

Šiuo metu žemės ūkis yra mažiausiai skaitmenizuotas sektorius pasaulyje, tačiau tuo pat metu jis turi ir vieną didžiausių potencialų savo veikloje išnaudoti inovatyvių sprendimų teikiamą naudą. Šis sektorius po dešimties metų tikrai nebebus toks, kokį jį įsivaizduojame šiandien. Jame dominuos technologijos, pagrįstos dirbtiniu intelektu, didžiaisiais duomenimis, robotizacija, tiksliąja žemdirbyste, dronais su hiperspektrinėmis kameromis ir pan. Taip pat daugelį procesų stebėti ir valdyti realiuoju laiku bus galima per programėles išmaniuosiuose telefonuose, tad nebebus poreikio visą laiką praleisti kaimiškose vietovėse – jaunieji ūkių savininkai ar darbuotojai bent jau dalį savo laiko galės leisti ten, kur tik panorės. Tačiau visiems šiems procesams yra būtinos specifinės kompetencijos, kurias užtikrins atnaujinta agroverslo technologijų studijų programa. Žemės ūkio sektorius yra labai tradicinis, todėl jaunimas, kuris sugebės įsisavinti pažangias technologijas, išmoks jomis naudotis ir supras jų vertę, turės didžiulį konkurencinį pranašumą visos Europos kontekste. Agroverslo technologijų studijų programos pokyčiai grindžiami naujų žemės ūkio produktų ir paslaugų poreikiu. Naujos specializacijos įgalins absolventus kurti ekonomiškai efektyvias, inovatyvias, konkurencingas ir mažesniu poveikiu aplinkai pagrįstas žemės ūkio veiklas.

Kraštovaizdžio dizainas: biologijos, inžinerijos ir meno dermė

Kraštovaizdžio dizaino studijų programa savo prigimtimi yra trilypė, kurioje racionalieji pradai – biologinis bei inžinerinis – susijungia su iracionaliuoju – meniniu. Čia dar galima būtų pridėti ir ketvirtą veiklos sritį – nuosavo verslo valdymą, kadangi daliai kraštovaizdžio dizainerių profesinė veikla perauga į sėkmingai veikiančią įmonę. Spartėjantys pokyčiai visose srityse, taip pat ir aplinkos dizaino technologijų, kelia vis naujų iššūkių ir kraštovaizdžio dizaino specialistams. Kraštovaizdžio dizaino studijos Vilniaus kolegijoje suteikia teorinių ir praktinių pagrindų, reikalingų tolimesniam tobulėjimui šioje srityje. Profesinėje karjeroje dizaineris neišvengiamai susidurs su begale naujai atsirandančių technologijų, medžiagų, gaminių, įrenginių ar teisinių reguliavimų – įvairiausių dalykų, kurių šiandien net neįsivaizduojame. Tai reikalaus nuolatinių pastangų atnaujinant ir tobulinant savo turimas kompetencijas.

Chemikas? Tai labai perspektyvu!

Vilniaus kolegijos cheminės analizės studijų programos studentai yra vieni iš tų, kuriems jau ne vienerius metus už puikius studijų rezultatus ir mokslo taikomąją veiklą skiriama Fizinių mokslų studijų srities prezidento Aleksandro Stulginskio stipendija. Tai ženkli parama studentui ištisus metus! Daugelį moksleivių gąsdina žodis chemija, nes asocijuojasi su sunkiu mokslu, tačiau chemija yra nepaprastai įtrauki mokslo kryptis, kur susijungia fizika ir matematika, biologija ir medicina, žemės ūkio ir aplinkos mokslai. Be cheminių tyrimų neišsiverčiama kuriant ir gaminant chemijos, biotechnologijų, agrochemijos, kosmetikos, maisto produktus, atliekant mokslinius ir aplinkos apsaugos tyrimus. Studijuodamas tapsi kvalifikuotu tyrėju, gebančiu valdyti šiuolaikinę laboratorinę įrangą, išmanysi tyrimo metodų parinkimo principus, gebėsi atlikti cheminę ir biocheminę analizę. Galėsi dirbti net policijoje, kur suklysti negalima – kriminalistinių tyrimų specialistai kasdien atlieka itin kruopščias analizes.

Programa būsimiems virtuvės šefams, ir ne tik

Vilniaus kolegijoje vykdoma maisto technologijų studijų programa, rengiami maisto srities specialistai su aukštuoju išsilavinimu. Programa skirta tiems, kuriems patinka maisto gamybos procesas, kurie mėgsta eksperimentuoti, kurti naujus maisto produktus ir patiekalus, kuriems įdomi maisto sudėtis, svarbus sveikatai palankus maistas, saugių ir kokybiškų maisto produktų tiekimas į rinką, maisto dizainas ir gamybos inovacijos. Ir, be abejo, tiems, kurie mintyse jau mato save virtuvės šefais! Arba nori sužinoti specifinių paslapčių, kaip iškepti ypatingą duoną ar pagaminti tokį skilandį, kad visa Europa, ir net toliau už jos ribų, apie jį girdėtų ir paskanauti trokštų. Ir vien dėl to į tavo restoraną ant Šešupės kranto būriais važiuotų.

Aūūū! Aukštaitijoje trūksta veterinarijos specialistų!

Jei tave „purto“ vien pagalvojus apie kačiukus, šuniukus ar veršiukus, toliau neskaityk – tai ne tau. Nuolatinės veterinarijos studijos (beje, labai populiarios) tiems, kas geba „užhipnotizuoti“ meile (ir tuo metu suleisti vaistus) tiek padūkusiam katinukui, tiek rausvašoniui paršiukui ar tave visokiais žodžiais išvadinančiai papūgai Žako. Fakultete rengiami veterinarijos felčeriai darbo rinkoje graibstyte graibstomi, gavę diplomus, iš karto randa darbą pagal specialybę. O Aukštaitijoje, kiek girdėti, toookias algas veterinarijos specialistams ūkiuose siūlo! Bet yra viena sąlyga: turi mylėti gyvūnus ir gebėti jiems pagelbėti – pradedant šuniukų nagučių apkarpymu ir baigiant gana sudėtingomis procedūromis klinikose, ūkiuose ar veterinarijos laboratorijose.

Apie stipendijas

Žemės ūkio ministerija 2022–2023 akademiniams metams skyrė lėšų tikslinėms skatinamosioms stipendijoms, kurios atiteks su žemės ūkio sektoriumi susijusias programas studijuojantiems studentams. Be to, geriausiai besimokantys ir aktyviai mokslo taikomojoje veikloje dalyvaujantys studentai gali pretenduoti į kasmet skiriamas darbdavių vardines stipendijas, o pažangiausi studentai – ir į Lietuvos prezidentų vardines stipendijas.

Kaip kolegija „stato ant kojų“ būsimąjį absolventą?

Kolegija siekia, kad studentas pajustų studijų, mokslo ir verslo vienovę. Tai reiškia, kad studijų kokybė užtikrinama bendradarbiaujant su socialiniais partneriais. Čia kuriama šiuolaikiška studijų infrastruktūra, plėtojamos socialinės atsakomybės ir inovacijų partnerystės, sudaromos bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos mokslo, studijų ir verslo centrais, nacionalinėmis agentūromis, asociacijomis ir kitais įtakingais subjektais. Plėtojama partnerystė su nacionaliniais ir tarptautiniais strateginiais partneriais, auga tarptautinių ir nacionalinių projektų skaičius, narystės tarptautiniuose aukštųjų mokyklų ir profesiniuose tinkluose.

Kolegijoje organizuojamos mokslinę vertę turinčios tarptautinės ir nacionalinės konferencijos, vykdomi taikomieji moksliniai tyrimai bei eksperimentai. Studentų mokslinės draugijos formuluoja ir sprendžia mokslui bei studijoms svarbias problemas, o projektinėse veiklose, moksliniuose tyrimuose dalyvauja vis daugiau studentų. Jie įtraukiami į tyrėjų grupes, derinant studijų procesą su moksline veikla.

Ir svarbiausia – negresia bedarbystė!

Ji, bedarbystė, Vilniaus kolegijos absolventams praktiškai negresia: Užimtumo tarnybos duomenimis, didžioji dalis šios kolegijos absolventų sėkmingai įsidarbina ir nesiregistruoja Užimtumo tarnyboje. 2020 m. – 88,89 proc. ir 2021 m. – 96,82 proc. absolventų nesikreipė į minėtą tarnybą (šie duomenys fiksuojami kartą per metus – birželio 1 d.). O pagal Katedrų vykdomas apklausas, apie 80 proc. absolventų nurodo, kad dirba pagal baigtą studijų programą.

Jei jau apsisprendei arba susižavėjai studijų programomis, nieko nelauk – apsilankyk Vilniaus kolegijos interneto svetainėje https://atf.viko.lt/studijos/stojantiesiems/, kur rasi daugiau informacijos tave dominančiais studijų klausimais.

Daiva Klimavičienė

Nuotraukų šaltinis: Vilniaus kolegija

Comments are closed.

Close Search Window