Naujienos|

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje atšaukus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 ligos plitimo grėsmės, nebeliks su pandemija susijusių ribojimų atvykstantiems iš užsienio. Nors keliautojams nebereikės pildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketos, atlikti tyrimų ir izoliuotis, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina nepamiršti įgytų įpročių ir kelionių metu laikytis kelių paprastų taisyklių.

Nuo gegužės 1 d. atvykstant į Lietuvą nebus taikomi jokie su kelionėmis susiję COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo apribojimai:

  • nebeliks draudimo užsieniečių atvykimui;
  • nebereikės pildyti keleivio anketos NVSC tinklalapyje;
  • nebereikės atlikti tyrimo dėl COVID-19 ligos, net jei asmuo nėra vakcinuotas ar persirgęs;
  • nebereikės izoliuotis.

Vis dėlto, COVID-19 pandemija dar nesibaigė, todėl tikslinga išlikti budriems ir laikytis bendrųjų koronaviruso infekcijos prevencijos priemonių visos kelionės metu. Kelionės metu rekomenduojama:

  • dėvėti medicininę kaukę, laikytis atstumų, nesibūriuoti, nebūti nevėdinamose patalpose ar jose leisti kuo mažiau laiko, dažnai plauti rankas;
  • jeigu žmogus pajaučia peršalimo simptomus (kosulys, sloga, sunkus kvėpavimas, temperatūra ir kita), rekomenduojama nekeliauti.

Pažymėtina, kad šalys taiko skirtingus reikalavimus keliautojams, todėl vykstant į kitas šalis prieš kelionę rekomenduojama pasidomėti, kokius reikalavimus keliautojams taiko šalis, į kurią vykstama. Daugiau informacijos galima rasti Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje https://keliauk.urm.lt, oficialioje Europos Sąjungos svetainėje https://reopen.europa.eu ar šalies, į kurią vykstama, ambasados ar kitose oficialiose interneto svetainėse.

Rekomendacijas keliautojams rasite ČIA.

SAM Spaudos tarnyba

Comments are closed.

Close Search Window