Naujienos|

Artėjant Vasario 16-ajai (Lietuvos valstybės atkūrimo dienai), Švenčionių rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos specialistai primena rajono gyventojams valstybės vėliavos iškėlimo tvarką.

Lietuvos valstybės vėliava prie visų gyvenamųjų namų privalo būti iškelta tris kartus per metus, valstybės švenčių dienomis:

Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną;

Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną;

Liepos 6-ąją – karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.

Vėliava turi būti iškeliama 7 val. ir nuleidžiama 22 val.

Ji gali būti keliama prie pastato (ant stiebo, įrengto priešais pastato fasadą), virš ar ant pastato. Iškeliant vėliavas prie pastatų, jos įstatomos į laikiklius, kurie tvirtinami prie pastato fasado taip, kad vėliavos kotas su fasadu sudarytų ne didesnį kaip 45 laipsnių kampą. Laikiklių apatinė dalis tvirtinama prie fasado ne žemiau kaip 2 metrai nuo žemės.

Vėliava turi būti tvarkinga, nenublukusi ir turi atitikti Lietuvos valstybės vėliavos spalvų etaloninį atvaizdą.Paprastai prie, virš ar ant pastatų keliama Lietuvos valstybės vėliava yra 1 metro pločio ir 1,7 metro ilgio.Nuolat iškelta vėliava tamsiu paros metu turi būti apšviesta ir matoma.Vėliavomis ant daugiabučių namų turi pasirūpinti namo administratoriai.Minėtomis dienomis vėliava turi būti keliama ir prie įstaigų, įmonių ar organizacijų.Kitomis dienomis išsikelti vėliavą taip pat galima, bet tik taip, kad būtų vėliavai parodyta pagarba!

Informaciją parengė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Bendrasis skyrius

Comments are closed.

Close Search Window