Naujienos|

Lietuvoje patvirtinus du COVID-19 ligos naujos atmainos Omikron atvejus, Sveikatos apsaugos ministerija ragina gyventojus atsakingai vertinti susidariusią situaciją ir imtis visų veiksmų, kad būtų užkirstas kelias atmainos plitimui.

Kaip rodo Jungtinės Karalystės ir Danijos patirtis, naujoji atmaina sklinda 3-5 kartus sparčiau, todėl labai svarbu:
1) vengti susibūrimo vietų ir laikytis saugaus atstumo,2) naudoti tinkamas apsaugos priemones, pageidautina – respiratorius,3) pajutus bent menkiausius peršalimo simptomus – iškart izoliuotis ir testuotis, tokiu būdu apsaugant aplinkinius nuo šio labai plitraus viruso.
Primename, kad šiuo metu efektyviausia apsauga nuo COVID-19 ir jos atmainų yra vakcinacija. Kaip rodo kitų valstybių preliminarūs duomenys, pagal pilną vakcinacijos schemą prieš keturis mėnesius ir anksčiau pasiskiepijusiems asmenims, sustiprinančioji dozė tris kartus sumažina riziką užsikrėsti naująja Omikron atmaina. Neseniai pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusių žmonių tikimybė užsikrėsti mažėja perpus.
Atsižvelgdama į susiklosčiusią situaciją, Ministerija per šiandien pateiks atnaujintas rekomendacijas šventiniam laikotarpiui.

SAM Spaudos tarnyba

Comments are closed.

Close Search Window