Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. balandžio 2 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 8800633
Šiandien apsilankė: 771
Dabar naršo: 24


Informacija dėl naujojo koronaviruso
2020-04-01 Aktualūs kontaktai

Plačiau
2020-04-01 Gyventojams pradedamos dalinti apsauginės veido kaukės

Gyventojams pradedamos dalinti daugkartinės apsauginės veido kaukės , kurias neatlygintinai pasiuvo Švenčionių rajono siuvimo įmonės UAB „Alviva", UAB „Mantvida" ir gyventojos - savanorės (iš viso paaukota 3190 kaukių). Nuoširdus AČIŪ savanoriams už kaukes, už pasiaukojimą gyventojų sveikatai ir saugumui.
Savanorių siūtos ir aukotos kaukės bei kitos apsaugos ir dezinfekavimo priemonės jau perduotos policijai, sveikatos priežiūros įstaigoms, Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro, Strūnos socialinės globos namų, Adutiškio reabilitacijos ir slaugos centro, Pabradės socialinės globos namų darbuotojams ir gyventojams, Maltiečių Švenčionėlių grupei.

Plačiau
2020-03-26 Dėl savivaldybės administracijos ir seniūnijų darbo organizavimo nuo 2020 m. kovo 16 d.

Plačiau
2020-03-26 Rekomendacijos gyventojams ir atliekų tvarkytojams, kaip tvarkyti atliekas karantino metu

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija parengė rekomendacijas, kaip tvarkyti atliekas karantino metu
Gyventojams rekomenduojama servetėles, tualetinį popierių, apsaugines kaukes ir kitas panašaus pobūdžio buitines atliekas mesti atskirai nuo kitų mišrių komunalinių atliekų – į atskirą skysčiams nepralaidų maišą, kurį pripildžius reikėtų įdėti į papildomą maišą ir, sandariai užrišus, išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį. Į papildomą maišą reikėtų sudėti ir atskirai rūšiuojamas pakuočių (popieriaus, plastiko, metalo) atliekas, o jas išmesti į pakuočių atliekoms skirtą konteinerį.

Plačiau
2020-03-26 Informacija dėl grįžtančių iš užsienio asmenų saviizoliacijos

Į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose.
Tie, kurie nesutiks pasirašyti, jog laikysis izoliavimo reikalavimų, nėra Lietuvos piliečiai ar neturės tinkamų patalpų, 14 dienų izoliaciją praleis savivaldybių parengtose patalpose.
Visi į Lietuvą grįžtantys žmonės bus tikrinami dėl koronaviruso infekcijos – pasienio kontrolės punktuose mobilios brigados paims jų nosiaryklės tepinėlius bei vėliau juos informuos apie turimų rezultatus.
Tiek transporto neturinčius iš užsienio grįžusius žmones, kuriems leista izoliuotis jų pasirinktoje vietoje, tiek tuos, kurie bus izoliuoti savivaldybės patalpose, į izoliacijos vietas  parvež savivaldybės transportas.
Jau esantys izoliacijoje, ją savo pasirinktoje vietoje galės toliau tęsti, jei patalpos yra tam tinkamos ir žmonės yra pakankamai atskirti nuo kitų. Tam jie taip pat turės pasirašyti, kad sutinka izoliuotis ir laikytis reikalavimų, priešingu atveju jiems grės piniginė bauda. Savo pasirinktoje vietoje izoliavimą tęsti galės tik tie, kurie iki tol nebus pažeidę izoliavimo reikalavimų ir viešosios tvarkos.
 
Informacija parengta pagal www.sam.lt

Plačiau
2020-03-26 Karantinas pratęstas iki balandžio 13 d.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka.
Gyventojams viešose vietose rekomenduojama būti su apsauginėmis veido kaukėmis, respiratoriais arba kitomis nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones.

Plačiau
2020-03-24 Švenčionių rajono savivaldybėje priimti teisės aktai dėl koronaviruso valdymo
2020-03-24 Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių prekybos vietoms
 1. Visos prekybos vietos įpareigojamos:
1.1. Riboti pirkėjų srautus, atsižvelgiant į prekybos vietos plotą, siekiant išvengti grūsčių.
1.2. Prie įėjimo į prekybos vietą paskelbti informaciją, atkreipiančią dėmesį į lankytojų asmens higienos laikymąsi (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas), sudaryti galimybę tinkamai rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai.
1.3. Prekybos vietose užtikrinti apsipirkimui naudojamų vežimėlių ir krepšių valymą ir dezinfekavimą po kiekvieno jų panaudojimo.
1.4. Užtikrinti, kad lankytojai eilėse prie kasų ar savitarnos kasų laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo.
1.5. Skatinti lankytojus už prekes ir priemones atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.
1.6. Užtikrinti pardavėjų darbą kas antroje kasoje, jei tarp jų neišlaikomas mažiausiai 2 metrų atstumas.
1.7. Užtikrinti galimybę prekybos vietos darbuotojams reguliariai (ne rečiau kaip kas 2 val.), o esant poreikiui ir dažniau, kruopščiai plauti rankas su šiltu tekančiu vandeniu ir skystu muilu, ar dezinfekuoti jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis.
1.8. Prekybos vietose užtikrinti tinkamą aplinkos valymą ir dezinfekciją remiantis parengtomis rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai

Plačiau
2020-03-24 Griežtinamas gyventojų elgesys karantino metu

 Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo A. Verygos sprendimu (https://bit.ly/33G7f6G) gyventojams rekomenduojama:
- viešose vietose dėvėti medicinines kaukes (nesant galimybės dėvėti medicininę kaukę – medžiaginę kaukę, dengiančią nosį ir burną), išskyrus vairuojant motorines transporto priemones;
- viešose vietose, kur liečiami daiktai, dėvėti vienkartines pirštines;
- gyventojai įpareigoti vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis saugaus atstumo; (ne mažiau kaip 2 metrai ir ne ilgiau kaip 15 min.), griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).
Plačiau

2020-03-24 Karantino metu – supaprastintas receptinių vaistų pardavimas

Šalyje paskelbus karantiną, sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu, receptinius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones, skirtus kitam pacientui, vaistinės privalės išduoti (parduoti) gyventojams, nereikalaujant pateikti jokių dokumentų. Vaistus, skirtus kitam pacientui pagal elektroninius receptus, galima bus įsigyti žodžiu pateikiant paciento asmens kodą, vardą ir pavardę.

Plačiau
2020-03-20 Jei nori tapti savanoriu

Švenčionių rajono savivaldybei reikalinga savanorių pagalba dėl koronaviruso grėsmės paskelbto karantino metu.
Kviečiami registruotis visi, galintys padėti senoliams ir saviizoliuotiems gyventojams apsipirkti, išvedžioti šunį ar suteikti kitą reikalingą pagalbą. Taip pat kviečiami registruotis tie, kurie turi automobilius ir gali būti kurjeriais ar prisidėti kitais būdais.

Plačiau
2020-03-20 Esant padidintai rizikai užsikrėsti Covid-19, rekomenduojama rūpestingai valyti namus
Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad šiuo laikotarpiu, esant padidintai rizikai užsikrėsti Covid-19, rekomenduojama rūpestingai valyti namus.
Gyvenamojo būsto nuolatinio valymo tikslas yra sumažinti mikroorganizmų skaičių gyvenamojoje aplinkoje. Pasak ULAC dezinfektologo Jono Antanavičiaus, aplinkai valyti ar dezinfekuoti drėgnu būdu naudojamas šiltas vanduo ir kitos įprastinės dezinfekuojančios valymo priemonės. Pats papraščiausias būdas namų sąlygomis yra pasigaminti tirpalą: 1 litrui šilto muiluoto vandens reikia geriamosios arba kalcinuotos sodos (20 gramų). Buitiniai plovikliai su dezinfekuojančiais priedais taip pat gali būti naudojami gyvenamojo būsto dezinfekavimui. Atkreiptinas dėmesys, kad naudojant dezinfekcinius tirpalus, būtina perskaityti ant jų pakuotės esančias instrukcijas ir jomis vadovautis.
Plačiau
2020-03-20 AB Lietuvos paštas ir toliau teiks visas būtinąsias paslaugas
Karantino laikotarpiu AB Lietuvos paštas ir toliau teiks visas būtinąsias paslaugas, įskaitant pensijų ir kitų socialinių išmokų pristatymo gyventojams į jų gyvenamąsias paslaugas.
Siekiant apsaugoti bendrovės ir darbuotojų bei klientų sveikatą gyventojai nebus aptarnaujami savo namų viduje. Išmokos bus išmokamos prie gavėjo buto durų laiptinėje arba prie namo durų lauke.
Visa informacija apie Lietuvos pašto darbą karantino metu rasite čia:
https://post.lt/lt/apie-mus/naujienos/svarbi-informacija-karantino-metu Plačiau
2020-03-20  Svarbi informacija dėl saviizoliacijos
Švenčionių rajono savivaldybė, siekdama suvaldyti koronaviruso plitimą, pasirūpinti savo ir savo artimųjų bei aplinkinių sveikata, prašo, jeigu žinote, pranešti apie asmenis, kurie privalo izoliuotis, bet nesilaiko nustatytų saviizoliacijos sąlygų Švenčionių rajone.

Apie asmenis, nesilaikančius saviizoliacijos, prašome skambinti 112.


Plačiau
2020-03-20 Gyventojų, kurių vaikams skirtas nemokamas maitinimas mokyklose, dėmesiui
Švenčionių rajono ekstremalių situacijų operacijų vadovo sprendimu atnaujinamas nemokamo maitinimo teikimas mokiniams. Atsižvelgiant į karantino režimo sąlygas ir siekiant išvengti epidemijos plitimo 2020 m. kovo 24-26 d. mokiniams ar jų tėvams bus išduodami maisto daviniai savaitei pagal mokyklų nustatytą grafiką ir išdavimo vietą bei būdą. Mokyklų darbuotojai iki antradienio susisieks su Jumis ir suderins davinių atsiėmimo procedūras.

Prašytume kantrybės ir supratimo – tokiu būdu nemokamą maitinimą įstaigos teiks pirmą kartą.

Švenčionių rajono
ekstremalių situacijų operacijų vadovas                                                Rimantas Klipčius
Plačiau
2020-03-20 Elgesys parkuose ir kitose erdvesė

 

Plačiau
2020-03-19 Dezinfekuoti namų aplinkai galite pasitelkti ir namuose turimas priemones!
Europos ligų̨ prevencijos ir kontrolės centras teikia rekomendacijas dėl namų aplinkos dezinfekavimo:
Namų aplinkos valymas naudojant vandenį, muilą, buitinius ploviklius, įprastas dezinfekcijos priemones (skystis, kurio sudėtyje yra 70 proc. etanolio) ar valiklius yra pakankamas. Didžiausias dėmesys turi būti skiriamas dažnai liečiamiems paviršiams, langų, tualeto ir vonios kambario paviršiams.
Pažeidžiamus paviršius reikia valyti 70 proc. koncentracijos etanoliu. Nejautrius paviršius galima valyti ir buitiniu balikliu, kuriame chloro koncentracija yra 0,5 proc. (skiedžiama 1:50 santykiu su vandeniu). Plačiau
2020-03-19 Jau pradėta laiptinių bei viešųjų erdvių dezinfekacija

Reaguodama į susiklosčiusią situaciją  dėl išaugusios koronaviruso grėsmės, Švenčionių rajono seniūnijų ir komunalinio ūkio darbuotojai jau pradėjo dezinfekuoti daugiabučių laiptines bei viešąsias erdves.
Suprantame gyventojų susirūpinimą dėl koronaviruso keliamos grėsmės, todėl ilgai nedvejodami priėmėme sprendimą prisidėti prie infekcijos plitimo rizikos mažinimo. Taigi, nuo šiol papildomai dezinfekuosime visas laiptines, kurias administruoja komunalinės įmonės, bei visas viešas erdves kuriose daugiausiai lankosi gyventojai.
Gyventojų prašome būti sąmoningais, vengti viešų vietų, ir asmeniškai prisidėti prie laiptinių valymo ir vėdinimo. Plačiau

2020-03-18 Svarbi informacija dėl Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro padalinių darbo karantino laikotarpiu
Vyriausybė dėl koronaviruso plitimo, nuo kovo 16 d. 00.0 val. iki kovo 30 d. 24.00 val. visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbė karantiną. Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro padaliniuose nuo 2020-03-16 iki karantino pabaigos paslaugų gavėjams paslaugos bus teikiamos šia tvarka:
Plačiau
2020-03-18 Dėl pensijų ir kitų išmokų gavėjų neaptarnavimo jų gyyenamųjų patalpų viduje

2020 m. kovo 14 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ Lietuvos Respublikoje laikotarpiu nuo 2020 m. kovo 16 d. iki kovo 30 d. buvo įvestas karantinas.
Karantino laikotarpiu akcinė bendrovė Lietuvos paštas (toliau – bendrovė) ir toliau teikia ir teiks visas būtinąsias paslaugas, įskaitant pensijų ir kitų socialinių išmokų (toliau – išmokos) pristatymo gyventojams (išmokų gavėjams) į jų gyvenamąsias patalpas paslaugas.

Plačiau
2020-03-18 Dėl civilinės būklės aktų registravimo organizavimo karantino laikotarpiu

2020 m. kovo 14 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikoje paskelbimo“ 3.2.1 punktu nustatyta, kad valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą.

Plačiau
2020-03-18 Informacija daugiabučių namų gyventojams dėl laiptinių dezinfekcijos
Dėl besikeičiančios epidemiologinės situacijos, kurią kelia koronaviruso paplitimo grėsmė, primygtinai raginame daugiabučių namų gyventojus imtis priemonių šiai grėsmei mažinti. Viena iš užtvarų užkratui plisti – laiptinių dezinfekcija. Plačiau
2020-03-17 UŽ KARANTINO REIKALAVIMŲ NESILAIKYMĄ - GRIEŽTOS BAUDOS!

Karantino sąlygomis uždrausta grožio salonų, kirpyklų, sporto klubų veikla. Kavinėms ir ne maisto prekių parduotuvėms yra skirti apribojimai. Jau turime žinių apie tai, kad kai kurios įstaigos nesilaiko draudimo. Mūsų pareiga - užtikrinti, kad būtų laikomasi įsigaliojusio karantino reikalavimų. Savivaldybės specialistai su policijos pareigūnais griežtina grožio salonų, sporto klubų, kavinių, ne maisto prekių parduotuvių kontrolę, nuolat tikrins šias įstaigas. Už karantino sąlygų nepaisymą numatyta griežta administracinė atsakomybė: baudos fiziniams asmenims siekia iki 560 Eur, o bendrovėms - iki 3000 Eur. Plačiau

2020-03-16 SVARBI INFORMACIJA DĖL ŠVENČIONIŲ PSPC PADALINIŲ DARBO KARANTINO LAIKOTARPIU

Vyriausybė dėl koronaviruso plitimo, nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbė karantiną. Karantino režimo metu taikomus apribojimus rasite sam.lrv.lt internetinėje svetainėje.

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą VšĮ Švenčionių raj. PSPC nuo 2020-03-16 iki karantino pabaigos poliklinikoje pacientams paslaugos bus teikiamos šia tvarka:

Plačiau
2020-03-15 Informacija dėl izoliacijos, grįžusiems iš rizikingų šalių

Plačiau
 
Naujienų archyvas >
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Jostautas
Jostautė
Pranciškus
Elona
Rytoj:
Vytenis
Rimtautė
Ričardas
Kristijonas
Kristis
 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas