Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. birželio 3 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9048062
Šiandien apsilankė: 3105
Dabar naršo: 20


Naujienos ir aktualijos
Vardinių šventė „Tavo vardas gražesnis už saulę...“ Strūnaityje

Petrinių šventės puoselėtojai strūnaitiškiai neleidžia Petrinių tradicijoms nugrimzti užmarštin. Jiems Petrinės – viena didžiausių kaimo švenčių, kurios metu netrūksta nei linksmybių, nei svečių. Ši šventė – tai tradicinių švenčių puoselėjimo pavyzdys, kuris paskatino ir naujų tradicijų kūrimą. Šiais metais, birželio 22 dieną organizuota varduvių šventė, kuri sujungė dvi svarbias kalendorines šventes – tai, tradiciškai organizuojamą Strūnaityje Petrinių šventę ir Jonines.


Kaimo vietovėse vietos gyventojai susiduria ne tik su ekonominėmis problemomis, bet ir turi daug mažiau galimybių dalyvauti visuomenės gyvenime. Gyventojai jaučia bendravimo trūkumą, mažai aktyvūs, nelinkę imtis iniciatyvos. Vis tik organizuojant koks renginius, dauguma sutinka juose dalyvauti ir prisideda organizuojant. Drauge organizuota ir švęsta vardinių šventė, sutelkė bendruomenę, pastiprino norą tęsti tradicijų puoselėjimą. Krašto tradicijos visada buvo ir bus kiekvienos vietos bendruomenės susitelkimo, bendravimo, bendrų interesų ir bendro laisvalaikio atradimo pagrindas. Vardinių šventė paskatino dviejų aktyvių rajono bendruomenių – Strūnaičio kaimo bendruomenės „Merkūna“ ir Trūdų kaimo bendruomenės – bičiulystę.

Dėmesio sulaukė šventės metu rajono amatininkų vykdomos edukacinės programos. Šventės dalyviai susipažino ir save išbandė Strūnaičio bendruomenės narių vykdomose edukacinėse veiklose: žvakių liejimo techniką pristatė Ramutė Kadzevičienė, sodų rišimo ir šiaudinių gaminių pynimo subtilybėmis dalijosi tautodailininkė Janina Pauliukevičienė, medinius gaminius pasigaminti mokė drožėjas Erikas Garbulis, o papuošalų iš juostelių ir biserio gamybą organizavo Edita Krinickaitė.

Vilnos vėlimo paslaptis atskleidė amatininkė iš Švenčionių Olesia Plotnikova. Didelio šventės dalyvių susidomėjimo sulaukė tautinių juostų pynimo ir audimo edukacinė programa. Mokyti pinti juostas atvyko Kaltanėnų bendruomenės tradicinių amatų meistrai, tautinio paveldo puoselėtojai, sertifikuoti tautinio paveldo produkto kūrėjai – Rasa ir Algirdas Breidokai. Atsivežę didelę skrynią įvairiausių juostų, eksponavo jas, pasakojo ir rodė jų pynimo bei audimo būdus.

Varduvių šventę praturtino žolininkė, meistrė Silvija Statkutė, kuri siūlė vaistinių augalų arbatų, natūralių kremų ir kitų natūralios kosmetikos gaminių. Be visų edukacinių veiklų, bendruomenės narė kirpėja Teresa Patapovienė teikė nemokamą šventės jaunosioms dalyvėms paslaugą – darė sušukavimus, pynimus ir pan. Edukacijų metu, žiūrovus linksmino ir į šventę kvietė Strūnaičio kaimo kapelos „Merkūna“ muzikantai.

Šventinį koncertą „Tavo vardas gražesnis už saulę...“ pradėjo talentingos jaunosios atlikėjos Julija Ališauskaitė ir Dagnė Maslianikaitė. Susirinkusius į šventę ir varduvininkus su gražia švente pasveikino Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius. Koncertą tęsė ir nuoširdžiausias dainas dovanojo žavus Švenčionėlių miesto kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Gabija“. Trūdų kaimo bendruomenės kapela „Sodiečiai“, atlikdama skambiausius savo kūrinius, kvietė kartu pašokti ir pasilinksminti. Koncerto vedėja Ramunė Jakubėnienė pasakojo apie Joninių ir Petrinių papročius ir tradicijas, ragino merginas išsiburti savo ateitį, mėtant vainikus ant šakoto medžio. Nuoširdžiausius sveikinimo žodžius ir ąžuolo vainikus varduvininkams dovanojo Strūnaičio seniūnijos seniūnė Rita Jastremskienė ir Švenčionių miesto kultūros centro Strūnaičio skyriaus, kultūrinės veiklos vadybininkė bei Strūnaičio kaimo bendruomenės „Merkūna“ pirmininkė Vilgelmina Apanskienė.

Šventiniam laužui liepsnojant estradinių dainų koncertinę programą atliko Jurkuvėnų šeima. Tradiciškai kaimo šventę užbaigė įspūdingas fejerverkas.

Dėkojame visiems šventės dalyviams už pakilią nuotaiką ir puikų renginį.

Organizatorius: Strūnaičio kaimo bendruomenė „Merkūna“
Partneriai: Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Strūnaičio seniūnija, Švenčionių miesto kultūros centras ir Strūnaičio skyrius

Projektą finansavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Parengė Strūnaičio kaimo bendruomenės „Merkūna“ narė Ramunė Jakubėnienė

 
Šventės metu buvo vykdomos rajono amatininkų edukacinės programos

 
Žvakių liejimo techniką pristatė Ramutė Kadzevičienė


Šiaudų pynimo subtilybėmis dalijosi tautodailininkė Janina Pauliukevičienė

 
Papuošalų iš juostelių ir biserio gamybą organizavo Edita Krinickaitė

 
Rasa ir Algirdas Breidokai rodė tautinių juostų pynimo bei audimo būdus

 
Žolininkė Silvija Statkutė

 
Varduvininkus su švente pasveikino Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius


 
Nuoširdžiausias dainas dovanojo žavus Švenčionėlių miesto kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Gabija“

 
Linksma Trūdų kaimo bendruomenės kapela „Sodiečiai“ kvietė kartu pašokti ir pasilinksminti


Estradinių dainų atlikėjai – Jurkuvėnų šeima

 
Ąžuolo vainikus varduvininkams dovanojo Strūnaičio seniūnė Rita Jastremskienė ir Strūnaičio kaimo bendruomenės „Merkūna“ pirmininkė Vilgelmina Apanskienė

  2019-07-01
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tautkantas
Dovilė
Klotilda
Rytoj:
Deimena
Kornelijus
Vincenta
Vincė


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas