Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams VAKCINACIJA NUO COVID-19 Verslininkams Turizmas Projektai
2021 m. spalio 27 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Aplinkos monitoringas
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 11710727
Šiandien apsilankė: 2266
Dabar naršo: 39


Naujienos ir aktualijos
Vaikų vasaros palydos – „Kermošiukas Kaltanėnuose“

Tokia ta vasara – kupina įspūdžių, skubanti ir viliojanti bei greitai prabėganti... Kaltanėnuose visą vasarą skambėjo vaikų juokas, vyko įvairios veiklos dieninių bei stacionarių stovyklų metu. Atėjo metas atsisveikinti su vasara ir žengti į rudenį...


Paskutinį vasaros sekmadienį, rugpjūčio 29-ąją, Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centras pakvietė dieninių stovyklų dalyvius – Adutiškio ir Švenčionėlių vaikų dienos centrų vaikus, stovyklautojus, bei visus norinčius vaikus kartu su tėveliais, močiutėmis, bei seneliais palydėti vasarą ne tik dainomis, šokiais ir pramogomis, bet ir užsiimant patinkančia edukacine veikla: medžio drožyba, vilnos vėlimu, keramika, sagių ir apyrankių įvairia technika kūrimu, žvakių gaminimu, meduolių puošimu bei „auksinių“ vaflių kepimu. O kaip gi kitaip – juk atvyko į „kermošiuką“, kuriame dalyvavo net dešimt edukatorių. Renginio dalyviai turėjo galimybę paragauti Reškutėnų tradicinių amatų centre keptų mielinių bandelių, kuriomis vaišino tradicinių amatų meistrė Janė Petkūnienė. Adutiškio seniūnijos seniūnė Asta Galatiltienė kvietė pasivaišinti Adutiškio krašto bitininkų Pupkevičių degustacijai paruoštu įvairaus skonio medumi, bei pasigrožėti šio krašto auksarankės Svetlanos Rumbutienės nuostabiomis rankų darbo lėlėmis. Sirvėtos regioninio parko vyr. kraštotvarkininkas Marius Semaška pristatė parko vykdomas veiklas bei pasidžiaugė kelių kryžkelėje įsikūrusiu Kaltanėnų miesteliu.

Vaikų vasaros palydos neatsitiktinai vyko Kaltanėnų akligatvinėje turgaus aikštėje, nes Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centras, įgyvendindamas Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo, sklaidos ir atgaivinimo projektų rėmimo savivaldybės biudžeto lėšomis projektą „Kermošiukas Kaltanėnuose“, siekia parodyti dar šiandien sunkiai pastebimą vienintelę Lietuvoje Kaltanėnų miestelyje esančią aklinąją turgaus aikštę įtrauktą į nekilnojamojo kultūros paveldo vertybių registrą populiariomis, prieinamomis, žaismingomis priemonėmis. Šioje aikštėje pastatytas projekto metu parengtas bei pagamintas Kaltanėnų miestelio istorinės dalies stendas, besikuriančioje vaikų erdvėje įrengtos sūpynės. Projekto pažinimo erdvė aprėpia ir kitus, Kaltanėnų miestelyje esančius, nekilnojamojo kultūros paveldo objektus: Kaltanėnų miestelio istorinę dalį, Kaltanėnų Švč. M. Marijos Angeliškosios bažnyčios statinių kompleksą, Kaltanėnų dvaro sodybos fragmentus, Kaltanėnų piliakalnį, Kaltanėnų senovės gyvenvietę, Lietuvybės puoselėtojo, kunigo Jono Burbos kapą, Kaltanėnų, Degutinės pilkapyną ir kitus, įtrauktus į Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro parengtą interaktyvų maršrutą „Nepirių žiedas“ https://cutt.ly/GgEfYOn, objektus.

Nors paskutinis vasaros sekmadienis ir nedžiugino saule, kartais renginio dalyvius nuprausdavo dar šiltas vasariškas lietutis, nuotaika buvo puiki. Renginio vedėja Vida Vilutienė į žaidimus įtraukė ne tik vaikus, jų tėvelius, bet ir kitus renginio dalyvius. Smagūs rateliai, Geilės Galatiltytės nuostabios dainos apie vasarą, bei Elzės Sažinaitės šokis, linksmosios animatorės, Gabrielės Ruzgaitės meniškai išpiešti veidai sukūrė šventinę nuotaiką ir aklinoji turgaus aikštė tarsi atgijo...

Atėjo padėkų metas – įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės prisidėjusiems prie renginio veiklų organizavimo bei vaikų dienos centro bendruomenės padėka dieninių stovyklų vadovėms - socialinėms pedagogėms, organizatoriams.
Vasara palydėta, belieka laukti sugrįžtančios kitąmet.


DĖKOJAME
Švenčionėlių kultūros centrui ir kultūrinės veiklos vadybininkei Vidai Vilutienei
Adutiškio seniūnijai, seniūnei Astai Galatiltienei, bei Svetlanai Rumbutienei
Reškutėnų tradicinių amatų centro amatininkei Janei Petkūnienei
Sirvėtos regioninio parko vyr. kraštotvarkininkui, fotografui Mariui Semaškai

Edukatoriams:
Ričardui Polučianskiui, Halinai Pauliukėnienei, Jolitai Bužinskienei, Alinai Ivanovienei,
Rasai Paškevičienei, Mildai Gailiušienei, Gražinai Dargytei

Renginio rėmėjams:
Švenčionių rajono savivaldybei
Coca-Cola HBC Lietuva
We Volunteer
JUSTĖS KUBILAI

Renginio akimirkas užfiksavo Marius Semaška ir Kęstutis Lisauskas

  2021-09-13
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Ramojus
Tautmilė
Vincentas
Sabina
Rytoj:
Gaudrimas
Almanė
Simonas
Tadas 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas