Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2019 m. vasario 16 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7495677
Šiandien apsilankė: 2752
Dabar naršo: 19


Naujienos ir aktualijos
Turizmo parodoje „Adventur 2018“ Švenčionių rajonas kvietė aplankyti šimtametę Aukštaitišką pirkią

Paskutinį sausio savaitgalį tūkstančiai žmonių aplankė Lietuvos parodų ir kongresų rūmus „Litexpo“, kur įvyko šeštoji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“. Parodos metu šimtai dalyvių iš Lietuvos ir užsienio pristatė savo geriausius siūlomus turizmo produktus: keliones, lankytinas vietas, unikalų paveldą, maršrutus, skanėstus, turistinį inventorių. Parodos lankytojams buvo pristatytas ir Švenčionių rajonas, kurio stendo akcentu tapo tradiciniai amatai.


Visą savaitgalį į šimtametę Aukštaitišką pirkią lankytojus kvietė Reškutėnų tradicinių amatų centro Etninės veiklos skyriaus vedėja dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė. Ji svečiams ne tik aprodė pirkią, bet ir pasakojo apie Švenčionių krašto papročius, pristatė Reškutėnų edukacines programas. 

Tradicinius amatus demonstravo ir pasigaminti sertifikuotų tautinio paveldo produktų mokė mūsų krašto tradicinių amatų puoselėtojai: vilnos karšimo ir vėlimo – Lida Puzyriova, audimo ir smulkiųjų kepinių amatų – Birutė Rainienė, kulinarinio paveldo – Janė Petkūnienė, šiaudinių ir nendrinių sodų, šiaudinių kalėdinių žvaigždžių ir paukštukų rišimo – Dangira Lapėnaitė, audimo, nėrimo ir skiautinių siuvimo – Laimutė Šinkūnienė, audimo ir žoliavimo – Rasa Breidokienė, žoliavimo – Silvija Statkutė-Jurkevičienė, audimo, tradicinio muzikavimo – Algirdas Breidokas, kuris, beje, dar ir pasakorius. 

Švenčionių rajono stendą aplankiusius svečius Švenčionių verslo ir turizmo informacijos centro direktorė Tatjana Kuznecova supažindino su mūsų krašto lankytinomis vietomis, apgyvendinimo galimybėmis, renginiais, dviračių, vandens ir pėsčiųjų maršrutais, edukacijomis ir kt. Istorikė Nadežda Spiridonovienė kvietė apžiūrėti Nalšios muziejuje sukauptas vertybes. 

Ne tik skanėstais ir amatais parodos lankytojai buvo viliojami atvykti į Švenčionių rajoną, bet ir vyksiančiais renginiais. Penktadienį mūsų rajoną aplankyti kvietė R. Mikštaitė-Čičiurkienė Švenčionių miesto kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Aukštaitija“ (vad. Jolanta Razmienė) šokėjai. Šeštadienį scenoje koncertavo Pavoverės varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Brass Band“ (vad. Bronislovas Vilimas), kvietęs į  liepos 21 d. vyksiantį  respublikinį orkestrų festivalį „Sidabriniai vasaros akordai“. 

Sekmadienį Vaistažolių rinkimo čempionatą, įvyksiantį birželio 30 d., šmaikščiai pristatė A. Breidokas, o jam talkino lietuvių liaudies ir sutartinių ansamblis „Lakiūtė” (vad. Milda Petkevičienė). 

Aplankyti Švenčionių rajono stendo neužmiršo meras Rimantas Klipčius kartu su patarėja Juste Rimšeliene. Jie nuoširdžiai padėkojo visiems, tą savaitgalį parodoje populiarinusiems Švenčionių kraštą.

Parodoje „Adventur“ švenčioniškiai sulaukė daug pagyrimų – jų įrengtas stendas buvo vadinamas šilčiausiu ir jaukiausiu. Dėmesio sulaukėme ir nacionalinėje žiniasklaidoje – apie Švenčionis buvo galima išgirsti LNK ir LRT televizijose.

Už nuoširdžią pagalbą ir lankytojų susidomėjimą dėkojame visiems, sukūrusiems šimtametės aukštaitiškos pirkios jaukumą.


Tatjana Kuznecova, Švenčionių verslo ir turizmo informacijos centro direktorė


  2018-02-02
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tautvydė
Julijonas
Julijona
Rytoj:
Vaišvilas
Viltė
Donatas
Donata

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas