Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2019 m. vasario 16 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7495431
Šiandien apsilankė: 2506
Dabar naršo: 23


Naujienos ir aktualijos
Tautišką giesmę papuošė Nyderlandų karališkojo orkestro instrumentų gaudesys

Šiais jubiliejiniais Lietuvai metais Liepos 6-oji Švenčionyse paminėta itin iškilmingai. Ne tik Valstybės, bet ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimą pažyminčią dieną simboliškai praturtino karališkas akcentas iš Nyderlandų – karinio orkestro „Johan Willem Friso“ muzika.


Valstybės diena pradėta švęsti tradiciškai – rytą miesto tikinčiųjų bendruomenė rinkosi Visų Šventųjų bažnyčioje, kur meldėsi už Lietuvą.
Nuo pat ryto praeivių akis džiugino ir trispalvių plazdėjimas: pagrindinių miesto gatvių gyventojai išdidžiai atliko pilietinę pareigą iškelti vėliavas. Trispalvių jūra tapo puikiu įrodymu, kad metų pradžioje savivaldybės vykdyta akcija „Padovanok vėliavą“ buvo ir reikalinga, ir prasminga – gyventojai net ir praėjus pusmečiui neužmiršta tuomet duoto pažado valstybės švenčių progomis padabinti savo namus trispalvėmis.
Vienu labiausiai jaudinančių šventės elementų tapo iškilminga Lietuvos trispalvės 100-mečio eisena, lydima Nyderlandų karališkojo karinio orkestro „Johan Willem Friso“. Įspūdingo dydžio trispalvę, kurią savo rankomis pasiuvo Jasiulionių šeima, nuo Cirkliškio dvaro iki miesto centro nešė ne tik rajono vadovai, pilietiški švenčioniškiai bei miesto svečiai, bet ir vietos kariai-savanoriai bei šauliai. Eisenos pradžioje išdidžiai plaukė Švenčionių rajono simbolis – ąžuolo vainiku išpuoštas rajono herbas. 
Eisenai pasiekus centrinį parką, pasirodė lietus, tad medžių paunksmėje planuotas minėjimas persikėlė į didžiąją kultūros centro salę. Džiugu, kad ji buvo sausakimša – Švenčionyse netrūksta sąmoningų piliečių, kuriems svarbi Lietuvos Valstybės diena. 
Visus susirinkusius su Valstybės diena pasveikinęs meras Rimantas Klipčius linkėjo, kad mūsų darbai būtų prasmingi Lietuvai. Savo dalyvavimu minėjimą pagerbė ir švenčioniškius sveikino kiti garbūs svečiai – Nyderlandų Karalystės ambasados nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius 
J. E. Gijsbert Hendrik Christiaan van der Lingen, Nyderlandų gynybos atašė Lietuvoje pulkininkas leitenantas Benedictus Rijnenberg, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės majoras Robbert van Leerdam ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Denisas Starikovičius.
21 val., akompanuojant karališkajam orkestrui, sugiedota Tautiška giesmė. Tačiau šventė himno akordais nesibaigė – „Johan Willem Friso“ dar padovanojo Švenčionims ir Lietuvai įspūdingą koncertą. Karališkojo orkestro instrumentų gaudesys palydėtas iš vietų pakilusios publikos ovacijomis.
Informaciją parengė Švenčionių miesto kultūros centro renginių režisierė, pramogų vadybininkė Jolanta Jurkuvėnienė
Nuotraukos Algirdo Vainoriaus 

  2018-07-09
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tautvydė
Julijonas
Julijona
Rytoj:
Vaišvilas
Viltė
Donatas
Donata

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas