Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. birželio 21 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 6755799
Šiandien apsilankė: 436
Dabar naršo: 19


Naujienos ir aktualijos
Tarptautinis projektas langą į Briuselį atvėrė keturioms Švenčionių rajono gimnazistėms

Kiekvienas pedagogas sutiks, kad betarpiškas, tiesioginis patyrimas – tai geriausias mokymosi būdas. Tai, ką išvystame savo akimis ir išgyvename savo kailiu, neabejotinai išlieka atmintyje daug ilgiau nei vadovėlinės tiesos. Būtent taip – tiesiogiai aplankydamos ES širdimi tituluojamą Briuselį, su Europos Sąjungos institucijų veikla susipažino keturios Švenčionių rajono gimnazistės.Birželio 27-29 dienomis organizuota išvyka vainikavo Švenčionių rajono savivaldybės ir ES Regionų komiteto stažuotojų bendradarbiavimą projekto „Y faktorius“ rėmuose. „Y faktoriaus“ tikslas – kalbėti apie Europą ir jaunimą, išgirsti, kaip jaunuoliai mato ES ateitį, ir, be abejo, pagilinti bendrą jaunimo supratimą apie tai, kas yra ir kaip veikia ES.

Turtinga vizito Briuselyje programa geriau pažinti painų ES mechanizmą leido Erikai Ragauskaitei iš Švenčionių, Adelinai Martinkėnaitei iš Švenčionėlių bei pabradiškėms Austėjai Andrijauskaitei ir Gabrielai Gulbinovič.

Lydimos savivaldybės specialistų, merginos aplankė didžiausią Europoje parlamentui priklausantį lankytojų centrą Parlamentariumą, kuriame jau lankėsi net 150 mln. europiečių. Švenčioniškių delegaciją taip pat priėmė ES Regionų komitete dirbantys ir čia besistažuojantys lietuvaičiai bei jų užsienio kolegos, kurie ne tik išsamiai supažindino su Regionų komiteto veikla, bet ir pasidalino įdomia asmenine patirtimi.

Vienas įspūdingiausių mokinių aplankytų objektų – tik šiemet gegužę atidaryti Europos istorijos namai, įsikūrę Leopoldo parke, didingame restauruotame pastate. Šis interaktyvus muziejus – tarsi Europos istorijos apybraiža. Kad lankytojai geriau suvoktų audringus XX a. įvykius, prieš aptariant, kaip Europa paniro į karą ir destrukciją, nuolatinėje muziejaus parodoje dėmesys pirmiausia skiriamas XIX a. – Europos vartus į šiuolaikinę erą – iliustruojančioms pažiūroms ir įsitikinimams. Tuomet pasakojama apie geresnio gyvenimo siekį vis labiau besivienijančioje Europoje. Galiausiai lankytojai kviečiami susimąstyti apie šiandienos Europą, ES statusą ir padėtį, taip pat apie vaidmenį, kurį kiekvienas gali atlikti formuojant Europos ateitį. Patogu ir malonu buvo tai, kad tiek Parlamentariume, tiek Europos istorijos namuose informacija pateikta visomis ES kalbomis, tarp jų – ir lietuvių.

Džiugu, kad įtemptoje vizito programoje pavyko rasti laiko ne tik susipažinti su svarbiausiomis ES institucijomis, bet ir aplankyti Briuselio senamiestį bei pasivaišinti tradicinėmis belgiškomis bulvytėmis – tomis pačiomis, kurių, kaskart atvykusi į Briuselį, įsigyja pati Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Vietiniai išduoda, kad prie įžymiojo „Merkel kioskelio“ bulvyčių eilėje tenka pastovėti ir geras 20 minučių.

Projektas „Y faktorius“ Švenčionių rajone prasidėjo dar pavasarį, kuomet į Pabradę atvykę ES Regionų komiteto stažuotojai gimnazistams vedė kūrybines dirbtuves. Jose dalyvavo daugiau nei 20 mokinių iš keturių rajono gimnazijų, o pačių mokinių išrinktos keturios aktyviausios dalyvės buvo pradžiugintos staigmena – galimybe pamatyti Briuselį savo akimis.

„Senos pažinties dėka pavyko pasiekti, kad Švenčionys taptų tuo vieninteliu vidurio ir rytų Europos regionu, kuris dalyvautų šiame projekte. Pasinaudojome išskirtine galimybe, nes mūsų mokiniai ne tik dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, bet ir turėjo unikalią galimybę apsilankyti Briuselyje. Mane labai džiugina kameros įamžintos akimirkos, mat savo gimnazijos idėjomis besidalinančią švenčionėliškę Adeliną daugybė žmonių išvydo tarptautinėje regionų konferencijoje Briuselyje“, – sako projektą „Y faktorius“ organizavusi mero patarėja Simona Kazlienė. „Nuoširdžią padėką skiriu Švenčionių rajono merui R. Klipčiui, nes būtent jo moralinis ir finansinis palaikymas leido išvystyti šį projektą ir jaunimui padovanoti unikalią patirtį“, – priduria ji.

„Man kelionė paliko pačius šilčiausius prisiminimus! Buvo įdomu apsilankyti Regionų Komitete, išnaršėm naujausius Parlamentariumo ir Europos Istorijos Namų muziejus, modernius, interaktyvius ir patrauklius net ir jauniausiems lankytojams, išvaikščiojom įspūdingą Briuselio senamiestį. Kiek daug visko buvo: nauji draugai, nuotykiai, juokas, įdomūs pokalbiai, žinios - nerealu!“, – įspūdžiais dalinasi Adelina Martinkėnaitė.

Švenčionių rajono savivaldybės informacija 

  2017-07-12
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Galminas
Vasarė
Aloyzas
Alicija
Rytoj:
Kaributas
Laima
Inocentas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas