Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams VAKCINACIJA NUO COVID-19 Verslininkams Turizmas Projektai
2021 m. rugsėjo 25 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Aplinkos monitoringas
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 11551166
Šiandien apsilankė: 3213
Dabar naršo: 35


Naujienos ir aktualijos
Vakcinacija nuo COVID-19
Tarp Vilniaus apskrities savivaldybių epidemiologinė situacija Švenčionių rajone – blogiausia

Praėjusią savaitę Švenčionių rajono savivaldybėje nustatyti 95 nauji COVID-19 ligos atvejai. 2021 m. gegužės 17 d. duomenimis, 14 d. sergamumo rodiklis Švenčionių rajono savivaldybėje buvo 894 atv. 100 000 gyventojų ir viršijo Lietuvos vidurkį (558,6 atv. 100 000 gyventojų), taip pat jis buvo didžiausias tarp Vilniaus apskrities savivaldybių.
Duomenys rodo, jog bendroje COVID-19 atvejų struktūroje išlieka svari užsikrėtimų šeimose dalis, apie 51,6 proc. užsikrėtusiųjų koronavirusine infekcija pastarąją savaitę nurodė, jog susirgo po sąlyčio su šeimos nariu.


Praėjusios savaitės pabaigoje Švenčionių rajone fiksuoti 9 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai įmonėse ir įstaigose, didžiausi – Adutiškio senelių namuose, baldų gamybos įmonėje UAB SK Design.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) atkreipia dėmesį, kad protrūkis – staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

Per praėjusios savaitės 7 dienas Švenčionių rajone COVID-19 ligos nustatymo atlikti 772 tyrimai, iš jų teigiamų atsakymų – 12,8 proc., ir šis rodiklis taip pat yra didžiausias Vilniaus apskrityje.

Dviem asmenims nustatytos COVID-19 mutacijos


Gegužės 14 d. Švenčionių r. savivaldybėje 2 asmenims, susirgusiems COVID-19 liga, nustatyta SARS–CoV-2 viruso E484K ir N501Y mutacijos. Šios mutacijos gali apsunkinti vakcinacijos procesą. Pastebima, kad vakcinuotų asmenų imuninis atsakas gali būti silpnesnis šioms mutacijoms plintant visuomenėje. Vis dėlto, vakcina vis tiek yra pagrindinė priemonė kovoti su virusu ir apsaugo nuo sunkios ligos formos.

Šiuo metu atliekamas išsamus minėtų protrūkių tyrimas, testuojami didelės ir mažos rizikos kontaktą turėję asmenys. Visi asmenys, turėję didelės rizikos sąlytį su susirgusiais asmenimis, yra saviizoliacijoje. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad Pietų Afrikos Respublikos (PAR) koronaviruso atmaina užsikrėsti ir susirgti gali ir tie asmenys, kurie jau yra persirgę COVID-19, todėl  prašome susirgusius žmones neslėpti nuo epidemiologinį tyrimą atliekančių NVSC specialistų visų turėtų kontaktų ir taip reikšmingai prisidėti valdant šią pavojingą infekciją. Rekomenduojame mažinti socialinius kontaktus, laikytis fizinio atstumo ir dėvėti kvėpavimo takus apsaugančias priemones (medicinines kaukes, respiratorius) bendraujant su kitais asmenimis, dažniau plauti ir dezinfekuoti rankas, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, vėdinti patalpas, valyti ir dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius bei paskiepyti nuo COVID-19.

Jei jaučiate COVID-19 ligai būdingus simptomus (karščiavimas, kosulys, dusulys ir skonio, kvapo pojūčių praradimas), nevykite į darbą ar kitas viešas vietas, likite namuose ir skambinkite telefonu 1808. Išsiaiškinus situaciją, Jums bus suteikta informacija bei duoti nurodymai dėl COVID-19 ligos išsityrimo. Primename, kad patvirtinus COVID-19 vienam iš šeimos narių, jis turi izoliuotis nuo kitų šeimos narių, atskirame gerai vėdinamame kambaryje. Perduodant maistą ar kitais atvejais, privaloma dėvėti kaukes, išlaikyti 2 metrų atstumą, nebūti arti ilgiau nei 15 minučių.

NVSC atkreipia dėmesį, kad atvejų ir protrūkių mažėjimo linkme judėti galime tik, jei žmonės laikysis visų asmeninių saugos reikalavimų kompleksiškai, taip pat labai svarbu, kad kuo daugiau asmenų būtų paskiepyta bent viena Covid-19 vakcinos doze, kas ženkliai  leistų sumažinti sunkių COVID-19 atvejų skaičių. Saugokite save ir kitus, būkite atsakingi ir supratingi.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus vedėja Jolanta Savickienė

  2021-05-18
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Vaigintas
Ramvydė
Kleopas
Aurelija
Rytoj:
Vydenis
Gražina
Kipras
Justina
Justė 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas