Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. rugsėjo 23 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9498511
Šiandien apsilankė: 2681
Dabar naršo: 50


Naujienos ir aktualijos
Švenčionyse sėkmingai teikiamos priklausomybių konsultanto paslaugos

Nuo 2019 metų pradžios ir Švenčionių rajono savivaldybėje veikia Priklausomybių konsultaciniai kabinetai, kurių tikslas – padėti kenčiantiems nuo priklausomybės ir jų šeimos nariams rasti išeiti. Jei jaučiate, kad alkoholis padarė jūsų ar jūsų šeimos gyvenimą nepakeliamu, Švenčionyse jau galite kreiptis dėl konsultacijų, užsiregistravę ir susitarę dėl atvykimo laiko telefonu 8 677 33 363.
Konsultacinių punktų įkūrimas – tai dalis projekto „Sveikatos stiprinimo paslaugos priklausomybių konsultaciniuose kabinetuose“, kurį remia Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas. Jau pernai tokie kabinetai veikė devyniose šalies savivaldybėse, šiemet prie jų prisijungė Klaipėdos rajono ir dar penkios šalies savivaldybės – dabar priklausomybių konsultacijos prieinamos daugiau kaip pusei šalies gyventojų.
Priklausomybių kabinetai, į kuriuos atvykstama be gydytojo siuntimo ir kur nefiksuojami lankytojų asmeniniai duomenys, nėra naujiena Europoje. Nėra jie naujiena ir kaimyninėje Lenkijoje, kur jau gerus du dešimtmečius veikia daugiau kaip 2 tūkst. tokių kabinetų. Lietuvoje pirmasis priklausomybių konsultacijų punktas buvo įkurtas Priklausomybių ligų specialistų asociacijos prieš trejus metus Kaune, Gričiupio seniūnijoje.

Kas tie priklausomybių konsultantai?

Praėjusiais metais Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu pirmą kartą apibrėžtas priklausomybių konsultavimo darbas. Jo esmė – padėti alkoholį vartojantiems asmenims jo atsisakyti, o taip pat – konsultuoti ir alkoholį vartojančio asmens šeimos narius, kaip veiksmingai galėtų padėti spręsti jiems iškylančias problemas.
Konsultantas privalo mokėti subtiliai informuoti rizikingai geriančius apie tai, kas jų laukia toliau rizikuojant; motyvuoti sergančius kreiptis pagalbos, ją priimti ir gydytis. Priklausomybių konsultantas žino viską apie galimybes gauti sveikatos priežiūros, socialines paslaugas savo mieste ar rajone. Svarbu ir mokėti palaikyti alkoholio vartojimą nutraukusius asmenis, pagelbėti susidoroti su atkryčiais ir padėti jiems spręsti įvairias socialines, teisines, sveikatos ir kitas problemas.

Ramybė kartais ateina, kai mažiausiai jos laukiame

Priklausomybių konsultaciniame kabinete siekiama motyvuoti rizikingai vartojančius alkoholį keisti žalingus gyvenimo įpročius; motyvuoti ir nukreipti tiek priklausomus nuo alkoholio, tiek jų šeimos narius kreiptis dėl profesionalaus psichoterapinio gydymo; teikti paramą sveikstantiems žmonėms, baigusiems reabilitacijos programą; padėti šeimos nariams, neretai išgyvenantiems priklausomybę.
Tokiu būdu, į konsultacinį kabinetą gali kreiptis kiekvienas, kurio gyvenimas tapo nepakeliamas dėl alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų. Kabinetuose nėra gydoma ir jokiu būdu nėra „koduojama“, konsultuojama remiantis tik mokslu pagrįstais metodais, laikomasi anonimiškumo ir konfidencialumo.

Daugiau informacijos apie naują Švenčionyse paslaugą galima rasti Priklausomybių ligų specialistų asociacijos svetainėje (www.prik.lt).

Projektą „Sveikatos stiprinimo paslaugos priklausomybių konsultaciniuose kabinetuose“ remia Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

Informacija parengta pagal Priklausomybių ligų specialistų asociacijos pateiktą pranešimą

 

  2019-07-10
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Galintas
Galinta
Linas
Teklė
Rytoj:
Gedvinas
Gedvinė
Gerardas


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas