Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Verslininkams Turizmas Renginiai
2019 m. balandžio 25 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7748335
Šiandien apsilankė: 2440
Dabar naršo: 7


Naujienos ir aktualijos
Švenčionių rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Švenčionių rajone“

Pagrindinės Švenčionių rajono gyventojų mirtingumo priežastys yra kraujotakos sistemos ligos, traumos ir išorinės priežastys. Siekiant spręsti Švenčionių rajone egzistuojančias problemas ir skatinti sveiką gyvenseną, Švenčionių rajono savivaldybės administracija iniciavo projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Švenčionių rajone“, kurio paraiška buvo pateikta pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ 08.4.2-ESFA-R-630 priemonę „Sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu“.


2018 m. liepos 3 d. pasirašyta Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-01-0005 sutartis. Planuojama projekto įgyvendinimo trukmė 3 metai.
Projekto veikloms įgyvendinti yra pasirinkti du partneriai: Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir VŠĮ „Projektų valdymo ir mokymo centras“. 
Projekto tikslas – padidinti Švenčionių rajono tikslinių grupių asmenų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius jų sveikatos elgsenos pokyčius, mažinančius kraujotakos sistemos ligas ir traumas. Projekto įgyvendinimo metu planuojama vykdyti sveikatinimo veiklas, renginius, susijusius su rajono gyventojų sveikatos elgsenos pozityviais pokyčiais, bei investuoti į aprūpinimą priemonėmis, skatinančiomis aukštesnį gyventojų sveikatos raštingumo lygį.
Projekto metu bus organizuojamos šios nemokamos veiklos Švenčionių rajono gyventojams:
- Šviečiamieji renginiai 14-18 m. moksleiviams;
- Teoriniai seminarai ir praktiniai užsiėmimai taikant jogos praktikas;
- Praktiniai ir teoriniai seminarai apie sukrėsto vaiko sindromą;
- Dietologo užsiėmimai su vaikais;
- Seminarai vaikų tėveliams apie sveiką maistą;
- Seminarai Švenčionių rajono bendruomenei streso valdymo tema;
- Seminarai ir praktiniai užsiėmimai kaip taisyklingai sportuoti su treniruokliais;
- Sveikos mitybos seminarai „Sveikatai palankus maistas“;
- Užsiėmimai- mankštos vandenyje senjorams;
- Ekskursija – paskaita sveikos mitybos tema senjorams;
- Laikysenos koregavimo ir kraujotakos gerinimo mankštos;
- Pirmos pagalbos praktiniai mokymai;
- Paskaitos „Saugus elgesys prie vandens“;
- Psichologo konsultacijos;
- Dietologo konsultacijos.

Šiais metais jau vyko šviečiamieji renginiai, skirti 14-18 metų moksleiviams, kurių metu pravesta motyvacinė paskaita-žygis apie sveikos gyvensenos įtaką kasdienio gyvenimo kokybei, asmeninių tikslų, susijusių su sveika gyvensena, išsikėlimas, streso valdymas, alkoholio, tabako, narkotikų prevencija, informaciniai-motyvaciniai vakarėliai be narkotikų ir alkoholio.
Ši sveikos gyvensenos, pozityvaus mąstymo ugdymo programa remiasi Deivido Kolbo patirtinio ugdymo metodika, V. A. Sukhomlinskio, Styveno Covey, Herbo Šepardo (Herb Shepard), Džordžo Šyhano (George Sheehan) lavinimo principais.
Žygio dienos programa sukonstruota taip, kad dėmesys būtų skirtas tiek fizinio kūno (sportas, mityba, streso mažinimas) lavinimui, tiek ir kūrybiniams bei pozityvaus mąstymo įgūdžiams įtvirtinti, kitų nei alkoholis ar narkotikai vertybių, tokių kaip dvasingumo, empatijos bei asmeninio saugumo auginimui, vertybinių nuostatų bei įsipareigojimų diegimui. Gebėjimų ir motyvavimo skatinimas praleisti laisvalaikį ar vakarėlį be svaigiųjų gėrimų.
Švenčionių rajono visose ikimokyklinio ugdymo įstaigose vyko informaciniai sveikos mitybos užsiėmimai, kuriuos vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistės. Užsiėmimų metu vaikai linksmomis užduotimis bei naudojant įvairias vaizdines priemones supažindinti su maisto pasirinkimo piramide, maisto produktų grupėmis ir fiziniu aktyvumu.
Taip pat šiuo metu vyksta Kundalini jogos užsiėmimai, kurie gerina fizinę ir psichoemocinę savijautą, keičia požiūrį į gyvenimą, mitybą, bendravimą, kokybišką laiko praleidimą, išmoko nesudėtingų, tačiau efektyvių gyvenimo kokybę gerinančių kvėpavimo, judesio ir meditacijų technikų. Šie užsiėmimai dar vyks visuose trijuose rajono miestuose.
Laikysenos koregavimo ir kraujotakos gerinimo mankštos vyksta Švenčionyse ir Švenčionėliuose, o Pabradėje šios mankštos numatytos kitais metais. Šios mankštos tinka visiems norintiems atsikratyti antsvorio, įtampos, norintiems sustiprinti savo kūną, atgauti pasitikėjimą savimi.
 

Seminaro „Blogas elgesys su kūdikiu/vaiku“ metu lektorė pasakojo specialistams, dirbantiems su šeimomis bei kitiems suinteresuotiems asmenims apie Sukrėsto kūdikio sindromą (SKS), faktus, pristatė purtytojo rizikos profilį, analizavo situacijos ir savitvardos praradimą. Vaizdžiai demonstravo ir informavo kas nutinka purtant kūdikį, kodėl purtymas ypač pavojingas kūdikiams ir mažiems vaikams, kokius sužalojimus gali sukelti purtymas, jų pasekmės gyvenime. Seminaro metu dalyviai sužinojo apie trumpalaikius ir ilgalaikius sužalojimus, jų pasekmes, purtytojo stresą, jo nuslopinimo metodus. Taip pat pristatyta veiksmų koncepcija, kaip elgtis su rėkiančiu kūdikiu.
Vyksta seminarai streso valdymo tema, kurių metu dėstoma apie streso valdymo principus, emocijų, mąstymo ir elgesio ryšį. Dalyviai turi galimybę peržiūrėti savo įpročius ir įvertinti save, pabandyti atlikti atsparumo stresui stiprinimo žingsnius, geriau pažinti save ir savo reakcijas esant įtampoje ir neapibrėžtume, sudėtingose situacijose rasti naujų galimybių ir pabandyti veikti.
Naudingi Pirmos pagalbos praktiniai mokymai, kurių metu mokymų dalyviai įgyja žinių ir įgūdžių suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju: atpažinti nelaimingą atsitikimą, pasirūpinti savo saugumu, žinoti pagalbos veiksmų eiliškumą, atlikti gaivinimą, padėti užspringus, ūminių susirgimų (insultas, apsinuodijimas, epilepsijos priepuolis) ir įvairių sužeidimų atvejais. Per mokymus taip pat mokoma kaip stabdyti kraujavimą, kokią pirmąją pagalbą suteikti žmogui, kuris nedegė, ar patyrė raumenų, kaulų ir sąnarių pažeidimus.

 


Dar šiais metais planuojama organizuoti:
- seminarą 5-7 metų amžiaus vaikų tėvams apie sveiką maistą, kokios vaikų psichologinės problemos lemia mitybos sutrikimus, taip pat kaip greitai ir sveikai pasigaminti greitus ir funkcionalius pusryčius.
- seminarus kartu su praktiniais užsiėmimais Švenčionių rajono bendruomenei kaip taisyklingai sportuoti su treniruokliais, taip pat artimiausiu metu šie užsiėmimai vyks ir gimnazijų mokiniams. Šiai veiklai vykdyti yra perkami įvairūs treniruokliai, medicininiai kamuoliai, svarmenys.
- užsiėmimus–mankštas vandenyje vyresnio amžiaus asmenims, kurių dėka gerėja miegas, stiprėja raumenų jėga, didėja sąnarių judrumas, stiprėja širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo, jutimų sistemos, gerėja laikysena., mažėja polinkis sirgti depresija.

Projekto lėšomis įsigyti informaciniai ekranai, kurie sumontuoti VšĮ Švenčionių pirminės sveikatos priežiūros centro padaliniuose (Švenčionyse, Švenčionėliuose, Pabradėje). Šių informacinių ekranų dėka pagerės informacijos sklaida Švenčionių rajono gyventojams.
Tikimasi, kad projekto metu vykdomos veiklos paskatins Švenčionių rajono gyventojus rinktis sveiką gyvenimo būdą.
Maloniai kviečiame visus rajono gyventojus aktyviai dalyvauti projekto „Sveikos gyvensenos skatinimas Švenčionių rajone“ veiklose.

Informaciją parengė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) Kristina Vežan

  2018-11-15
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tolmantas
Žadmantė
Morkus
Rytoj:
Gailenis
Dargailė
Klaudijus

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas