Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2019 m. vasario 16 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7495624
Šiandien apsilankė: 2699
Dabar naršo: 18


Naujienos ir aktualijos
Švenčionių rajono savivaldybėje lankėsi Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadorė Lietuvai Angelika Viets

2018 m. vasario 7 d. Švenčionių rajono savivaldybėje lankėsi Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadorė Lietuvai Angelika Viets. Vizito metu ambasadorė susitiko su rajono savivaldybės meru Rimantu Klipčiumi, mero pavaduotoja Violeta Čepukova, Švenčionių rajono savivaldybės tarybos nariu Dariumi Velička, administracijos direktoriumi Andriumi Šarėjumi, tarybos sekretore Miranda Kaneckaja-Steckevičiene, Reškutėnų bendruomenės pirmininke Jane Petkūniene ir Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos direktore Rima Razmiene.


Ambasadorė Angelika Viets nuo 2017 m. rugsėjo pradėjo reziduoti Lietuvoje, todėl, pasak jos pačios, ji labai nudžiugo gavusi mero pakvietimą aplankyti Švenčionių rajoną, nes tai yra pirmas jos aplankytas rajonas Lietuvoje. Ambasadorė pabrėžė, kokią didelę pažangą Lietuva padarė po nepriklausomybės atkūrimo ir pažymėjo, kad mato Lietuvoje didelį potencialą, kuris gali sudominti Vokietijos investuotojus.
Susitikimą meras Rimantas Klipčius pradėjo išsamiai pristatydamas Švenčionių rajoną, jo gamtinius, kultūrinius ir ekonominius ypatumus. Pristatė rajone vykdomus projektus, rajono plėtros viziją ir  perspektyvas. Meras taip pat pasidžiaugė, kad Švenčionių rajonas palaiko ryšius su Vokietija švietimo ir socialinės sferos klausimais.
Lietuvos ir Vokietijos mokyklų bendradarbiavimą pristatė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos direktorė Rima Razmienė. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija jau  21 m. bendradarbiauja su Vokietijos Oitino miesto J. H. Foso gimnazija ir dalyvauja mainų programoje, vykdo įvairius bendrus projektus.
Reškutėnų bendruomenės pirmininkė Janė Petkūnienė papasakojo apie Vokietijos fondo Fiorderferien  Kinder in Litauen ir  Reškutėnų bendruomenės centro bendrą veiklą. Vokietijos fondas ir Reškutėnų bendruomenės centras bendradarbiauja nuo 2011 m. Pasak pirmininkės janė Petkūnenės, per tuos metus užsimezgė glaudus bendruomenės ir Vokietijos fondo ryšys, kuris peraugo į gražius bendrus projektus, tokius, kaip bendros Vokietijos ir Lietuvos vaikų stovyklos, plenerai. Janė Petkūnienė džiaugėsi: „Fondo atstovai kiekvienais metais aplanko Reškutėnus, pažeria naujų idėjų, impulsų. Gavę siuntą  jų dėka atidarėme Reškutėnų bendruomenės  krautuvėlę, jaunimo užimtumui skatinti įkurtos dviračių dirbtuvės, kuriose taisomi dviračiai, gauti iš Vokietijos. Gyventojai ne tik Reškutėnų, bet ir aplinkinių kaimų bei rajonų gali už auką ar nemokamai įsigyti buities daiktų, drabužių, dviračių“.
Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narys Darius Velička, kuris jau ne vienerius metus dirba su atstovais iš Vokietijos, mano, kad bendradarbiavimas su Vokietija yra naudingas ir perspektyvus abiems šalims. Akcentuodamas ilgametį bendradarbiavimą švietimo, socialinės sferos bei kultūros klausimais, siūlo pasvarstyti galimybę apie platesnį bendradarbiavimą savivaldos lygmeniu.
Ambasadorė Angelika Viets noriai palaiko visas Lietuvos iniciatyvas. Ji mato daug bendradarbiavimo sferų, pasiūlė bendruomenėms aktyviau įsilieti į Vokietijos ambasados organizuojamas veiklas ir renginius. Pažadėjo, kad dar sugrįš į Švenčionis ir pakvietė merą Rimantą Klipčių apsilankyti ambasadoje, kad galima būtų aptarti tolimesnio bendradarbiavimo klausimus.Švenčionių rajono savivaldybės informacija

  2018-02-09
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tautvydė
Julijonas
Julijona
Rytoj:
Vaišvilas
Viltė
Donatas
Donata

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas