Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. liepos 5 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9157146
Šiandien apsilankė: 2920
Dabar naršo: 19


Naujienos ir aktualijos
Švenčionių rajono jaunimo atstovai dalyvavo Gyvosios bibliotekos veiklose Estijoje

2019 m. lapkričio 5-10 d. Silameje, Estijoje, vyko mokymai „Gyvosios bibliotekos tarptautinis bendradarbiavimas“. Mokymų tikslas – skatinti tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Mokymų uždaviniai – susipažinti su Gyvosios bibliotekos metodu, naujais darbo su jaunimu metodais, pasidalinti patirtimi su kitomis šalimis, rasti tarptautinių bendradarbiavimo partnerių, organizuoti Gyvąją biblioteką Silameje mieste.
Mokymuose dalyvavo atstovai iš Baltarusijos (6), Estijos (8), Lietuvos (6), Rusijos (6).


Švenčionių rajono atstovai – Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Inga Varnienė, Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokinė Viktorija Varnaitė ir Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniai Gabija Maskoliūnaitė ir Žygimantas Varna – ne tik susipažino su Gyvosios bibliotekos metodu, Erasmus+ programos galimybėmis, naujais darbo su jaunimu metodais, skatinančiais toleranciją, išgirdo kitų šalių atstovų patirčių pristatymus, bet ir susirado naujų draugų bei bendradarbiavimo partnerių iš Baltarusijos, Estijos ir Rusijos.

Lietuvos atstovams didžiausią įspūdį paliko Gyvosios bibliotekos, sudarytos iš Gyvųjų knygų, bibliotekininkų ir skaitytojų, kuri vyko Silameje miesto profesinio rengimo centre, organizavimas. Dalis mokymų dalyvių buvo skaitytojai, dalis -galėjo išbandyti save Gyvosios knygos vaidmenyje, o kai kuriems dalyvavimas Gyvojoje bibliotekoje Silameje mieste buvo vienas iš daugelio kartų.

Skaitymas Gyvojoje bibliotekoje yra susidomėjusio skaitovo ir Gyvosios knygos pokalbis, kurio tikslas – naikinti mitus ir stereotipus, nepagrįstas nuomones, ugdyti supratimą. Gyvosios knygos – tai žmonės iš pažeidžiamų socialinių grupių, visuomenėje patiriantys diskriminaciją ar išankstines nuostatas. Skaitytojams buvo pateikiamas katalogas, iš kurio pagal pavadinimus ir aprašymus galėjo pasirinkti sau įdomią knygą. Gyvosios knygos iš Baltarusijos, Estijos, Lietuvos ir Rusijos pasakojo savo gyvenimo istorijas, dalinosi išgyvenimais, patirtimi, atsakinėjo į Gyvosios bibliotekos skaitytojų klausimus. Ir nors skaitymas truko neilgai, bet skaitytojas spėjo daug ką išsiaiškinti, atsakyti į sau rūpimus klausimus, galbūt sugriauti kai kuriuos stereotipus ar net susibičiuliauti su savo „Gyvąja knyga“.

Lietuvoje Gyvoji biblioteka organizuojama nuo 2007 m. Per savo gyvavimo laikotarpį Gyvoji biblioteka sulaukė virš 20 tūkst. skaitytojų, surengė daugiau nei 300 susitikimų, o savo istorijomis dalijosi virš 500 Gyvųjų knygų.

Informaciją parengė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Inga Varnienė

 

  2019-11-13
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Butginas
Mantmailė
Karolina
Filomena
Rytoj:
Nervydas
Ginvilė
Dominyka
Domė


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas