Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. rugsėjo 25 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9507081
Šiandien apsilankė: 741
Dabar naršo: 20


Naujienos ir aktualijos
Švenčionių rajono įmonės ir įstaigos buvo kviečiamos jungtis prie „Šeimos kortelės" programos

Nuo šių metų rugsėjo mėnesio gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos jau gali pasinaudoti Šeimos kortele, kuri garantuoja nuolaidas partnerių suteikiamoms prekėms bei paslaugoms. Nuolaidų krepšelis nuolat pasipildantis ir kintantis, nes tapti Šeimos kortelės partneriais kviečiamos visos Lietuvos įmonės, ne išimtis ir Švenčionių rajono savivaldybės įmonės.
2019 m. gruodžio 12 d. Švenčionių rajono savivaldybės šeimos komisijos iniciatyva savivaldybėje buvo organizuotas susitikimas su rajono verslininkais, kviečiant tapti socialiai atsakinga Švenčionių rajono įmone ar įstaiga bei Šeimos kortelės partnere.


Pristatyti kortelę atvyko Šeimos kortelės projekto vadovė Jurgita Pocienė ir koordinatorė Indrė Petkevičienė.
Šio susitikimo tikslas buvo pritraukti rajono verslininkus, kad vietos žmonės taip pat galėtų naudotis nuolaidomis būtent savo rajone, mieste.
Jurgita Pocienė informavo, kad Šeimos kortelės partneriais, teikiančiais nuolaidas, gali tapti kiekvienas paslaugas rinkoje teikiantis privatus ar viešasis juridinis asmuo. Partnerystė gali būti 3 lygmenų: kortelės svečias suteikia vienkartines nuolaidas Šeimos kortelės turėtojams; kortelės draugas užtikrina nuolaidas sutartoms prekėms ar paslaugoms ne trumpiau nei 3 mėnesius; kortelės partneris sudaro sąlygas nuolaidomis ir lengvatomis naudotis ne trumpiau kaip 6 mėnesius. Nuolaidų dydį nustato patys verslininkai, tačiau prašoma, kad nuolaida būtų didesnė negu lojaliems klientams.
Pasak J. Pocienės, daugelis įsitikinę, jog Šeimos kortelė skirta tik mažas pajamas gaunančioms ar socialiai remtinoms šeimoms, tačiau kortelė skirta neatsižvelgiant į gaunamas pajamas gausioms šeimoms ar neįgalų vaiką, nepaisant jo amžiaus, prižiūrinčioms šeimoms.

Gausi šeima - tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar globotinių iki 18 metų amžiaus. Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie nedirba, neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.
Gausios šeimos nariu pilnametis vaikas išlieka pabaigęs bendrojo ugdymo mokyklą iki tų metų rugsėjo, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.
Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų.
Jeigu išsiskyręs asmuo su vaikais sukuria naują šeimą su asmeniu, kuris taip pat turi vaikų, vaikų skaičius šeimoje yra vertinamas bendrai.

Neįgalųjį slauganti ar prižiūrinti šeima – tokia šeima, kurioje tėvai globoja teismo neveiksniu pripažintą vaiką, prižiūri neįgalų nepilnametį ar slaugo 55 proc. ir mažesnį darbingumą turintį suaugusį vaiką. Vaikas gali būti pilnametis, bet jis turi gyventi su tėvais ar globėjais.
Šeimos kortelės programos tikslas – kompleksinė pagalba šeimai ir jos stiprinimas.
Tokiu būdu siekiama palengvinti gausių ir neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų buitį. Tapę partneriais tiek privačios, tiek valstybinės įstaigos gali pasiūlyti šioms šeimoms pigesnių prekių bei paslaugų. Šeimos, įsigijusios pigesnių maisto produktų ir prekių, sutaupytus pinigus galėtų panaudoti kitoms svarbioms reikmėms. I. Petkevičienė paaiškino, kad nuolaidų dydį nustato patys verslininkai, tačiau prašoma, kad nuolaida būtų didesnė negu lojaliems klientams.
Projekto koordinatorė I. Petkevičienė mano, kad verslas turi pajusti vertę, kad jis turi būti socialiai atsakingas ir didžiuotis, kad yra būtent šios kortelės partneris.

Įmonės ir įstaigos, kurios nori tapti partneriais, gali užpildyti anketą https://forms.gle/pCmQ1J4r2eYrLaPMA, taip pat gali kreiptis elektroniniu paštu seimoskortele@sppd.lt arba nvo@seimos-kortele.lt, o taip pat susisiekti telefonais (8 5) 26 68 271, 8 672 39105.

Šeimos, kurių elektroniniai paštai yra įvesti Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt, jau sulaukė elektroninių laiškų, kuriuose prašoma sutikti gauti Šeimos kortelę į namus. Jeigu elektroninis paštas nėra įvestas į sistemą, bet Šeimos kortelė priklauso, tuomet galima užpildyti prašymą www.spis.lt svetainėje.

Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus informacija

 

  2019-12-30
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Vaigintas
Ramvydė
Kleopas
Aurelija
Rytoj:
Vydenis
Gražina
Kipras
Justina
Justė


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas