Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. rugpjūčio 11 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9307447
Šiandien apsilankė: 2826
Dabar naršo: 27


Naujienos ir aktualijos
Švenčionių rajone vyko jaunimo konferencija „Visi skirtingi – visi lygūs“

2019 m. spalio mėn. Švenčionių miesto kultūros centre vyko jaunimo konferencija „Visi skirtingi - visi lygūs".
Konferencija, kurio tikslas skatinti tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą vienas kitam, sukvietė į renginį daugiau nei 160 Švenčionių rajono jaunų žmonių.
„Mes visi skiriamės: plaukų spalva, ūgiu, požiūriu, apranga, pomėgiais. Tuo mes ir žavūs. Tuo pasaulis yra nuostabus", - renginio pradžioje kalbėjo Švenčionių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Čepukova ir linkėjo visiems susirinkusiems gerbti vienas kitą.


Vilgailė Striužaitė į konferenciją atvykusi su savo vyru indu Yohan Wadia jaunuolius įtraukė į pasakojimą apie Indiją, žmones, gyvenančius Indijoje, žmonių poreikius ir tradicijas.
„Būdama 21-erių, suprantu, kad nemoku eiti. Turėjau mokytis vaikščioti, nes su žiema susipažinau tik atvažiavusi į Lietuvą", - kalbėjo Eskedar Maštavičienė, viena iš pirmųjų Etiopijos pabėgėlių, kurie persikėlė gyventi į Lietuvą ir viena iš tų keleto, kurie pasiliko čia kurti savo ateitį. Jaunimo konferencijoje Eskedar jaunuoliams pasakojo apie iššūkius, su kuriais susidūrė.
Gabrielius Liaudanskas (Svaras) - hip hop grupės G&G Sindikatas įkūrėjas ir lyderis, vokalistas, grupės dainų tekstų bei muzikos kūrėjas - Švenčionių rajono jauniems žmonėms pasakojo apie tai, kad kiekviename iš mūsų slypi superherojus ir nereikia bijoti leisti jam veikti.
Po traumos nebevaikštantis buvęs parkūrininkas Mindaugas Baltuška pasakojo apie žmones, jų tarpusavio santykį.

„Active Citizens" programos komunikacijos koordinatorė Smiltė Jonušaitė, moderavusi konferenciją, pastebėjo, jog jauni žmonės jaučiasi įgalinti kalbėti ne tik jiems gerai žinomomis temomis, bet ir apie mažiau pažįstamas sritis.
Antrojoje konferencijos dalyje dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Gyvojoje bibliotekoje. Gyvoji biblioteka yra neformalaus ugdymo metodas, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Gyvoji biblioteka sudaryta iš Gyvųjų knygų, bibliotekininkų ir skaitytojų. Gyvosios knygos - tai žmonės iš pažeidžiamų socialinių grupių, visuomenėje patiriantys diskriminaciją ar išankstines nuostatas. Gyvosios knygos turi daug ką pasakyti besidomintiems atskirtį ir diskriminaciją patiriančių žmonių gyvenimu ar norintiems iš pirmų lūpų išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

„Konferencija buvo nuostabi, išgirdau daugybę įdomių žmonių pasakojimų ir minčių, o ypač patiko antroji konferencijos dalis, aš pakeičiau savo nuomonę apie psichines ligas, homoseksualumą. Ši konferencija buvo labai įdomi, ir manau, kad Švenčionims reikia dar ne vieno tokio ar panašaus renginio!", - dalinosi įspūdžiais Švenčionių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojas Linas Dervinis. „Man labai patiko, ypač Vilgailė ir Gyvoji biblioteka. Labai smagu, kad skirtingi žmonės ir jų požiūriai. Ir šiaip tokia egzotika, kai žmonės iš kitų šalių. Norėčiau daugiau tokių renginių! Puiki patirtis!", ¬- kalbėjo Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos prezidentė Dagnė Maslianikaitė.

Informaciją parengė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Inga Varnienė

 

  2019-11-13
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Visalgas
Visvilė
Zuzana
Ligija
Rytoj:
Laimonas
Laimona
Klara


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas