Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Verslininkams Turizmas Renginiai
2019 m. balandžio 23 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7743388
Šiandien apsilankė: 2782
Dabar naršo: 7


Naujienos ir aktualijos
Švenčionių rajone - glaudus mobiliosios komandos ir atvejo vadybininkų dialogas

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus l. e. vedėjos pareigas Silva Lukoševičienė kartu su mobiliosios komandos specialistais 2018 m. lapkričio 27 d. dalyvavo pasitarime, kuris vyko Švenčionių rajono savivaldybėje. Jo metu kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistais, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus atstovais, Švenčionėlių socialinių paslaugų centro direktoriumi Miroslavu Lazdiniu bei šio centro atvejo vadybininkais ir socialiniais darbuotojais aptartos mobiliosios komandos specialistų ir atvejo vadybininkų funkcijos, mobiliosios komandos tikslai ir jos darbo organizavimo tvarka.


Vilniaus apskrities mobiliosios komandos specialistai Olga Leikina, Eva Masevičienė, Virgilijus Auga plačiau išdėstė, kad yra trys pagrindinės mobiliosios komandos funkcijos: išgryninti pagrindines konkrečios šeimos problemas, stabilizuoti būklę šeimoje vykstant krizei joje bei motyvuoti tėvus keisti savo įpročius, elgesį. Susipažinę su situacija, mobiliosios komandos specialistai teikia rekomendacijas atvejo vadybininkui dėl tolesnio darbo su šeima organizavimo.
Susitikimo metu atvejo vadybininkai išsakė pageidavimą, kad mobiliosios komandos rekomendacijos būtų išdėstytos prioritetų tvarka. Tikėtina, kad jas taikant logiška seka bus greičiau pasiekti rezultatai, t. y. pasikeis tėvų elgesys ir bus saugu vaikus grąžinti į šeimą. „Pirmasis žingsnis padedant šeimai - priklausomybę nuo alkoholio turinčio tėvo ar/ir motinos gydymas. Supraskime, alkoholizmas - tai liga, o sergančiam žmogui juk pirmiausias turime padėti pasveikti, o ne, pavyzdžiui, siūlyti ieškotis darbo", - susitikimo metu teigė priklausomybių psichologas Virgilijus Auga.
Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos specialistai susitikimą baigė sutardami, kad taip pat susitiks aptarti darbe iškylančius sunkumus bent vieną kartą per mėnesį.
Nuo š. m. liepos 1 d. Vilniaus apskrities mobiliosios komandos specialistai intensyvią pagalbą teikė 69 šeimoms, gyvenančioms Vilniaus apskrityje (iš jų Švenčionių rajone - 3 šeimoms), 5 šeimos atsisakė mobiliosios komandos specialistų pagalbos. Šeima, kuri priima pagalbą, dažnai ryžtasi svariems pokyčiams, pradeda gydytis priklausomybes, ir žymiai sutrumpina laiką, per kurį į šeimas sugrįžta vaikai.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus informacija

 

  2018-11-28
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Daugaudas
Vygailė
Jurgis
Adalbertas
Rytoj:
Kantrimas
Gražvyda
Fidelis
Ervina

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas