Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. spalio 17 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7103038
Šiandien apsilankė: 741
Dabar naršo: 30


Naujienos ir aktualijos
Švenčionių rajone 2017 metais užregistruotas ketvirtas meningokokinės infekcijos atvejis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus (toliau - Švenčionių skyrius) specialistai atkreipia dėmesį, kad šaltuoju metų laikotarpiu didėja ne tik sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, bet ir prasideda sergamumo meningokokine infekcija pakilimo periodas. Šiai infekcijai būdingas sezoniškumas - daugiausiai atvejų registruojama žiemos-pavasario mėnesiais.

Primename, kad meningokokinės infekcijos simptomai yra šie: karščiavimas, sloga, kaklo sustingimas, gerklės skausmas, silpnumas, pykinimas, jautrumas šviesai ir garsams, galimas sąmonės netekimas. Pažengusios ligos stadijos požymis - odos bėrimas.

Liga pavojinga visiems

Meningokokinė infekcija plinta oro-lašeliniu būdu, artimai bendraujant su sergančiuoju ar sveiku bakterijų nešiotoju. Simptomai gali pasireikšti nuo 1 iki 10 dienų, tačiau vidutiniškai pasireiškia per 3-4 dienas. Liga pavojinga įvairaus amžiaus asmenims, bet daugiausiai ja serga vaikai iki 5 m. amžiaus.

Atvejų registruojama kasmet

Lietuvoje vidutiniškai registruojama apie 70 meningokokinės infekcijos atvejų per metus. Sergamumas šia infekcija tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europoje padidėja periodiškai kas 20-30 metų. Iš viso Lietuvoje 2017 m. sausio-rugsėjo mėnesiais registruoti 63 meningokokinės infekcijos atvejai, iš jų - 24 vaikų susirgimai. Švenčionių rajone 2017 m. užregistruoti 4 atvejai, iš jų 3 vaikams.
NVSC Vilniaus departamento Švenčionių skyrius informuoja, kad 2017 m. lapkričio mėn. Pabradėje užregistruotas meningokokinės infekcijos atvejis. Susirgo bendrojo lavinimo mokyklą lankanti dvylikos metų mergaitė. NVSC Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus specialistai skubiai ėmėsi visų užkrečiamosios ligos valdymo priemonių.

Kaip apsisaugoti nuo šios infekcijos?

Efektyviausia apsisaugojimo nuo meningokokinės infekcijos priemonė - skiepai. Lietuvoje ir Europoje naudojamos vakcinos, kurios apsaugo nuo A, B, C, Y ir W meningokokinės infekcijos tipų. Didžiąją dalį meningokokinės infekcijos atvejų Lietuvoje sukelia B serotipas. Šiuo metu vakcina nuo meningokokinės infekcijos nėra kompensuojama valstybės biudžeto lėšomis. Norintiems pasiskiepyti asmenims, rekomenduojame kreiptis į savo asmens sveikatos priežiūros įstaigą.
Siekiant apsisaugoti nuo meningokokinės infekcijos, NVSC specialistai rekomenduoja imtis ir kitų prevencijos priemonių - dažnai plauti rankas, nuolat valyti ir vėdinti patalpas, vengti kontakto su sergančiais asmenimis bei laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Ką turėtų žinoti vaikų ugdymo įstaigos bendruomenė?

• Pasireiškus meningokokinės infekcijos atvejui kolektyve, pavyzdžiui, darželyje, mokykloje, svarbu nepanikuoti. Pirmiausia, privaloma informuoti kolektyvo narius ir nustatyti, su kuo sergantis asmuo turėjo artimiausią sąlytį. Meningokokinė infekcija plinta tik artimo sąlyčio su sergančiuoju metu (bučiuojantis, valgant iš tų pačių indų, per seiles ar nosies išskyras). Artimą sąlytį turėjusiems asmenims rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad būtų paskirta vienkartinė antibakterinių vaistų dozė.
• Chemoprofilaktika turi būti pradėta kuo anksčiau (ne vėliau kaip per 7 paras po buvusio sąlyčio). Ji rekomenduojama tik asmenims, glaudžiai kontaktavusiems su ligoniu: šeimos nariams, klasėje - suolo draugams, ikimokyklinio ugdymo įstaigoje - tą pačią grupę lankantiems vaikams ir kitiems artimai bendravusiems asmenims, personalui, buvusiems sąlytyje su susirgusiu asmeniu.
• Kolektyvo nariai turi stebėti savo sveikatą 10 dienų.
• Prasidėjus karščiavimui ar atsiradus kitiems būdingiems ligos požymiams (stiprus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, odos bėrimai, sprando raumenų sustingimas), patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją.
• Meningokokinės infekcijos sukėlėjas - labai neatsparus aplinkos poveikiui, todėl pakanka patalpas dažnai vėdinti bei valyti drėgnuoju būdu.

Daugiau informacijos apie meningokokinę infekciją, užsikrėtimo būdus, prevencijos ir atvejo valdymo priemones galima rasti NVSC internetiniame puslapyje.


Švenčionių skyriaus vedėja
Jolanta Savickienė
Tel. (8 387) 51 568
El. p. jolanta.savickiene@nvsc.lt

Kontaktai žiniasklaidai
Austina Vžesniauskaitė
Tel. (8 677) 85 573
El. p.
austina.vzesniauskaite@nvsc.lt

 

  2017-11-08
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Kintautas
Gytė
Marijonas
Margarita
Rytoj:
Liubartas
Kęsmina
Lukas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas