Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas Projektai
2020 m. lapkričio 30 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9881309
Šiandien apsilankė: 3377
Dabar naršo: 33


Naujienos ir aktualijos
Švenčionių krašto kultūros ir tradicijų puoselėjimas

Švenčionių miesto kultūros centras, siekdamas užtikrinti vaikų ir jaunimo užimtumą ir stovyklų tradicijų tęstinumą, 2020 m. įgyvendina vietos projektą „Švenčionių krašto kultūros ir tradicijų puoselėjimas vaikų ir jaunimo tarpe“. 2020 m. birželio 15–18 d. Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre vyko kūrybinė vasaros stovykla vaikams ir jaunimui (12–18 metų amžiaus), gyvenantiems Švenčionių rajono savivaldybės kaimiškose teritorijose.
Stovyklautojai aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose, atskleisdami savo kūrybiškumą, sumanumą, komunikabilumą, ištvermę. Stovyklos vadovai visiems stovyklautojus siūlė veiklas, kurias atlikdami galėtų išmokti kažko naujo, sugebėtų laisvai reikšti savo nuomonę.


Stovykloje vaikams ir jaunimui entuziazmo netrūko. Pirmoji diena nedžiugino stovyklautojų geru oru, tačiau įsikūrę savo kambariuose ir susipažinę su naujais draugais jie įsisuko į geros nuotaikos sūkurį, kuris lydėjo visos stovyklos metu. Pirmosios dienos veiklos buvo skirtos susipažinimui ir komandos formavimui. Stovyklos dalyviai turėjo galimybę geriau pažinti vieni kitus, sužinoti įvairių faktų apie savo stovyklos draugus ir pasijusti nepakeičiama komandos dalimi. Vakare dalyvių laukė filmų peržiūros.
Antroji stovyklos diena prasidėjo rytine mankšta. Po pusryčių stovyklos dalyvių laukė edukaciniai užsiėmimai, kurių metu jie buvo supažindinti su Švenčionių krašto kultūriniu paveldu, autentišku krašto folkloru bei etnine kultūra. Stovyklos dalyviai kartu su liaudiškos muzikos kapela „Kaimynai“ mokėsi lietuvių liaudies šokių, dainų, žaidimų, muzikos. Jie demonstravo, kaip reikia groti keliais skirtingais liaudies muzikos instrumentais: cimbolais, būgnu, armonikos. Patiems stovyklautojams leido pamėginti jais pagroti. Rasa Breidokienė stovyklautojams pasakojo tautinių juostų pynimo istoriją, demonstravo savo supintas ir išaustas tautines juostas. Taip pat dalyviai buvo mokomi pinti tautines juostas ir virveles. Stovyklautojai ne tik išmoko pinti tautines juostas ir virveles keliais skirtingais būdais, bet ir pasiliko savo rankų darbo virveles, kaip atsiminimą apie šią stovyklą. Siekiant labiau pažinti Švenčionių kraštą, vyko pažintinis-orientacinis žygis „Žeimenos aukštupio maršrutu. Nepirių žiedas“. Vakare stovyklautojai galėjo išmėginti savo jėgas įveikdami kliūčių ruožą.
Trečioji diena – lyg upės vanduo – taip greitai pralėkė. Visi stovyklos nariai plaukė baidarėmis Žeimenos upe. Nuotykių ir kliūčių tikrai nebuvo maža – reikėjo ne tik praplaukti po nugriuvusiais medžiais, bet ir per juos perlipti. Šio projekto partneris – BĮ „Švenčionių rajono sporto centras“ – organizavo krepšinio, tinklinio ir kvadrato varžybas. Vakare vaikai stovyklavo prie laužo, žaidė stalo žaidimus ir dalinosi visos dienos įspūdžiais.
Paskutinė stovyklos diena buvo skirta kelionei į Sirvėtos regioninio parko direkciją ir Nalšios muziejų. Vakarop buvo susitikimas su Švenčionių rajono VPK pareigūnais. Policijos pareigūnai skaitė paskaitas apie saugų elgesį vasaros metu.
Finansavimas projektui „Švenčionių krašto kultūros ir tradicijų puoselėjimas vaikų ir jaunimo tarpe“ (ŠVEN-LEADER-6B-KV-10-7-2019) skiriamas pagal vietos plėtros strategijos „Švenčionių rajono vietos veiklos grupės „Švenčionių partnerystė“ teritorijos 2015-2023 m. vietos plėtros strategija“ priemonę „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ veiklos sritį „Parama kaimo gyventojų bendruomeniškumo ir pilietiškumo ugdymui (krašto tradicinių renginių organizavimas, stovyklos, konferencijos, išvykos)“.

Informaciją parengė Švenčionių miesto kultūros centro kultūros projektų vadovė, raštvedė Inesa Bagdonienė

 

  2020-07-01
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Saugirdas
Dovainė
Andriejus
Andrius
Rytoj:
Butigeidas
Algmina
Eligijus
Natalija
 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas