Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. gegužės 29 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9024375
Šiandien apsilankė: 14
Dabar naršo: 24


Naujienos ir aktualijos
Švenčionėliškis atstovavo Lietuvai tarptautiniame Active Citizens susitikime

Lietuviai, keliaujantys po pasaulį, neleis paneigti fakto, jog tarptautiniame kontekste lietuvių tauta pasižymi kuklumu. Šią nuostatą išsklaidė Švenčionių rajono gyventojas Česlavas Paškevičius, kuris kartu su keliais kitais lietuviais visai neseniai dalyvavo Ukrainoje vykusiame programos Active Citizens tarptautiniame susitikime. „Grįžau namo žinodamas, kad mano namai - tai visas pasaulis", - šiandien sako Česlavas.

Programą Active Citizens Lietuvoje įgyvendina Politikos tyrimų ir analizės institutas kartu su Britų taryba. Švenčionių rajono gyventojams nebereikia detaliai pasakoti, kokia tai programa, nes jos dalyviai rajone jau veikia nuo 2017 metų vasaros. Daug Švenčionių rajono bendruomenės nuveiktų darbų - pačių rankomis padaryti elniukai kalėdiniame miesto parke, nemokamos šokių pamokos, kinas po atviru dangumi, subūręs visus miestelio gyventojus. Visa tai papasakoti ir kitų patirties pasisemti Česlavas išvyko į Ukrainą, kur rinkosi atstovai iš JAV , Kanados, Pakistano, Palestinos, Škotijos, Ukrainos ir kitų šalių. Visi tokie skirtingi, bet kartu ir panašūs - tokia pati veikla, bet skirtingose šalyse. „Kai savaitę gyveni svetimoj šaly su žmonėmis, kuriuos matai pirmą kartą, kai daliniesi istorijomis, idėjomis, patirtimis ir svajonėmis, pradedi jausti, kad visi mes esam broliai ir sesės, nepaisant, iš kur kiekvienas atvykom. Aš asmeniškai nė vienos dienos nesijaučiau, kad esu kažkur „ne namie", - tvirtina švenčionėliškis Česlavas Paškevičius.
Tarptautinio susitikimo dalyviai buvo suskirstyti į grupes ir keliavo į skirtingas vietas, kuriose pamatė dar daugiau - skirtingų patirčių, praktikų, metodų darbui su bendruomenėmis ir visuomenės telkimo principų. Žinių lagaminą atsivežęs, Česlavas keliavo tiesiai į susitikimą su bendruomene - švenčionėliškiams papasakojo, ką išmokęs ir sužinojęs, ką galima pritaikyti Švenčionių rajone, kaip pagerinti socialinės atskirties rodiklius, kaip įtraukti ir įgalinti žmones būti pilietiškai atsakingais sprendimų priėmėjais. Česlavas sako, jog žmonės visada turi ir turės skirtumų, nesutarimų, bet pagarba kitam ir kantrybė viską nugali. Džiaugiamės, jog tai atrasti, įsiminti ir perduoti kitiems padėjo šis Active Citizens programos susitikimas.

Informaciją parengė Active Citizens programos atstovė Smiltė Jonušaitė

 

  2019-04-26
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Algedas
Erdvilė
Magdalena
Magdė
Rytoj:
Vyliaudas
Ferdinandas
Joana
Žana


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas