Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Verslininkams Turizmas Renginiai
2019 m. birželio 18 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7883672
Šiandien apsilankė: 252
Dabar naršo: 6


Naujienos ir aktualijos
Savivaldybėje vyko daugiabučių namų modernizavimo skatinimo seminaras

Gegužės 29 dieną Švenčionių rajono savivaldybėje vyko nemokamas Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuotas seminaras, skirtas skatinti daugiabučių namų modernizavimo procesą. Mokymus vedė ilgamečiai savo srities specialistai: Civitta konsultacijų įmonės analitikas Marius Lepeška, Lietuvos būsto rūmų teisininkas Rolandas Klimavičius, UAB „APVG“ (Aplinkos projektavimo valdymo grupė) vadovas, inžinierius Algimantas Šiaučiūnas.
Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius, kartu įvardindamas pagrindinius daugiabučių renovacijos (atnaujinimo) "stabdžius": gyventojų iniciatyvos stoką bei pažymėjo, jog renovacijos procesą stabdo gyventojų įsiskolinimai komunalinių paslaugų tiekėjams: "Kreditą renovacijai išduodantis bankas kelia sąlygas, kad name nebūtų daugiau kaip 10 proc. gyventojų, turinčių įsiskolinimų už komunalines paslaugas, kad jų pradelstų mokėjimų suma neviršytų 170 eurų, o pradelsimo mokėti terminas nesiektų dviejų mėnesių“.


Savivaldybei vykdant LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1213 patvirtintos Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos (toliau - Programa) tikslus, siekiama didinti daugiausia šilumos energijos sunaudojančių daugiabučių namų, kurių savininkams tenka didžiausios būsto išlaikymo išlaidos, energinį efektyvumą ir užtikrinti, kad atnaujinus daugiabutį namą, metinės būsto šildymo išlaidos sumažėtų. Pirmiausia, daugiabutis turi įgyvendinti valstybės remiamas energinio efektyvumo priemones, jas įgyvendinęs pasiekti ne žemesnę nei C energinio naudingumo klasę bei sutaupyti ne mažiau nei 40 proc. šilumos, lyginant su šilumos suvartojimu iki modernizacijos.
Siekiant kad Programos tikslai būtų įgyvendinti ir daugiabučių namų atnaujinimo procesas vyktų sklandžiau, Savivaldybė ieško būdų skolininkų problemai išspręsti: tam, kad renovacijos nestabdytų skolininkai, savivaldybė tarybos sprendimu perima ir išieško teismine tvarka gyventojų įsiskolinimus. Tvarkingai mokesčius mokantys žmonės ir norintys renovuoti savo daugiabučius namus tikrai nėra kalti dėl neatsakingų kaimynų ir jų įsiskolinimų.
"Džiugu, jog turite aktyvų Švenčionių rajono merą, dedantį daug pastangų ir ieškantį sprendimų būdų, kaip sklandžiau ir aktyviau vykdyti daugiabučių namų renovacijos proceso įgyvendinimą", - už savivaldybės mero iniciatyvą ir pastangas, vykdant Vyriausybės patvirtintą Programą rajone, negailėjo pagyrų ir vienas iš seminaro lektorių Rolandas Klimavičius, Lietuvos būsto rūmų teisininkas.

Seminaro metu lektoriai suteikė išsamią informaciją apie daugiabučių modernizavimo programos paramos teikimo sąlygas, procedūras, galimybes ir naudą. Susirinkusiems suteikta aktuali ir svarbi informacija apie daugiabučių namų renovacijos eigą. Seminaro metu apie daugiabučių namų renovaciją kalbėta iš trijų pozicijų: plačiai aptartas energetinis - inžinerinis aspektas, pristatytas ekonominis ir teisinis požiūriai į daugiabučių namų modernizavimą. Pranešėjai išsamiai supažindino su energijos vartojimo pastatuose vertinimo metodais, energetinio audito būtinybe: jo tikslus, etapus, privalumus ir trūkumus bei dalijosi renovuotų daugiabučių gerąja patirtimi.
Sprendimai dėl daugiabučio renovacijos - tai kolektyviniai sprendimai, todėl seminaro organizatoriai supažindino su sprendimų priėmimo teisine baze, tvarka ir būdais, administratoriaus funkcijomis, susirinkimų tvarka ir bendrosios dalinės nuosavybės valdymo būdais.

Svarbu pažymėti, jog dažniausiai „stabdžiais" tampa nepasiturintys arba vyresnio amžiaus gyventojai, besibaiminantys, ar kuklios pensijos užteks finansiniams renovacijos įsipareigojimams padengti. Ir jų nuogąstavimai visiškai suprantami. Be to, nepasiturinčiųjų didelės sąskaitos ir taip negąsdina, nes jie gauna kompensacijas už šildymą ir karštą vandenį. Socialiai remtiniems gyventojams yra kompensuojamos visos išlaidos, susijusios su daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa. Tai yra tiek rangos darbai, lengvatinio kredito ėmimas darbams apmokėti, tiek visos organizacinės, techninės dokumentacijos rengimo paslaugos, kaip statybos techninė priežiūra, statybos techninio darbo rengimas, viso projekto administravimo išlaidos - visi darbai kompensuojami 100 procentų. Vienintelė sąlyga - butų savininkai, kurie turi teisę į šildymo išlaidų kompensaciją, norėdami, kad teisė į šildymo išlaidų kompensaciją išliktų, privalo dalyvauti ir balsuoti už namo atnaujinimą (modernizavimą), kaip tai ir yra numatyta Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 7 straipsnio 5 punkte.

Svarbu ir tai, kad kredito įmokas ir palūkanas bankui už nepasiturinčiuosius valstybė sumoka pati, todėl kiti daugiabučio gyventojai gali būti ramūs - jiems nei kredito dalies, nei palūkanų už savo kaimynus neteks padengti.
Pirmą kartą besikreipiantieji dėl renovacijos išlaidų bei palūkanų kompensavimo turi pateikti prašymą dėl piniginės socialinės paramos ir būsto šildymo išlaidų kompensacijos skyrimo bei raštą, liudijantį, kad būsto savininkas dalyvauja daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) programoje. Tai ypač svarbu, nes jeigu būsto savininkas nepritars arba visai atsisakys balsuoti priimant sprendimą dėl daugiabučio atnaujinimo, jis praras teisę į šildymo išlaidų kompensaciją: pirmą šildymo sezoną kompensacijos gali būti mažinamos 50 proc., o kitą sezoną ir visai neskiriamos. Negana to, neteks ir teisės į kredito bei palūkanų apmokėjimą. Griežtai ir aiškiai yra numatyta LR piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 21 straipsnio 12 punkte. Šis įstatymas ir jį įgyvendinantieji teisės aktai nustatyta tvarka taikomi visiems gyventojams visoje Lietuvoje.

Atnaujinti savo būstą ir sutaupyti šaltuoju metų sezonu, turėtų būti kiekvieno daugiabutyje gyvenančio žmogaus prioritetas. Daugiabučių gyventojams reikėtų pasimokyti šeimininkiško požiūrio į savo namą: buto savininkui pareiga rūpintis viso namo bendrąja daline nuosavybe kaip individualiu nuosavu namu - turėtų būti savaime suprantamas dalykas.
Džiugu, jog gyventojų sąmoningumas didėja - norisi gyventi gražiai, patogiai ir tvarkingai. Sėkmingais pavyzdžiais renovuotų daugiabučių gyventojai užkrečia ir kaimynus - didina sąmoningumą ir iniciatyvumą. Atrodo, jog nors ir mažais žingsniais, tačiau daugiabučių renovacija kelią skinasi ir Švenčionių rajono savivaldybėje - norą renovuoti (atnaujinti) savo daugiabutį pareiškia vis daugiau gyventojų.

Informaciją parengė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Jovita Rudėnienė tel. (8 387) 66 368 el. paštas: jovita.rudeniene@svencionys.lt

 

  2018-06-01
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Ginbutas
Vaiva
Marina
Rytoj:
Dovilas
Ramunė
Deodatas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas