Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Verslininkams Turizmas Renginiai
2019 m. birželio 18 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7883654
Šiandien apsilankė: 234
Dabar naršo: 11


Naujienos ir aktualijos
Savivaldybėje sėkmingai įgyvendinamas Kompleksinių paslaugų šeimai projektas

Nuo 2017 m. Švenčionių rajono savivaldybės administracija vykdo Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą, pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmo programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu" įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“, projektą „Bendruomeniniai šeimos namai“. Projektas skirtas Švenčionių rajone gyvenančioms šeimoms, auginančioms vaikus ar besilaukiančioms kūdikio, patiriančioms įvairius sunkumus ar susiduriančioms su krizinėmis situacijomis. Projekto tikslas – teikti kompleksinę pagalbą šeimoms Švenčionių rajone, užtikrinant paslaugų prieinamumą kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos, siekiant įgalinti šeimas įveikti iškilusias krizes.


Projektas vykdomas bendradarbiaujant su savivaldybės biudžetine įstaiga Švenčionių rajono švietimo pagalbos tarnyba, VšĮ Veiklių mamų klubo Švenčionių skyriumi bei „Žiburio“ labdaros ir paramos fondu.

Paslaugos koordinuojamos ir administruojamos taikant vieno langelio principą.

Per projekto įgyvendinimo 2017-2018 m. laikotarpį paslaugas teikė projekto partneriams priklausantys specialistai: vienas veiklos koordinatorius, 3 psichologai, 1 mediatorius, 2 socialiniai darbuotojai, 2 laisvalaikio užimtumo specialistai. Kompleksinė pagalba suteikta 361 asmeniui (projekto rodiklis 155 asmenys).

Šeimoms buvo teikiama pagalba organizuojant pozityvios tėvystės mokymus, tame tarpe ir mokymus nėščiosioms. Tėvams buvo suteikiamos žinios apie kūdikio raidą ir jo poreikius, saugaus prieraišumo formavimą, kūdikio žindymo svarbą, mamos emocijų svarbą kūdikiui, santykius poroje, tinkamą bendravimą su vaiku, konfliktus ir jų sprendimo būdus, vaiko elgesio skatinimą, apie tinkamą pagalbą vaikui ir žaidimą su juo, vaiko pasitikėjimo savimi stiprinimą, santykių su jau užaugusiu vaiku puoselėjimą ir kt. Tėvystės įgūdžių grupiniuose mokymuose dalyvavo 65 asmenys, individualiomis konsultacijomis pasinaudojo 9 asmenys.

Šeimoms, patekusioms į įvairias krizines situacijas ar patiriančioms kitų sunkumų, buvo teikiama psichosocialinė pagalba, organizuojant individualias ir grupines konsultacijas, kurių metu buvo aptariamos šeimoms aktualios problemos (emociniai sunkumai, gyvenimo krizės, tarpasmeninių santykių problemos ir kt.), konsultuojama kaip sušvelninti patiriamus išgyvenimus ir adaptuotis prie pakitusios situacijos. Psichosocialinė pagalba suteikta 73 asmenims.

Didelis dėmesys skirtas šeimos įgūdžių ugdymui - buvo organizuoti 7 šeimos forumai. Tai pokalbių, diskusijų, praktinių užduočių pobūdžio veikla įvairiomis tėvams aktualiomis temomis. Forumų metu diskutuota šiomis temomis: „Vaiko higiena namuose", „Kaip padėti vaikui išgyventi amžiaus krizes?", „Ką daryti, kai maža širdelė liūdi?", „Pokyčių metui artėjant" ir pan. Diskusijų metu vieni tėvai pasidalina sava patirtimi, kiti - patarimus pritaiko savo kasdienybėje sprendžiant tam tikras problemas.
Taip pat organizuotos šeimų stovyklos, sporto dienos, žygiai, viktorinos, šventės, atmintinų dienų paminėjimas, kūrybinė veikla, kurių metu buvo ugdomas bendruomeniškumas ir darni šeimos aplinka. Šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos suteiktos 153 asmenims.

Specialistas šeimoms, kurioms reikalingas neteisminis civilinių ginčų taikinamasis tarpininkavimas, teikė mediacijos paslaugas. Iš viso per pusantrų metų projekto įgyvendinimo laikotarpį suteiktos 43 konsultacijos 33 asmenims.

Bendruomeniniuose šeimos namuose veikia vaikų priežiūros kambarys, kuriame vaiko priežiūros paslaugos suteiktos 55-iems trejų - septynerių metų amžiaus vaikams. Vykdydami šį projektą ir konkrečiai prižiūrėdami mažamečius, VšĮ Veiklių mamų klubo darbuotojai pažymi, kad tėvai, atvedę vaikus į erdvę, kurioje vykdoma vaikų priežiūra, savo laiką gali skirti mokymuisi, darbo paieškoms ir pan. O vaikai tuo tarpu įgyja socialinių įgūdžių. Ypatingai tie, kurie nelanko darželio ar kitų ugdymo įstaigų ir turi poreikį būti su bendraamžiais. Vaikų priežiūros kambaryje vaikai ne tik žaidžia, bet ir kartu su specialistais kuria įvairius rankdarbius, piešia, lipdo, šoka. Tėvai čia turi galimybę turiningai praleisti laisvalaikį kartu su savo mažamečiu vaiku. Pasak darbuotojų, smagiausia yra tai, kad Bendruomeniniai šeimos namai pamažu tampa tikrais jaukiais antraisiais namais, į kuriuos daugiausiai sugrįžta tos pačios šeimos.

Siekiant užtikrinti teikiamų paslaugų prieinamumą, grupiniai užsiėmimai ir individualios konsultacijos buvo organizuojamos ne tik Švenčionių mieste veikiančiuose Bendruomeniniuose šeimos namuose, bet ir kitose Švenčionyse, Švenčionėliuose ir Pabradėje veikiančių ugdymo įstaigų ir seniūnijų patalpose. Projekto veiklose dalyvaujantiems asmenims ir šeimoms, kai nėra galimybių naudotis viešuoju transportu, buvo teikiamos pavėžėjimo į veiklas ir iš jų paslaugos.

Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius

 

  2019-04-04
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Ginbutas
Vaiva
Marina
Rytoj:
Dovilas
Ramunė
Deodatas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas