Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. gegužės 24 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 6662205
Šiandien apsilankė: 1200
Dabar naršo: 31


Naujienos ir aktualijos
Rugsėjo 16-22 d. Europos judumo savaitė

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kompanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis. Savaitę vainikuoja akcija „Diena be automobilio”.
Šia kompanija Europos šalys raginamos skatinti darnų transporto priemonių naudojimą ir pakviesti žmones išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį.


Sutelkiant dėmesį į alternatyvaus judėjimo būdus, jau šešioliktą kartą vykstančios Europos judumo savaitės metu aktyviai propaguojamas veiksmingas išteklių naudojimas skatinant aplinkai palankius keliavimo būdus, renkantis mažai degalų naudojančias transporto priemones, keliavimą dviračiu, pėsčiomis ir viešuoju transportu, tuo pripažįstant žalingą dabartinių miesto transporto priemonių poveikį gyventojų sveikatai ir miestų švarios aplinkos išsaugojimui.
Europos judumo savaitė – puikus metas suinteresuotiems vietos subjektams susiburti ir aptarti skirtingus judumo ir oro kokybės aspektus. Drauge ieškoti sprendimų, kaip būtų galima sumažinti automobilių naudojimą miestuose, aptarti emisijos mažinimo galimybes bei naujų techologijų plėtrą.
Europos judumo savaitė – suteikia žmonėms galimybę apsvarstyti, kam išties skirtos mūsų miestų gatvės, ir aptarti būdus, kaip būtų galima spręsti oro taršos ir triukšmo problemas, eismo įvykių gausos ir sveikatos problemas.
Europos judumo savaitė kasmet skiriama tam tikrai temai, susijusiai su tvariu judėjimu. Šių metų tema – „Tausus, dalijimusi grįstas ir išmanus judumas“ Savaitės metu bus skatinama dalintis transportu ir atkreipiamas dėmesys į tausesnes transporto rūšis. Dalijimasis tapo svarbus ir judumui mieste. Juk dalintis automobiliu būtų kur kas pigiau, negu naudoti nuosavą transporto priemonę. Tai lemia namų ūkių perkamosios galios augimą, nes jiems nereikia įsigyti ir išlaikyti automobilio.
Kviečiame rajono miestų ir miestelių gyventojus kuo mažiau naudotis savo lengvuoju automobiliu, o tiems, kurie be jo negali išsiversti, siūlome juo naudotis racionaliai – pavėžėti į mokyklą ne tik savo, bet ir kaimynų vaikus, į darbą – šeimos narius, draugus ir bendradarbius.

Europos judumo savaitės renginių programa

Informaciją parengė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyresnysis specialistas Algirdas Jurkevičius.

  2017-09-13
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Vilmantas
Gina
Gerardas
Rytoj:
Almantas
Danutė
Urbonas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas