Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2019 m. vasario 16 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7495594
Šiandien apsilankė: 2669
Dabar naršo: 23


Naujienos ir aktualijos
Rugsėjį kūdikiai pradedami nemokamai skiepyti nuo rotavirusinės infekcijos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Vilniaus departamento Švenčionių skyrius informuoja, kad nuo š. m. rugsėjo 1 d. 2 mėn. amžiaus kūdikiai bus pradėti nemokamai skiepyti geriamąja rotavirusinės infekcijos vakcina.
Rotavirusinė infekcija – tai virusinė žarnyno infekcija, kuri sukelia sunkų ūminį viduriavimą, karščiavimą, vėmimą. Ši infekcija pavojingiausia kūdikiams ir mažiems vaikams, nes jie greitai netenka vandens, todėl sutrinka daugelio organų veikla, gresia bendra organizmo intoksikacija.


Kaip užsikrečiama ir kokia ligos eiga?
Rotavirusais užsikrečiama per burną (fekaliniu – oraliniu būdu), liečiant įvairius daiktus, valgant užkrėstą maistą, jei jis buvo ruošiamas neplautomis rankomis. Pagrindinis infekcijos šaltinis – sergantis  žmogus. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankantys vaikai dažniausiai užsikrečia vienas nuo kito, vėliau suserga ir jų šeimos nariai. Virusų plitimas per buitinį sąlytį yra pagrindinis ir dažniausias. Kad užsikrėstume rotavirusine infekcija pakanka tik 10 virusų dalelių. Jų atsparumas išorinėje aplinkoje ir labai maža užkrečiamoji dozė sudaro prielaidas plačiam jų paplitimui visuomenėje.
Pirmieji ligos simptomai pasireiškia praėjus 24 – 72 valandoms po užsikrėtimo. Liga prasideda ūmiai, pagrindinis ankstyvasis simptomas – vėmimas, kuris tęsiasi nuo 2 iki 6 dienų. Vemiama 3 – 4 kartus per parą. Kiek vėliau ligonis pradeda viduriuoti. Vaikams gali būti ir lengvų viršutinių kvėpavimo takų uždegimo požymių. Beveik 90 proc. ligonių karščiuoja.

Skiepai – efektyviausia priemonė apsauganti kūdikius nuo rotavirusinės infekcijos
Efektyviausia ir patikimiausia priemonė, pasauganti kūdikius nuo sunkių rotavirusinės infekcijos komplikacijų, yra skiepai, kurie kūdikiui tiesiog sugirdomi. Tyrimais įrodyta, kad jie yra saugūs ir veiksmingi, todėl kūdikiams, kuriems ši infekcija ir yra pavojingiausia, jie finansuojami valstybės lėšomis. Skiepus nuo šios infekcijos į Nacionalinį profilaktinių skiepijimų kalendorių jau įtraukė 14 Europos Sąjungos valstybių.
Vyresniems vaikams ir suaugusiems – kuriems paprastai neišsivysto tokie rimti rotaviruso simptomai, geriausia profilaktikos priemonė – rankų higiena. Plaunant rankas su muilu nuo jų pašalinama beveik 95 proc. žmogui patogeninių mikroorganizmų. Rankas plauti būtina ne tik pasinaudojus tualetu ar po sąlyčio su ligoniu, bet ir grįžus iš parduotuvės, po važiavimo visuomeniniu transportu, kiekvieną kartą prieš valgį ir maisto gaminimą.

NVSC Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Virginija Mikštaitė-Avinienė
Tel. (8 387) 51 568
El. p.
virginija.aviniene@nvsc.lt

  2018-07-05
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tautvydė
Julijonas
Julijona
Rytoj:
Vaišvilas
Viltė
Donatas
Donata

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas