Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams VAKCINACIJA NUO COVID-19 Verslininkams Turizmas Projektai Švenčionys 535
2021 m. rugpjūčio 1 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Aplinkos monitoringas
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 11240274
Šiandien apsilankė: 1230
Dabar naršo: 22


Naujienos ir aktualijos
Pradėtas įgyvendinti projektas „Socialinių būstų įsigijimas Švenčionių rajono savivaldybėje“

2020 birželio 2 d. Švenčionių rajono savivaldybės administracija Centrinei projektų valdymo agentūrai pateikė paraišką projektui „Socialinių būstų įsigijimas Švenčionių rajono savivaldybėje“, kuris bus įgyvendinamas pagal 2014¬2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.1.2-CPVA-R-408 „Socialinio būsto fondo plėtra“.
Projektas yra finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo) ir Savivaldybės biudžeto lėšomis.


Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 08.1.2-CPVA-R-408-01-0013 „Socialinių būstų įsigijimas Švenčionių rajono savivaldybėje“ sutartis pasirašyta 2020 m. rugpjūčio 21 d.
PROJEKTO TIKSLAS – padidinti Švenčionių rajono savivaldybės socialinio būsto fondą, siekiant išplėsti galimybes apsirūpinti būstu asmenims ir šeimoms, turintiems teisę į socialinio būsto nuomą.
PROJEKTO UŽDAVINYS – plėsti savivaldybės socialinio būsto fondą.
PAGAL FINANSAVIMO SUTARTĮ PROJEKTO BIUDŽETAS:
Iš viso: 296.159,12 Eur
ES – 207.417,61 Eur
SB – 88.741,51 Eur

Planuojamos projekto veiklos – Socialinių būstų pirkimas.
Projekto „Socialinių būstų įsigijimas Švenčionių rajono savivaldybėje“ įgyvendinimą lėmė didėjančio socialinio būsto laukiančių asmenų skaičius ir nepakankamas socialinio būsto poreikio tenkinimas Švenčionių rajono savivaldybėje.
2020 metų kovo mėnesio duomenimis prašymus dėl socialinio būsto nuomos yra pateikusios 16 jaunų šeimų (kurias bendrai sudaro 41 asmuo), 11 šeimų auginančių tris ar daugiau vaikų ir (ar) vaikų, kuriems nustatyta nuolatinė globa (53 asmenys), 10 neįgaliųjų, asmenų sergančių lėtinių ligų sunkiomis formomis, ir šeimų, kuriose yra tokių asmenų prašymai (18 asmenų), 1 prašymas, likusių be tėvų globos asmenų ir jų šeimų (2 asmenys), taip pat 4 prašymai socialinio būsto nuomininkų, turinčių teisę į socialinio būsto sąlygų pagerinimą, kuriuos bendrai sudaro 20 asmenų ir 43 prašymai pagal bendrąjį sąrašą, kuriuos sudaro 63 asmenys.
Švenčionių rajone socialinio būsto trūkumas pirmiausia nustatytas peržiūrėjus asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti sąrašus, kuriuose registruoti iki 2020 m. kovo mėn. pateikti prašymai.

Problemos sprendimo būdas
Šiuo projektu siekiama prisidėti prie Savivaldybės problemos, susijusios su nepakankamomis galimybėmis tenkinti socialinio būsto poreikį, sprendimo. Atlikus optimalios alternatyvos pasirinkimo projekte analizę pasirinkta alternatyva, kuria planuojama esamą problemą bent iš dalies spręsti pirkimo būdu įsigyjant 11 vnt. socialinių būstų, 1 socialinį būstą pritaikant neįgaliajam (įsigyjant vonios suolelį su atlošu), taip gyventojams užtikrinant, kad būstai bus įrengiami susiejant su šiuo metu esančių asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašuose esančių ir ilgiausiai socialinio būsto nuomos laukiančių asmenų ir šeimų poreikiais.

Projekto siekiami rezultatai
Projekto siekiamas rezultatas – įsigyti 11 vnt. socialinių būstų, kurie bus skirti pirmiausia tenkinti socialiai pažeidžiamų asmenų poreikius, suteikti gyvenamą būstą, atitinkantį reikalavimus, užtikrinti įstatymais įtvirtintos viešosios paslaugos apimties plėtrą Švenčionių rajono savivaldybėje. Tikimasi, kad įgyvendinus projektą, bus padidintas Švenčionių rajono savivaldybės socialinio būsto fondas bei socialinio būsto prieinamumas pažeidžiamiausioms gyventojų grupėms.

Tikslinės grupės ir jų poreikiai:
Pagrindinė tikslinė grupė yra šeimos ir asmenys, turintys teisę į socialinį būstą pagal Lietuvos Respublikos valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymą, bei jų šeimos nariai. Dėl didėjančio nedarbo šalyje, nepakankamų gyventojų pajamų, veikiamų infliacijos ir pragyvenimui būtinių prekių kainų augimo, socialinės rizikos asmenys bei šeimos negali savarankiškai apsirūpinti būstu.
Konkreti tikslinė grupė – 11 asmenų / šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąraše esančios šeimos/asmenys, kurias, pagal 2020 m. kovo mėnesio duomenis sudaro šeimos / asmenys, kurie yra pateikę prašymus pagal bendrąjį sąrašą (4 šeimos / asmenys (bendras šeimos narių skaičius – 7 asmenys)), asmenys, turintys teisę į socialinio būsto sąlygų pagerinimą (2 šeimos, bendras narių skaičius – 10 asmenų), šeimų auginančių tris ar daugiau vaikų ir (ar) vaikų, kuriems nustatyta nuolatinė globa (4 šeimos, bendras šeimos narių skaičius – 17 asmenų), 1 neįgalusis asmuo.

Projekto nauda:
Projekto įgyvendinimas neišsprendžia esamos problemos, tačiau iš dalies pagerina esamą situaciją, t. y. 11 būstų bus suteikta ilgiausiai sąrašuose esantiems asmenims. Iš viso bendrame sąraše užregistruoti 85 asmenų / šeimų prašymai, kurie socialinio būsto laukia nuo 2015 metų, todėl projekto įgyvendinimas situaciją pagerins 12,94 procentais. Tuo pačiu sumažės Švenčionių rajono savivaldybės socialinio būsto eilėje laukiančių šeimų skaičius ir tuo pačiu didės galimybės apsirūpinti būstu šeimoms ir asmenims, turintiems teisę į socialinį būstą, gėrės tikslinės grupės ir jų šeimos narių gyvenimo kokybė, gerės gyvenamoji aplinka ir kokybė, mažės socialinė atskirtis, bus mažinami gyvenimo aplinkos ir kokybės skirtumai tarp šalies pagrindinių miestų ir Švenčionių rajono, taip pat galimai sumažės jaunų ir aktyvių žmonių emigracija.

Informaciją parengė Strateginio planavimo ir investicijų skyrius

  2020-08-31
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Bartautas
Bartautė
Almeda
Rytoj:
Tautvilas
Guoda
Gustavas
Alfonsas 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas