Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. spalio 28 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9710992
Šiandien apsilankė: 3935
Dabar naršo: 50


Naujienos ir aktualijos
SERGAMUMAS GRIPU IR ŪMIOMIS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJOMIS PADIDĖJO, TAČIAU IŠLIEKA STABILUS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau - NVSC) Vilniaus departamento Švenčionių skyrius informuoja, kad Švenčionių rajone padaugėjo sergančių gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau - ŪVKTI), tačiau sergamumo rodiklis išlieka stabilus ir nesiekia epideminio lygio. 6-ą šių metų savaitę sergamumas siekė 68,23 atv. / 10 tūkst. gyv. Pernai tokiu pat metu Švenčionių rajone sergamumas gripu ir ŪVKTI buvo 2,4 karto didesnis ir siekė 165,44 atv. / 10 tūkst. gyv.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Kuo skiriasi ŪVKTI nuo gripo?
Gripas yra ūmi gripo viruso sukeliama kvėpavimo takų infekcija, pavojinga dėl sukeliamų komplikacijų. Gripui būdinga staigi pradžia, aukšta temperatūra (aukštesnė nei 38°C), sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas. Tuo metu ŪVKTI gali sukelti skirtingi virusai (adenovirusai, rinovirusai ir kt.), liga prasideda palaipsniui, būdingas nežymus karščiavimas (apie 37°C), sloga (užgulta nosis), lengvas gerklės skausmas, bendras silpnumas, nuovargis. Gripu ir ŪVKTI užsikrečiama nuo užsikrėtusio ir sergančio žmogaus jam čiaudint, kosint, užterštomis rankomis liečiant akių, nosies, burnos gleivinę.

Apsisaugoti nuo gripo ir ŪVKTI padeda profilaktikos priemonės
Efektyviausia gripo profilaktikos priemonė, apsauganti nuo šios ligos sukeliamų komplikacijų, yra skiepai. NVSC Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus duomenimis, sezoninio gripo vakcina šiemet jau pasiskiepijo 2 022 asmenys. Pernai pasiskiepijusių buvo perpus mažiau - 1 115 asmenų.
Svarbi profilaktikos priemonė, padedanti sumažinti riziką susirgti gripu ir ŪVKTI, yra dažnas rankų plovimas. Rankas reikėtų plauti su šiltu vandeniu ir muilu ne trumpiau nei 20 sekundžių arba naudoti dezinfekcines priemones alkoholio pagrindu. Norint apsisaugoti nuo gripo, taip pat reiktų vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, masinio žmonių susibūrimo vietų, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo (prisidengti burną vienkartine nosinaite ar sulenkta alkūne kosint ir čiaudint), vengti neplautomis rankomis liesti akis, nosį, burną, dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas.
Primename, kad susirgusieji turėtų nedelsiant kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, gerti daug skysčių ir likti namuose.
Atkreipiame dėmesį, kad antibiotikais yra gydomos bakterijų sukeltos infekcijos. Antibiotikai virusų nenaikina, todėl gripas ir ŪVKTI jais negydomos.

NVSC Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Ingrida Kazakevičienė
Tel. (8 387) 51 568
El. p. ingrida.kazakeviciene@nvsc.lt

 

  2020-02-17
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Gaudrimas
Almanė
Simonas
Tadas
Rytoj:
Gelgaudas.
Tolvydė
Violeta
Narcizas
 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas