Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2019 m. vasario 16 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7495512
Šiandien apsilankė: 2587
Dabar naršo: 21


Naujienos ir aktualijos
Europos judumo savaitė 2018 m. rugsėjo 16-22 dienomis

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis. Savaitę vainikuoja akcija „Diena be automobilio“.
Ši kampanija skirta atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti Europos miestus ir savivaldybes diegti ir populiarinti aplinkai draugiškas transporto priemones, o gyventojus – automobilį keisti dviračiu, ėjimu pėsčiomis, viešuoju transportu ar kitokiu „žalesniu“ susisiekimo būdu.


Europos judumo savaitė suteikia žmonėms galimybę apsvarstyti, kam išties skirtos mūsų miestų gatvės, ir aptarti būdus, kaip būtų galima spręsti oro taršos ir triukšmo problemas, eismo įvykių gausos ir sveikatos problemas.
Europos judumo savaitė kasmet skiriama tam tikrai temai, susijusiai su tvariu judėjimu. Šių metų tema – „Pasirink ir judėk“. Savaitės metu organizuojami renginiai apie aplinkai nekenksmingų transporto priemonių naudojimą mieste, jų naudą sveikatai ir ekonomikai, gyventojai supažindinami su esama situacija, visuomenė skatinama išbandyti ir įsitikinti keliavimo viešuoju transportu ar dviračiais privalumais, informuojama apie automobilių alternatyvas ir kt.
Šiais metais Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija ketina apdovanoti judriausią savivaldybę, judriausią mokymo įstaigą, judriausią ikimokyklinio ugdymo įstaigą, judriausią darbdavį, judriausią valstybės instituciją ir judriausią pilietį. Kviečiame Švenčionių rajono savivaldybės mokymo įstaigas, organizacijas ir įmones aktyviai įsitraukti į šią kampaniją, dalyvauti renginiuose (planuojamų renginių sąrašas pridedamas).
Sumanymas kartą per metus rengti Europos judumo savaitę kilo populiarėjant Dienos be automobilio akcijai, kuri gyvuoja nuo 2002 metų. Iniciatyva organizuoti vienos dienos akciją „Mieste – be automobilio“ pirmą kartą buvo paskelbta 1998 m. Prancūzijoje. Ją greitai perėmė ir kitos šalys. Šią miestų organizuojamą akciją 2000 m. parėmė Europos Komisija. 2001-aisiais 31 Europos valstybės ministrai, įgaliotieji atstovai pasirašė deklaraciją, kuria pasižadėjo skatinti miestų savivaldos institucijas kasmet rugsėjo 22 d. rengti Dieną be savo automobilio bei talkinti organizuojant šią tarptautinę akciją, o jos metu ypač daug dėmesio skirti visuomenės aplinkosauginiam švietimui, populiarinti „žaliąjį“ transportą, raginti gyventojus vaikščioti pėsčiomis. Dienos be savo automobilio sėkmė paskatino akciją išplėtoti ir ją rengti visą savaitę.

Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus informacija

  2018-09-14
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tautvydė
Julijonas
Julijona
Rytoj:
Vaišvilas
Viltė
Donatas
Donata

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas