Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. spalio 31 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9725396
Šiandien apsilankė: 3091
Dabar naršo: 25


Naujienos ir aktualijos
Rudens šventė „In rubežiaus“ Švenčionyse

2020 m. rugsėjo 19 d. Švenčionių miesto parke šurmuliavo rudens šventė „In rubežiaus“. Šiais metais ji buvo šiek tiek kitokia, be seniūnijų tradicinių kiemelių (saugantis COVID-19 susirgimų). Vis tik prekybininkų mugė, loterija, vykusi nuo 8.00 valandos ryto, sukvietė nemažą būrį miesto gyventojų ir svečių. Mugėje buvo didelis vaiskrūmių, vaismedžių, įvairių dekoratyvinių augalų, mėsos ir duonos gaminių pasirinkimas. O koks gi kermošius be tradicinės loterijos, šios šventės „perliuko“? Loteriją kasmet organizuoja Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius.


Loterija vyksta be pralaimėjimo. Šiais metais stambiausius ir gyvus avinus laimėjo Greta Matvejevienė, Švenčionių miesto gyventoja, Genoefa Soboleva iš Švenčionėlių miesto, Robertas Jarmalis iš Margumiškės kaimo, Patrikas Kerulis iš Švenčionių miesto ir Tatjana Dubinovič iš Jurgeliškės kaimo.
12.00 val. visi rinkosi prie Švenčionių miesto parko scenos. Susirinkusius sveikino Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, kuris visiems linkėjo gražios šventinės dienos ir šiuo metu svarbiausio – sveikatos, pasidžiaugė ūkininkų sėkme. Įteikė padėkas ir apdovanojo geriausius rajono ūkininkus, konkurso „Metų ūkis – 2020“ nugalėtojus: Jolantą ir Arūną Petkevičius, ūkininkaujančius Trūdų kaime, Švenčionėlių seniūnijoje, laimėjusius pirmąją vietą; Giedrių Rudį, ūkininkaujantį Svirkų kaime, Svirkų seniūnijoje, laimėjusį antrąją vietą; Kazimierą Pranskų, ūkininkaujantį Reškutėnų kaime, Švenčionėlių seniūnijoje, laimėjusį trečiąją vietą.

Rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius apdovanojo Pastatų ir aplinkos tvarkymo konkurso 2020 m. nugalėtojus: Geleną ir Juzefą Stankevičius, gyvenančius Lelijų g. 1, Svirkų kaime, Svirkų seniūnijoje - už gražiausiai tvarkomą kaimo sodybą. Oną ir Mečislovą Kukėnus, gyvenančius Sodų g. 52, Švenčionėlių mieste – už gražiausiai tvarkomą miesto sodybą. Anastasiją Dainauskienę, kaimo turizmo sodybos „Ežerinis“ Obelų Rago kaime 7, Kaltanėnų seniūnijoje valdytoją – už gražiausiai tvarkomą įmonės aplinką. Taip pat apdovanojo Pastatų ir aplinkos tvarkymo konkurso 2020 m. prizinių vietų laimėtojus: Liną ir Vitalijų Matiušonok, gyvenančius Parko g. 4, Pavoverės kaime, Pabradės seniūnijoje, laimėjusius antrąją vietą; Juriną Oną Stankevič, gyvenančią Čepukėnų kaime 4, Švenčionių seniūnijoje, laimėjusią trečiąją vietą, gražiausiai tvarkomų miesto sodybų konkurse – Genuefą Markevič, gyvenančią Trakų g. 2, Švenčionių mieste, laimėjusią antrąją vietą ir Romualdą ir Snežaną Mazurkevič, gyvenančius Darbininkų g. 7, Pabradės mieste, laimėjusius trečiąją vietą.

Po sveikinimų ir apdovanojimų vyko smagus koncertas „In rubežiaus“. Istoriškai susiklosčiusios aplinkybės nulėmė daugiatautę Švenčionių rajono sudėtį. Čia darniai ir draugiškai gyvena rusų, lenkų, ukrainiečių ir kitų tautybių žmonės. Švenčionių miesto kultūros centras yra puiki terpė, kur savo kultūrinius ir meninius gebėjimus gali plėtoti visi gyventojai, norintys dalyvauti miesto kultūriniame gyvenime. Meno mėgėjų kolektyvus lanko tautinių mažumų atstovai ir su didele pagarba puoselėja lietuvių tautines tradicijas bei vietos papročius. Šis koncertas buvo proga pamatyti, kaip mūsų rajono kapelos, o taip pat kapelos iš kitų rajonų gali tarpusavyje bendrauti muzikos dėka, nepriklausomai nuo tautybės. Koncerte dalyvavo Švenčionių miesto kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Trepsis“ (vad. Jolanta Razmienė), Strūnaičio liaudiškos muzikos kapela „Merkūna“ (vad. Jonas Meškelė), Adutiškio liaudiškos muzikos kapela (vad. S. Rumbutis), Pabradės miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ir vokalinė grupė „Žeimena“ (vad. Žana Gumenaja ir Marija Beperšč, kapelmeisterė M. Matiušonok). Svečiuose buvo Visagino kultūros centro baltarusių folkloro ansamblis „Svitanak“ (vadovas Michail Padoba) ir Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Sužionių skyriaus kapela „Kapela Świętojańska“ (vadovė Emilija Pečkienė).
Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja rėmėjams – Švenčionių rajono savivaldybės administracijai, Tautinių mažumų departamentui prie LRV, UAB „Brolimo“ ir Alai Švaikovskajai, UAB „Evdaras“ savininkei, ūkininkams Rimantui Stankūnui ir Algiui Petrikui, už kermošiaus pyragus kapelų dalyviams – Nalšios muziejaus Reškutėnų tradicinių amatų centro darbuotojai Janei Petkūnienei, už pagalbą organizuojant renginį – Švenčionių seniūnijos seniūnei Inai Sinienei ir seniūnijos darbuotojams.Informaciją parengė Švenčionių miesto kultūros centro renginių režisierė Jolanta Jurkuvėnienė

 

  2020-09-23
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Mąstvilas
Tanvilė
Alfonsas
Liudlė
Rytoj:
Žygaudas
Milvydė
Andrius
 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas