Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. gegužės 22 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 6654607
Šiandien apsilankė: 3150
Dabar naršo: 33


Naujienos ir aktualijos
Pirmojo 2017-ųjų pasitarimo su seniūnais žinia: savivaldai – naujas viešosios tvarkos sergėtojo vaidmuo, aktualūs išlieka komunaliniai klausimai

Įprasta, kad kas mėnesį į pasitarimą susirenkantys savivaldybės vadovai, administracijos specialistai ir seniūnai aptaria daug svarbių, rajono gyventojams aktualių klausimų. Ne išimtis ir sausio 27 d. įvykęs pirmasis šių metų susitikimas, kurio metu nagrinėti aktualūs komunalinių paslaugų teikimo, atliekų tvarkymo klausimai ir su tuo susijusios problemos. Tačiau esminę žinią pristatė savivaldybėje viešėjęs Švenčionių rajono policijos komisariato viršininkas Josif Kuzmickij: nuo 2017 m. didelę dalį administracinių nusižengimų tirs ir už tai baus ne policija, o savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, daug įpareigojimų priskirta seniūnams.


Naujai įsigaliojęs Administracinių nusižengimų kodeksas viešosios tvarkos sergėjimą permeta ant savivaldos pečių
Kaip pabrėžė J. Kuzmickij, nuo 2017 m. sausio 1 d. dar sovietmečiu priimtą ir daug kartų tobulintą Administracinių teisės pažeidimų kodeksą pakeitė Administracinių nusižengimų kodeksas. Naujasis teisės aktas įpareigojo savivaldybės administracijos direktorių ar jo įgaliotą asmenį perimti didelės dalies administracinių nusižengimų nagrinėjimą, t. y. aiškiai įpareigojo pradėti tirti nusižengimus ir bausti viešose vietose pasirodančius girtuoklius, triukšmadarius, taip pat kelių eismo, prekybos, žvejybos ir kitų taisyklių pažeidėjus.
Kadangi tiriant administracinių nusižengimų bylas ir priimant sprendimus būtina turėti specialių žinių, savivaldybės administracija ketina kreiptis į savivaldybės tarybą ir siūlyti įsteigti Viešosios tvarkos skyrių ar įsteigti kelis viešosios tvarkos specialistų etatus.

Smurto prieš vaikus prevencijai – ir mobilioji komanda, ir stebimųjų sąrašas

Pasitarimo metu buvo prisimintas ir smurto šeimoje atvejis Kėdainiuose, kuomet nuo sumušimų mirė keturmetis. Anot Švenčionių rajono policijos komisariato viršininko, Švenčionių rajone 2014-2015 metais užfiksuota daug smurto artimoje aplinkoje atvejų, administracinėn atsakomybėn buvo patraukta daugiau nei 100 žmonių. 2016 metais tokių nusikaltimų skaičius mūsų rajone sumažėjo 30 procentų, rodo policijos duomenys.
Šiuo metu smurto artimoje aplinkoje prevenciją Švenčionių rajone vykdo ir glaudžiai šioje srityje bendradarbiauja tiek policija, tiek savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyriai, tiek socialinių paslaugų centrai Švenčionyse bei Švenčionėliuose. Prevenciškai stebimos socialinės rizikos šeimos, kiekviena jų priskirta konkrečiam socialiniam darbuotojui.
Tačiau pasitarimo metu buvo pripažinta, kad prevencinis darbas, siekiant mažinti smurtą šeimose, nėra pakankamai efektyvus. Nors ir vyksta tarpinstitucinis bendradarbiavimas, stokojama vieningos sistemos bei jos koordinatoriaus. Antra, seniūnams trūksta informacijos tiek apie smurtą šeimose, tiek apie seniūnijose įvykdytus nusikaltimus, todėl dažnai nėra ar trūksta pagrindo asocialias šeimas įtraukti į socialinės rizikos šeimų sąrašą.
Atsižvelgiant į tai, buvo nutarta įpareigoti savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyrius iki 2017 m. liepos 1 d. sudaryti Švenčionių rajono mobiliąją komandą. Vaiko teisių apsaugos skyrius, užtikrinantis vaikų apsaugą, iki 2017 m. balandžio 1 d. papildomai turės sudaryti stebimų šeimų sąrašą.

Gyventojai užsimiršo apie skolas šaltą vandenį tiekusiai UAB „Švenčionių švara“

Nors visas rajono vandens ūkis (išskyrus UAB „Vilniaus vandenys“ aptarnaujamas teritorijas) 2015 m. perduotas UAB ,,Pabradės komunalinis ūkis“, tačiau Švenčionių ir Švenčionėlių zonų gyventojai tebeturi skolų šaltą vandenį tiekusiai UAB ,,Švenčionių švara“. Kaip pasitarimo metu sakė UAB ,,Švenčionių švara“ atstovai, kai kurie gyventojai piktybiškai nenori mokėti skolų, o dalis jų net nežino, kad yra skolingi. Todėl bendradarbiaujant su seniūnijomis gyventojai bus informuoti apie susikaupusius įsiskolinimus. 

Opiausios – nuotekų tvarkymo problemos kaimuose, skubama pagelbėti Strūnaičiui

UAB ,,Pabradės komunalinis ūkis“ direktorius Andrejus Junda pasitarimo metu informavo apie opią Strūnaičio seniūnijos gyventojų problemą: vartotojų nuotekos suteka į išgriebimo duobę, o laiku jų neišvežus, kyla pavojus užteršti Meros upę. Todėl buvo priimtas sprendimas nieko nelaukiant savivaldybės biudžeto lėšomis Strūnaityje įrengti biologinius nuotekų valymo įrenginius.
Įsisenėjusi Švenčionių rajono problema – požeminių nuotekų tinklų išdėstymo schemų ir planų trūkumas, specialistams vis dar tenka naudotis 70 metų senumo informacija. Todėl ketinama ieškoti lėšų tinklų inventorizacijos atlikimui bei duomenų perkėlimui į Geografinę informacinę sistemą.
Problemoms spręsti būtina ir tiksli bei aktuali informacija, todėl seniūnai įpareigoti iki 2017 m. kovo 1 d. pateikti Vietinio ūkio skyriui kaimų, turinčių problemų dėl vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo, sąrašus. Taip pat sutarta, kad UAB ,,Pabradės komunalinis ūkis“ operatyviai informuos seniūnus apie įvykusius nuotekų tinklų gedimus ir numatomą jų šalinimo laiką. 

Šalinant stambiagabarites atliekas dar yra kur pasistiebti 

Atliekų tvarkymas – atskira neišsemiama tema. Kaip pasitarime akcentavo Žemės ūkio skyriaus vyresnysis specialistas ekologas Algirdas Jurkevičius, didžiausia mūsų rajono atliekų tvarkymo problema – didelių gabaritų atliekų surinkimas. Atliekos turėtų būti surenkamos iš gyventojų pagal grafiką ne rečiau kaip du kartus per metus, tačiau to įgyvendinti kol kas nepavyko. Daug statybinių medžiagų, senų baldų, padangų gyventojai sumeta prie buitinių atliekų konteinerių ar kitose neleistinose vietose.  Kadangi rajono gyvenvietėse pastaruoju metu įrengta nemažai vaizdo kamerų, teritorijos bus geriau stebimos, pažeidėjai – fiksuojami. Tikimasi, kad tai padės atgrasyti gyventojus nuo stambiagabaričių atliekų palikinėjimo prie buitinių atliekų konteinerių.
A. Jurkevičius priminė, kad gyventojai senus baldus, padangas, statybines medžiagas ir jų laužą, dėvėtus drabužius, metalų atliekas ir kitas stambiagabarites atliekas gali pristatyti į artimiausią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (Pliauškių arba Maleikėnų km.). Jose atliekos priimamos aikštelės operatoriaus UAB „VAATC“ nustatyta tvarka. Tačiau yra nustatytas limitas, kad per metus gyventojas gali priduoti tik penkis šimtus kilogramų atliekų. Kokiu būdu utilizuoti didesnį kiekį atliekų, nėra reglamentuota. Todėl pasitarimo metu buvo svarstyta galimybė suteikti gyventojams galimybę utilizuoti didesnius nei 500 kg stambiagabaričių atliekų kiekius savo sąskaita.
A. Jurkevičius taip pat atkreipė dėmesį, kad netinkamos naudoti transporto priemonių padangos gali būti paliekamos techninę priežiūrą ir remontą atliekančioms įmonėms, tai numato teisės aktai. Kaip ir tai, kad naudotas padangas gyventojai turi teisę atiduoti padangų platintojams, jeigu atiduodamos padangos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui ir atiduodamų padangų skaičius atitinka perkamų naujų padangų skaičių. 
Įdomu tai, kad Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta Švenčionių rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės stebėsenos ir kontrolės komisija neseniai patikrino devynis rajono autoservisus ir tris autodalių parduotuves. Pagrindinis tikrinimo tikslas buvo išsiaiškinti, ar įmonės priima senas padangas. Deja, gyventojams nebuvo teikiama informacija apie galimybę palikti padangas servise ar autodalių parduotuvėje, todėl ateityje numatoma organizuoti pakartotinius patikrinimus. Kol kas apsieita be nuobaudų, tikimasi, kad autoservisai ir padangų pardavėjai nedelsdami išspęs šią problemą be baudų.
Pasitarimo metu taip pat sutarta 2017 m. Aplinkos apsaugos rėmimo specialioje programoje numatyti lėšų Švenčionėlių miesto naftos produktų gaudytuvų remontui. Taip pat nuspręsta kreiptis į rajone įsikūrusią Aplinkos apsaugos agentūrą ir siūlyti bendradarbiauti su  Žemės ūkio skyriumi bei seniūnais organizuojant bendrus reidus, kurių metu būtų tikrinamas atliekų tvarkymas.

Lietuvos paštas pristatė „ateities laiškininkus“, tačiau ar idėja taps kūnu, kol kas neaišku

Pasitarime su seniūnais dalyvavo ir dar vienas svečias – AB ,,Lietuvos paštas“ Šiaulių regiono vadovas Vaidas Rutkauskas. Jis auditorijai pristatė projektą ,,Ateities laiškininkas“, pagal kurį kaimuose nebeliktų pašto skyrių, o laiškininkai pagal iškvietimą ateitų į gyventojų namus ir teiktų visas paslaugas, kurios dabar teikiamos pašto skyriuose. Svečias pasakojo, kad toks ,,ateities paštininkas“ kiekvieną dieną po dešimt-penkiolika minučių lauktų prie pašto pastato ir teiktų paslaugas, vėliau lankytų gyventojus. V. Rutkauskas pabrėžė, kad dėl pertvarkos pašto paslaugos nebrangtų, tačiau sumažėtų pašto darbuotojų skaičius.
Švenčionių rajono savivaldybės administracija išreiškė susirūpinimą dėl galimų rajono pašto darbuotojų atleidimų ir pageidavo gauti iš AB „Lietuvos paštas“ visą su tuo susijusią detalią informaciją.
Tačiau pastarosiomis dienomis pasirodžius žiniai, jog tokia pertvarka bus blokuojama politiniu lygmeniu, galutinių sprendimų dėl ,,Lietuvos pašto“ tiek savivaldybei, tiek gyventojams teks kiek palaukti.


Švenčionių rajono savivaldybės informacija

  2017-02-10
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Eimantas
Aldona
Julija
Rita
Elena
Rytoj:
Gertautas
Tautvydė
Ivona

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas