Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. gegužės 23 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 6657167
Šiandien apsilankė: 836
Dabar naršo: 19


Naujienos ir aktualijos
Per tirpstantį ledą – žūties link?

Lietuvoje vos ne kasdien galima išvysti kvapą gniaužiančių vaizdų – trapiu ledu žmonės skuba į kitą krantą, žvejai šokinėja per lytis ar per properšas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien šiemet jau nuskendo 10 gyventojų. Ugniagesių dėka nuo žūties vandenyje buvo išgelbėtos 6 žmonių gyvybės. Nelaimės dažnai įvyksta todėl, kad žmonės nepaiso rizikos ir mano, kad jiems nieko blogo negali nutikti.


Lūždamas ledas dažnai sužaloja rankas, veidą. Jau nekalbant, kad tuo metu ištinka šokas, apima panika. Beje, daugelis brandaus amžiaus žvejų dar vilki vatines kelnes ar striukes, kurios greitai prisigeria vandens, o su tokiais drabužiais tiesiog neįmanoma užsikabaroti ant ledo. Įsikabinti į ledą taip pat būna sunku, nes per minutę kitą šaltas vanduo sukausto skęstančiojo rankas.

Rizikuojantys žvejai ar žmonės, negalvojantys apie savo saugumą, veikiausiai nė nesusimąsto, kad ir ugniagesiai narai, gelbėdami juos, yra priversti rizikuoti savo sveikata ar net gyvybe. Tiesa, juos nuolat gelbstintys ir visko gyvenime matę vyrai, apie tai nelinkę daug šnekėti, nes tai keltų nerimą jų pačių artimiesiems.

Viena iš dažniausių žvejų daromų klaidų – per didelis jų pasitikėjimas: „Man taip neatsitiks, kad jei skęsiu, išsigelbėsiu.“ Dažniau įlūžta garbaus amžiaus žvejai. Labai rizikuoja ir tie, kurie ryžtasi žvejoti vieni. Vyresni žvejai kartais nevilki ir gelbėjimo liemenių, ranka numoja ir į būtinas priemones, kurios gali padėti išsigelbėti.

Šią žiemą Paberžės seniūnijoje vos 2 arų vandens telkinyje nuskendo du vyrai. O prieš kurį laiką, gelbstint ant Žaliųjų ežerų įlūžusius tris vyrus, tik vienas jų iš vandens išsiropštė pats, kitą ištraukė ugniagesiai, o trečiasis nuskendo, nes įkritus vandenin, jam sustojo širdis. Dažnas žvejys ant ledo lipa ne dėl laimikio, o todėl, kad patinka būti gamtoje, pabendrauti su bičiuliais. Žvejus dažnai į žvejybą gena azartas, malonus laiko leidimas ir potyrių troškulys.

Nuskendusieji nemato savo artimųjų ašarų ir negirdi jų šauksmo, bet ugniagesiai narai su tuo susiduria nuolat. Daugelis nelaimių įvyksta todėl, kad žmonės nemoka įvertinti rizikos. Štai jeigu praėjusią savaitę ežeruose ledo storis siekė apie 30 cm, bet dabar, kai oras atšilo, kai daug kur palijo, ledas tapo trapus ir korėtas. O toks jis yra gan apgaulingas. Balzgana ledo spalva rodo, kad jame gali būti oro tarpų. Lipti ant jo gali būti  pavojinga. Be to, kai kur ledas prie kranto jau yra atitirpęs, tad kiekvienam, kuris ketina leistis į žvejybą, reikėtų gerai įvertinti riziką. Žvejybos sezoną geriau baigti laiku.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM
Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus informacija

  2017-03-08
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Gertautas
Tautvydė
Ivona
Rytoj:
Vilmantas
Gina
Gerardas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas