Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2019 m. vasario 16 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7495431
Šiandien apsilankė: 2506
Dabar naršo: 23


Naujienos ir aktualijos
Pabradės bendruomenės „Domus" ir Lietuvos kariuomenės sukarinta stovykla mokiniams

Pabradės bendruomenė „Domus“ 2016 metais pradėjo visuomeninį projektą „Pabradės sakalai“, kurio tikslas – skatinti miesto ir jo apylinkių gyventojus, ypač jaunimą, domėtis ir gilinti istorines žinias apie savo miesto, apylinkių bei esančio šalia miestelio karinio poligono istoriją. Projekto pavadinimas kilęs iš miesto herbo, kuriame pavaizduoti 2 raudoni sakalai, įprasminantys ir senovės medžioklę, ir vieną iš kario simbolių – Pabradės poligoną, įsikūrusį šalia miestelio jau nuo 1904 metų. Įgyvendinant šį sumanymą 2016 metais buvo organizuota kariuomenės ir visuomenės šventė, o 2017 m. – sukarinta vaikų stovykla.


Šiemet, tęsiant pradėtą projektą, nuspręsta ir vėl suburti paauglius ir jaunimą į stovyklą. Nuo birželio 25 d. iki 29 d. „Domus“ kartu su Lietuvos kariuomene, Pabradės „Ryto“ ir Pabradės „Žeimenos“ gimnazijų mokiniais organizavo nemokamą sukarintą vaikų dieninę stovyklą „Pabradės sakalai“, skirtą 12-17 metų amžiaus vaikams. Stovyklos pavadinimas įgauna ir papildomą prasmę, nes sakalas simbolizuoja aštrų regėjimą, greitį, atsparumą, laisvės ir aukštų užmojų siekimą. Vadovaudamasi savo įstatais, bendruomenė skatina jaunimą siekti šių „sakalų principų“, taip pat ugdo pilietiškumo ir patriotiškumo jausmą.
Kaip ir praeitais metais, „Domus“ bendruomenė pasirūpino visais stovyklos koordinavimo ir administravimo klausimais, skyrė lėšų vaikų maitinimui. Stovyklautojai pietavo Pabradės „Ryto“ gimnazijos valgykloje ir kariniame poligone. Siekdama pagerinti stovyklos materialinę bazę, dalinį finansavimą „Domus“ gavo laimėjusi Krašto apsaugos ministerijos projektą.
Lietuvos kariniai daliniai kiekvieną dieną skirdavo stovyklai savo atstovus ir vedė aktyvaus laisvalaikio užsiėmimus karine tematika. Paragauti „kario duonos“ ir išbandyti savo jėgas panoro apie 40 mokinių iš abiejų Pabradės miesto gimnazijų. Stovyklos metu garbės sargybos kuopos kariai mokė vaikus rikiuotės elementų, iškilmingai išskleisti ir sulankstyti Valstybinę vėliavą minint atkurtos Lietuvos šimtmetį. Ryšininkai supažindino stovyklautojus su radijo stotimis. Atvykę karo medikai mokinius išmokė suteikti nukentėjusiam pirmąją pagalbą ir atlikti gaivinimą praktiškai. Kariai fiziškai lavino vaikus – organizavo jiems įvairias karines sportines estafetes ir linksmus aktyvius žaidimus. Stovyklos metu vaikai šaudė iš Lietuvos kariuomenėje naudojamo AIRSOFT ginklų imitacijos. Be to, propaguodami Pabradės istoriją ir atkreipdami jaunimo dėmesį į miesto herbą, kuris simbolizuoja senovinę medžioklę, stovyklos vadovai supažindino vaikus su viduramžių ginklais – lanku ir arbaletu. Pasimokę taisyklingos stovėsenos ir naudojimosi šiais ginklais taisyklių, jaunieji „Pabradės sakalai“ išbandė akies taiklumą.
Kariškiai ugdė mokinius ne tik fiziškai, bet ir lavino jų protinį mąstymą – organizavo „Proto mūšį“, kūrybiškumą skatinančias užduotis, kurių metu pasiskirstę grupėmis vaikai kūrė savo teorinę demokratinę valstybę.
Paskutinę stovyklos dieną mokiniai praleido Generolo Silvestro Žukausko poligone, kur išmoko orientuotis vietovėje, naudojantis žemėlapiu ir kompasu. Užsiėmimuose, skirtuose išgyvenimui lauko sąlygomis, stovyklautojai sužinojo, kaip pasistatyti pastogę, išgauti ugnį bei pasigaminti vandens filtrą iš parankinių priemonių. Poligono karinėje valgykloje vaikai paragavo tikros kareiviškos košės ir galėjo palyginti ją su mokyklos maistu.
Kasdien aktyviausi vaikai buvo apdovanojami kariniais prizais. Savaitės pabaigoje mokiniai gavo sukarintos stovyklos pažymėjimą bei atminimo dovanėlių.
Toks projektas, kai vietinė bendruomenė bendradarbiauja su skirtingų dalinių kariais ir mokymo įstaigomis, Lietuvoje vykdomas tik Pabradėje. Tikimasi, kad tokia stovykla bus organizuojama ir ateinančiais metais ir taps tradiciniu renginiu.
Pabradės bendruomenės „Domus“ projekto vadovai – Marija Trofimova, Pavelas Lukjanovas ir Olga Lukjanova, kuratorė – Jolita Rudinska. Taip pat prie stovyklos veiklos organizavimo prisidėjo Romas Kerulis ir Vitalijus Trofimovas.
Pavelo Lukjanovo, Marijos Trofimovos ir Dominiko Undraičio fotoreportažai.
Daugiau informacijos – el. svetainėje http://pabradedomus.lt/

 

  2018-07-03
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tautvydė
Julijonas
Julijona
Rytoj:
Vaišvilas
Viltė
Donatas
Donata

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas