Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2019 m. kovo 21 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7626094
Šiandien apsilankė: 3744
Dabar naršo: 30


Naujienos ir aktualijos
Orai leidžia pradėti kelių taisymą – technika po savaitgalio išriedės į gatves

Atšilę orai neša gerą žinią vairuotojams: daugumoje teritorijų pasitraukiant įšalui, artimiausiu metu galima pradėti vietinės reikšmės gatvių ir kelių taisymo darbus. Planuojama, kad kelininkai po savaitgalio pradės tiek greideriavimą, tiek duobių lopymą karštu asfaltu.


 

Greideriavimo darbus skirtingose seniūnijose tuo pačiu metu atliks trys rangovai – taip bus greičiau pašalinti po žiemos susidarę nepatogumai. Švenčionių, Adutiškio, Cirkliškio, Strūnaičio ir Svirkų seniūnijose gatves ir kelius greideriuos UAB „Melstat“, Pabradės ir Magūnų seniūnijose – VĮ „Kelių priežiūra“, Švenčionėlių, Sarių, Kaltanėnų ir Labanoro seniūnijose – UAB „Bebrusai“.

„Baigiame tvarkyti visus formalumus, sudarinėjame kalendorinius darbų grafikus ir po savaitgalio pradėsime žvyruotų gatvių ir kelių taisymą. Nors miestų gatvėse jau galima dirbti, miškingesnėse teritorijose įšalas dar nėra iki galo pasitraukęs. Rangovai pradės greideriavimą kartu su seniūnijų atstovais įvertinę atskirų gatvių ir kelių būklę“, – komentuoja Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistė Irina Golovackaja.

Specialistė atkreipia dėmesį, kad rekordinėmis liūtimis mūsų kraštą maudę 2017-ieji nepraėjo be pasekmių. „Pagerinti vietinių kelių būklę, kuomet orai tokie nepalankūs, buvo labai sunku, praktiškai neįmanoma. Lietus tiesiog ardė kelius, todėl šiemet privalome imtis naujų priemonių, kad pagerintume tiek kelių, tiek nuovažų būklę. Įsigijome 0-80 mm frakcijos skaldelės, kuri bus naudojama tvarkant blogiausius kelių ruožus: suformuotas skaldelės pagrindas bus užpilamas žvyru ir išlyginamas. Skaldelė gerai nudrenuoja vandenį, todėl laukiame ir tikimės gero rezultato“, – sako I. Golovackaja.

Asfalte susidariusių duobių lopymą atliks VĮ „Kelių priežiūra“. Vietinės reikšmės keliuose atsivėrusios duobės pagal iš anksto parengtą darbų grafiką visame Švenčionių rajone turės būti užtaisytos iki gegužės 23 dienos. „Atkreipiame dėmesį, kad Kelių priežiūros ir plėtros programa įpareigoja lėšas naudoti tik vietinės reikšmės kelių ir gatvių taisymui bei kategoriškai draudžia šiuos pinigus naudoti įmonių ar organizacijų kiemų tvarkymui“, – teisinį niuansą pabrėžia už kelių priežiūrą atsakinga specialistė.

Duobių miestų gatvėse pagausėja kiekvieną ankstyvą pavasarį – jos susiformuoja dėl drėgmės, teigiamos ir neigiamos temperatūrų kaitos. Karštu asfaltu lopyti duobes pradedama orams atšilus, kuomet vidutinė kelio dangos ir oro temperatūra perkopia 5°C. Tuomet paleidžiamos ir asfaltbetonio gamyklos.

Pradėti greideriuoti kelius galima tik pasitraukus įšalui ir pradžiūvus gruntui. Išleidus greiderius į neišdžiūvusius kelius, darbai ne tik neturėtų ilgalaikio efekto, bet priešingai, dar labiau pablogintų situaciją.

Šių metų kovo mėnesio vidutinė oro temperatūra buvo -1,0...-2,8. Dar kovo 21 d. daugelyje rajonų dirvožemiai buvo įšalę iki 21–54 cm. Įpusėjus trečiajam dešimtadieniui dirvožemiai buvo tarsi susisluoksniavę – įšalusį sluoksnį keitė atitirpęs, o giliau vis dar laikėsi plonėjantis įšalas.

 

Švenčionių rajono savivaldybės informacija

  2018-04-10
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Nortautas
Lingailė
Benediktas
Benas
Rytoj:
Gedgaudas
Gedgaudė
Kotryna

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas